Skocz do zawartości

Funkcje Coming/Leaving Home oraz klakson przy zamknięciu/otwarciu


Aoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. 

Czy wersje Limited 2009 USA miały funkcję odprowadzania światłami... Coming/Leaving Home? (oryg. Navi z kamerą cofania) 

Oraz czy jak to zazwyczaj w typowych USAch przy zamykaniu/otwieraniu zamka jest możliwość aktywować funkcje klaksonu (sekundowe Beep) :)

Tylko pytam bo miałem tak w Jeepie Grand Cherokee i w Grand Voyagerze... 

Pzdr. 

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji US jest sekundowe bip przy zamykaniu z pilota. Jak nacisnę dwa kolejne razy włącza sie na chwilę klakson. Sprawdź ustawienia alarmu na LCD. Tam widziałem różne funkcje dla alarmu. Co do odprowadzania światłami tego niestety nie znalazłem w ustawieniach lub w mojej wersji po prostu tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kamis napisał:

U mnie w wersji US jest sekundowe bip przy zamykaniu z pilota. Jak nacisnę dwa kolejne razy włącza sie na chwilę klakson. Sprawdź ustawienia alarmu na LCD. Tam widziałem różne funkcje dla alarmu. Co do odprowadzania światłami tego niestety nie znalazłem w ustawieniach lub w mojej wersji po prostu tego nie ma.

Czyli Beep jest, Oki będę szukał. 

Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię żeby była możliwość włączenia opcji odprowadzenia światłami, jakby taka funkcja istniała, to raczej domyślnie byłaby włączona. Jak koniecznie chcesz mieć tą funkcje, to można dołożyć moduł za około 60zł. Jest kilka rzeczy w Tribece, których mi brakuje np. z Pacifici a były przydatne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lutek34 napisał:

Szczerze wątpię żeby była możliwość włączenia opcji odprowadzenia światłami, jakby taka funkcja istniała, to raczej domyślnie byłaby włączona. Jak koniecznie chcesz mieć tą funkcje, to można dołożyć moduł za około 60zł. Jest kilka rzeczy w Tribece, których mi brakuje np. z Pacifici a były przydatne.

 

No wiem wiem, pacyfika z za oceanu z tą chromową długą listwą na przednim zderzaku i szyberkiem miały więcej bajerów... 

Aż tak bardzo mi na tym nie zależy, tylko zapytałem, ale dzięki za info

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ibar napisał:

Ja zamontowalem światła dzienne co by oszczędzić H7, i te dzienne okazuje się, że mają funkcje doświetlania, :).

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Oooooo a ja mam oryginalnie światła dzienne, świecą od wewnątrz reflektora, żarówki od grilla.... ustawiales je jakoś by doswietlały czy same tak od razu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sam się zdziwiłem, któregoś wieczoru auto zamknąłem a to świeci :), myślałem, że się popsuły.

A to jakiś prosty model Philips DLR, funkcja w gratisie :)

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ALVAR napisał:

szyberkiem

 

co to? masz na myśli szyberdach? 

1 godzinę temu, ibar napisał:

dzienne okazuje się, że mają funkcje doświetlania,

 

na jakiej zasadzie aktywuje się doświetlanie po zamknięciu samochodu? Masz to podpięte pod sygnał alarmu/centralnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, one świecą po zgaszeniu silnika przez jakiś czas, ja to zauważyłem dopiero kiedy auto zamknąłem i poszedłem, a było akurat po zmroku.

Sądziłem że jak będę w nocy jechał na drogowych to dzienne nie będą doświetlać po zgaszeniu silnika, ale one i tak się na te chyba 20 sekund zapalają.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ibar napisał:

Nie, one świecą po zgaszeniu silnika przez jakiś czas, ja to zauważyłem dopiero kiedy auto zamknąłem i poszedłem, a było akurat po zmroku.

Sądziłem że jak będę w nocy jechał na drogowych to dzienne nie będą doświetlać po zgaszeniu silnika, ale one i tak się na te chyba 20 sekund zapalają.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Muszę pogrzebać w wyświetlaczu w takim razie... Ty masz dokładne, ja oryginalnie... Może tu jest różnica... A może zwyczajnie mam w pozycji OFF :)

25 minut temu, lutek34 napisał:

 

co to? masz na myśli szyberdach? 

