Skocz do zawartości

Sensownie trzymające fotele


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś, czym możnaby zastąpić beznadziejne fotele w Hawku WRX. Dużo osób poleca z buga STi, ale ceny ludzie biorą z kosmosu i... one nie mają poduszek, które wolałbym mieć. Z lanosa STi mi się podobają, nawet @Simon WRC ma takie na handel, ale na jego on-board'ach widać, że lata na lewo i prawo, więc zmienił na Recaro ;) Natomiast ostatnio wpadły mi w oko fotele z BRZta. Ich kształt pozwala sądzić, że mogą nieźle trzymać na boki, są ładne z alcantarą i mają poduszki. Może ktoś się wypowiedzieć na ich temat? Może jeszcze inne propozycje ktoś podrzuci? :)

 

fotele_brz.PNG.4587ed3f4caf456182c2b1fcaaac7116.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wkładają jeszcze fotele z Evo X, też są podobno OK ;).

Wszystkie ori fotele w Subaru są zamontowane zdecydowanie za wysoko, Recaro co prawda są niżej i dla mnie OK, ale jak ktoś byłby kilka cm wyższy, to już będzie słabo.

Te z BRZ wbrew pozorom trzymają słabo. Jeździłem i mogę powiedzieć, że porównywalnie z seryjnymi z lanosa pomimo, że wyglądają mądrze ;).

 

P.S. Te z hawka czy to WRX czy STI to dramat :facepalm:. Jak mozna było włożyć coś tak beznadziejnego do tak fajnego auta, nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rosaskc napisał:

Myślisz, że znalazłby się wariat, który by włożył kawałek Mitsu do swojego Subaru? @Tommi1, co sądzisz? :mrgreen:

Ja, Ja zgłaszam się Ja :P 

 

Jak włożę to się wypowiem... 

 

ale siedziałem w EVO na nich i miałem wrażenie że są dużo niżej niż ori w sub. Niestety trza pamiętać ze albo dedykowana podstawa do nich co za tym idzie pewnie jakieś 3-4 cm dupsko dalej bedzie wyżej niż w evo.... albo rzeźba a tej bym chciał uniknąć. A jakoś mnie tak urzekły... 

Ale o tym się przekonamy za niedługo ;) i zobaczymy jak to wszystko się zakończy.

 

Po drugie jest też kwestia rosądku (tia, STI i rozsądek :P ), akurat jakoś takie mam wrażenie że nawet jak bym wybrał opcje jak Szymon to i tak te recaro STI dla mnie było by za małe, za krótkie a chce coś w czym upsko nie bedzie się ślizgało na boki a i żeby były dośc wygodne w codziennym użytkowaniu. 

Pomysł z kubłem był najlepszą opcją ale do upalania a do codziennego użytkowania to jest tragedia, wsiadanie i wysiadanie przynajmniej. A kolejne na niekorzyść to nawet dobrać dla mnie kubeł jest ciężko.

Tak że pomysł jest zobaczymy jak wykonanie.

 

 

(I zaraz sie pewnie zacznie że jak to evo do subaru :);) - tworzę hybrydę ) 

 

P.S. Już czuję że skończę na tym forum jak D lalala ecki ;)  :P 

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kubłem i tragedią na codzień bym nie przesadzał. Miałem w hawku kubełki ponad 2 lata praktycznie w cywilnym aucie. Wszystko zależy jaki model wybierzesz. Sparco Pro 2000 były super - wygodne, praktyczne i nie uciążliwe nawet na długich trasach (jeździłem ponad 300km i żadnego zmęczenia) a trzymanie przy ściganiu i możliwość zastosowania 4 czy 6 punktowych pasów mówi samo za siebie. Miałem zamontowane na szynach, więc dodatkowy atut. Z wsiadaniem i wysiadaniem nie było problemu, kwestia przyzwyczajenia. Jedyny minus, że w porównaniu do recaro nie mozna regulować pochylenia oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rosaskc napisał:

Myślisz, że znalazłby się wariat, który by włożył kawałek Mitsu do swojego Subaru?

 

Miałem okazję montować fotel z Evo 10 do STI MY12. Także.... da się.

Auto nie pękło od tego :P....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, house_1 napisał:

Kompletnie nie pasują mocowania do podłogi. Ale od czego szlifierka kątowa, spawarka i blacha 3mm? Parę godzin i po robocie....

 

To że nie będą pasować to jaszka ale myślałem że może używałeś jakiegoś dedykowanego uchwytu uniwersalnego na którym się osadza fotel i po sprawie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem uchwytu, a jakże, uniwersalnego - z blachy 3mm (jak już wspomniałem), choć dedykacja (a nawet aplikacja) była mojego autorstwa ;).

 

PS. zapomniałem - użyłem też wiertarki :mrgreen:. Przymiarek było chyba ze dwieście.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, house_1 napisał:

Użyłem uchwytu, a jakże, uniwersalnego - z blachy 3mm (jak już wspomniałem), choć dedykacja (a nawet aplikacja) była mojego autorstwa ;).

 

PS. zapomniałem - użyłem też wiertarki :mrgreen:. Przymiarek było chyba ze dwieście.....

 

 

Nie no świetnie ale nie każdy ma spawarkę, warsztat ewentualnie warsztacik ;). i w ... dużo czasu do takiego modelarstwa. :D 

 

Ale dzięki za rzeczową pomoc :P;) .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.02.2019 o 23:01, rosaskc napisał:

Myślisz, że znalazłby się wariat, który by włożył kawałek Mitsu do swojego Subaru? @Tommi1, co sądzisz? :mrgreen:

Znalazł się :P. Użyłem teoretycznie dedykowanej podstawy od OMP. Trochę rzeźby było ale dałem radę. Trzemanie i sama jazda są o niebo lepsze niż ori. Ale niestety są minusy użycia dedykowanej podstawy. Wydaje mi się że siedzi się troszeczkę wyżej niż na ori ale to chyba moje wydaje mi się bo patrząc na fotel z boku i poruwnując do ori siedziska sa mniej więcej na tej samej wysokości. Poprostu skończyla mi się regulacja kierownicy... ;)

 

P.S. Mam już pomysła jak to obniżyć ale to już robota dla ślusarza i to dobrego :D

DSC_1698.JPG

DSC_1699.JPG

DSC_1700.JPG

Edytowane przez Tommi1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...