Skocz do zawartości

Dziwne zestawienie Lanos vs Legacy IV


szurpit2

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jeździłem trochę tymi samochodami i sam niektóre posiadałem powiem tak:

kupowanie legasia z 2.0, nawet w wersji 165KM, jest trochę bez sensu. Trochę, bo ten motor ma swoje plusy,

ale nie zmienia to faktu, że jest po prostu za słaby. Moment i tak jest ten sam, co w innych odmianach mocowych, 

a przy obciążeniu zaczyna mu brakować tchu. Poza tym słyszałem kiedyś opinię od jednego z mechaników ASO,

że wersja 165 kucy powinna tak naprawdę jeździć na 98.

Uważam, że lanos, co by o nim nie mówić, jeździ lepiej, ale... to jednak auto klasy niżej i tak jak już tu pisano, nie każdemu

musi odpowiadać wnętrze, abstrahując już od samego wyglądu.

Najlepszym kompromisem w całym tym wyborze jest 2,5, ale on też może mieć swoje bolączki i nie każdy jest w stanie

to zaakceptować. 

Reasumując, IMHO jeśli kupisz legasia 2.0 to będziesz z niego bardzo zadowolony, ale do czasu, bo szybko odczujesz, że

2.0 w tej budzie i z tym napędem jest niewystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ dzięki za opinie na pewno wezmę pod uwagę. Teraz prywatnie jeżdżę legas iii 125km. Więc mam nadzieję że 165 km będzie się poruszać odczuwalne lepiej choć wiem że h6 to to nie jest.. Muszę gdzieś dorwać jeszcze takiego legasia w dobrym stanie żeby się przejechać i to porwownacz czy dla tego komfortu warto brać większą i cięższa budę niż w lanosie.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, decyzja padła na Legacy IV po lift i jestem zadowolony z tego wyboru, następne zapewne będzie Legacy V. Auto może lekko starsze jeśli chodzi o wygląd, ale ma jednak ten komfort. Impreza bardziej pasuje jak ktoś chce się wyszaleć, dłuższe trasy jednak w Legacy jedzie się przyjemnie, auto ma swój klimat i potrafi miło zaskoczyć swoim zawieszeniem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartZ napisał:

To chyba najfajniejsza opcja, ale nie każdy chce turbo i nie ma szansy trafić salonowego.

 

Ja nie widzę problemu w zagranicznych autach. Najlepiej, jak się ustrzeli coś takiego ;) Niestety, rzadko się trafia taki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie o co chodzi... Korzystam z Tapatalka i żadne odnośniki linki mi się nie włączają, coś nie tak mam ustawione?

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
 

Ok z kompa działa.

Edytowane przez szurpit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja zonka przejechała się wczoraj kawałek lanosem... Dwa minusy... Stwierdziła że jedzie się jak na mało wygodnym stołku i że ma dziwnie wysoki dźwięk, nie jak nasz bokser i fakt coś dziwnie jechał ten Lanos bardzo nie przyjemnie wybierał nierówności. U nas dźwięk spod machy jest bardziej basowy może to jakaś nieszczelnosc nie wiem. Tak czy tak mamy się przejechać jeszcze jednym lub dwoma żeby zonka mogła spokojnie je sobie porównać i jak by co wracamy do legasia ;-)

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...