 

na jakiej zasadzie aktywuje się doświetlanie po zamknięciu samochodu? Masz to podpięte pod sygnał alarmu/centralnego zamka?

Tak, szyberdach... Bez tego gadżetu nie kupuję aut :-P

W dniu 1.03.2019 o 07:11, Kamis napisał:

U mnie w wersji US jest sekundowe bip przy zamykaniu z pilota. Jak nacisnę dwa kolejne razy włącza sie na chwilę klakson. Sprawdź ustawienia alarmu na LCD. Tam widziałem różne funkcje dla alarmu. Co do odprowadzania światłami tego niestety nie znalazłem w ustawieniach lub w mojej wersji po prostu tego nie ma.

Potwierdzam. Nawet miałem aktywny Beep, ale nigdy nie zamykalem auta trzy razy jeden za drugim bo dopiero wtedy jest Beep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ALVAR napisał:

Muszę pogrzebać w wyświetlaczu w takim razie... Ty masz dokładne, ja oryginalnie... Może tu jest różnica... A może zwyczajnie mam w pozycji OFF :)

 

 

Z tego co ja rozumiem, to Ibar ma dokładany moduł z dodatkowymi światłami DRL, który działa po swojemu, niezależnie od fabrycznych opcji w samochodzie.

Ibar możesz wrzucić fotę jak masz umieszczone swoje światła DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 11:17, ALVAR napisał:

ale nigdy nie zamykalem auta trzy razy jeden za drugim bo dopiero wtedy jest Beep :)

A czy u Was jest też tak, że przy otwieraniu z pilota przy jednym naciśnięciu otwierają się tylko drzwi kierowcy dopiero po naciśnięciu dwukrotnym otwiera pozostałe drzwi?

Czy piloty do auta w wersji EU też mają 4 przyciski czy są inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kamis napisał:

Czy piloty do auta w wersji EU też mają 4 przyciski czy są inne?

 

mój ma 3 przyciski i u mnie jedno naciśnięcie otwiera wszystkie drzwi, ale to zapewne jest do przeprogramowania.

&file=S57497AG153.jpg&filter=product-det

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam jak kolega ibar. Pytałem szwagra, który ma Chryslera i u niego tez tak jest pojedyncze klik otwiera drzwi kierowcy a drugie całe auto . Podobno większość amerykańców tak ma. Tak samo z tym przyciskiem PANIC sporo Voyagerów jeepów i innych ma taki przycisk - wynalazek fajny ułatwia znalezienie auta na parkingu pod marketem :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamis napisał:

Ja mam taki sam jak kolega ibar. Pytałem szwagra, który ma Chryslera i u niego tez tak jest pojedyncze klik otwiera drzwi kierowcy a drugie całe auto . Podobno większość amerykańców tak ma. Tak samo z tym przyciskiem PANIC sporo Voyagerów jeepów i innych ma taki przycisk - wynalazek fajny ułatwia znalezienie auta na parkingu pod marketem :drool:

Ja mam kluczyk jak ibar i Kamis taki amerykański :)

Jeśli chodzi o amerykańcow to mieli w opcji otwieranie i zamykanie za jednym naciśnięcie drzwi kierowcy lub wszystkich na raz. Była możliwość w Voyagerze i w Jepie ustawić sobie co się lubi, bo sam ustawiałem, gdy posiadałem Chryslera lub Jeepa. Była także możliwość po wył auta z kluczyka by fotel kierowcy odsuwał się sam max do tyłu, by kierowca mógł swobodnie wejść/wyjść. Po wł stacyjki fotel z kierowcą wracał na zaprogramowane miejsce. To także można było ustawić czy się chce 'jeździć' co chwila na fotelu, czy nie :)Tego chyba nie ma w Tribeckach US, przynajmniej ja w ustawieniach nie widzialem u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ALVAR napisał:

Tego chyba nie ma w Tribeckach US,

Dla ameryki robi się wiele bajerów. Jeep i "kryśka" to auta rodem z ameryki a Subaru to jednak japońska myśl techniczna więc myślę, że włożyli to co wydawało się niezbędne. Jednak modele Eu i US moim zdanie nie powinny się zbytnio różnić. A jednak... różnic jest mnóstwo- nawet te piloty po "kiego" to zmieniać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamis napisał:

Dla ameryki robi się wiele bajerów. Jeep i "kryśka" to auta rodem z ameryki a Subaru to jednak japońska myśl techniczna więc myślę, że włożyli to co wydawało się niezbędne. Jednak modele Eu i US moim zdanie nie powinny się zbytnio różnić. A jednak... różnic jest mnóstwo- nawet te piloty po "kiego" to zmieniać?

 

Niom, są różne wersje, ja mam w US srebrną listwę z przodu i podświetlane progi zewnętrzne, żeby po ciemku nie wysiąść w kałużę lub błoto i szyberdach oczywiście jak to zza oceanu :)

15517719474767578606192205335487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lutek34 napisał:

szczerze wątpię, żeby to było fabryczne wyposażenie.

Sprawdź w serwisie,najlepiej amerykańskim bo polskie są słabo zorientowane w gadżetach z USA. 

Oryginalny kpl 4 lampek progowych po 2 diody każda kosztuje 1100 zł i są do sprowadzenia (rozpocząłem już o tym wątek tu na forum, bo przy zakupie jedna lampka mi nie swiecila, ale kupiłem nową, ktoś nawet z Was potwierdził, że też ma to w progach u siebie). Niektóre serwisy i sklepy Subaru mogą je sprowadzić ze Stanów. Pod lampką są wycięcia w progach i wszystko dokładnie zrobione. Widać, że fabrycznie. 

Przednia srebrna listwa jest idealnie dopasowana do tego miejsca, gdzie jest, idealnie wytłoczona, wygięta gdzie należy. Serwis pod Warszawą podczas wymiany olejów potwierdził mi, że jest to opcja wyposażenia. Na tylnej klapie mam oryginalną naklejkę fabryczną. Jutro tu ją zamieszczę. Znajduje się ona pod napisem Subaru z lewej strony tylnej klapy, myślę, że oznacza opcje auta, którą mam. 

Jest tam napis World Jeep-Subaru Shrewsbury, N. J.

Pierwszy właściciel, który kupił to auto w Stanach w salonie i jeździł NIM pierwsze 3 lata w Polsce powiedział mi osobiście, gdy kupowałem Subaru od drugiego właściciela (obaj są że sobą sąsiadami), że progi i ta naklejka jak i srebrne dodatki były już w salonie amerykańskim, gdy kupował w 2008 roku.

 

IMG_20190306_051430.jpg

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ALVAR napisał:

Sprawdź w serwisie,najlepiej amerykańskim bo polskie są słabo zorientowane w gadżetach z USA. 

Oryginalny kpl 4 lampek progowych po 2 diody każda kosztuje 1100 zł i są do sprowadzenia (rozpocząłem już o tym wątek tu na forum, bo przy zakupie jedna lampka mi nie swiecila, ale kupiłem nową, ktoś nawet z Was potwierdził, że też ma to w progach u siebie). Niektóre serwisy i sklepy Subaru mogą je sprowadzić ze Stanów. Pod lampką są wycięcia w progach i wszystko dokładnie zrobione. Widać, że fabrycznie. 

Przednia srebrna listwa jest idealnie dopasowana do tego miejsca, gdzie jest, idealnie wytłoczona, wygięta gdzie należy. Serwis pod Warszawą podczas wymiany olejów potwierdził mi, że jest to opcja wyposażenia. Na tylnej klapie mam oryginalną naklejkę fabryczną. Jutro tu ją zamieszczę. Znajduje się ona pod napisem Subaru z lewej strony tylnej klapy, myślę, że oznacza opcje auta, którą mam. 

Jest tam napis World Jeep-Subaru Shrewsbury, N. J.

Pierwszy właściciel, który kupił to auto w Stanach w salonie i jeździł NIM pierwsze 3 lata w Polsce powiedział mi osobiście, gdy kupowałem Subaru od drugiego właściciela (obaj są że sobą sąsiadami), że progi i ta naklejka jak i srebrne dodatki były już w salonie amerykańskim, gdy kupował w 2008 roku.

 

IMG_20190306_051430.jpg

Potwierdzam - u mie są lampki (co prawda przerobiłem na inne, bo oryginały kosztują 1100 zł i mają tendęcję do przepalania się, ja wstawiłem za 15 zł za sztukę - pisałem o tym), nakładka na zderzak też jest i była od nowości.

20180903_193502.jpg

jpg - trib.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...