Skocz do zawartości

Co trzeba wiedzieć przy zakupie Imprezy GT z 98r ?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść,

JEstem nowy na tym forum, właśnie przewertowałem mocno archiwum ale nie ma to jak samemu zapytać ;)

Oczywiście chory na SI ;) od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu czegoś z roku 98, 99 bo na to mnie stać w tej chwili.

Pytania jakiem mam do stałych użytkoniów tego autka:

- na co zwrócić uwagę w tym konkretnym modelu przy zakupie (SI GT Kombi 98r.) - pomijając standardowy zestaw pytań o właściciela, ks.servisową ? czy są jakieś typowe "usterki" tego modelu ;) ?

czy po prostu wziąść go do ASO, zapłacić 200 czy 300 zł i wtedy wiedzieć lepiej ??

 

- jaka jest żywotność silników ? (oczywiście chodzi mi o wasze doświadczenia, bo znalazłem już kilka inf gdzie po 50 tys. ktoś miał silnik do wymiany??) czy przebieg 107 tys. jest wysoki ?

- jak wyglądają koszty eksploatacji takiego autka (pomijając koszty benzyny) ? słyszałem że po 100 tys. wymienia się rozrząd co kosztuje ok. 5 tys., a inne niespodzianki ? żywotność ukłądu zawieszenia, hamulcowego (jak często coś wymieniacie, jakie koszty) ?

 

Oczywiście nie pytam o dane katalogowe czy książkowe tylko o wasze doświadczenia ;)

Jeśli ktoś będzie tak dobry i udzieli porad młodemu, niedoświadczonemu coby chłopak nie wywalił kasy bezsensownie chłopak będzie wdzięczny ;)

 

 

Grzegorz

PS. wiem wiem takich aut się nie gazuje ;) ale jakby ktoś użytkował GT na gazie i chciał sie podzielić doświadczeniem to bardzo prosze (może na priv.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania jakiem mam do stałych użytkoniów tego autka:

- na co zwrócić uwagę w tym konkretnym modelu przy zakupie (SI GT Kombi 98r.) - pomijając standardowy zestaw pytań o właściciela, ks.servisową ? czy są jakieś typowe "usterki" tego modelu ;) ?

czy po prostu wziąść go do ASO, zapłacić 200 czy 300 zł i wtedy wiedzieć lepiej ??

 

IMHO - najlepiej - i to do takiego, ktore porzadnie Ci sprawdzi samochod nie wciskajac kitow (liczac, ze przy okazji naciagna przyszlego wlasciciela na dodatkowe naprawy)

 

- jaka jest żywotność silników ? (oczywiście chodzi mi o wasze doświadczenia, bo znalazłem już kilka inf gdzie po 50 tys. ktoś miał silnik do wymiany??) czy przebieg 107 tys. jest wysoki ?

 

hmmm - szczerze mowiac nie slyszalem takiej opinii (a moze za malo szukalem ;-) )

107 tys. to nie tak wiele na 5-6 letni samochod

 

- jak wyglądają koszty eksploatacji takiego autka (pomijając koszty benzyny) ? słyszałem że po 100 tys. wymienia się rozrząd co kosztuje ok. 5 tys., a inne niespodzianki ? żywotność ukłądu zawieszenia, hamulcowego (jak często coś wymieniacie, jakie koszty) ?

 

czyli masz juz jeden punkt na liste sprawdzen - czy zrobil pelny przeglad po 100 tys. - bo faktycznie jest to jeden z drozszych przegladow

 

hamulce - w zaleznosci od stylu jazdy - od kilku kkm do kilkunastu/dziesiecu/ - tu chyba nie ma reguly

zawieszenie - ja mam ponad 70kkm i nic zlego sie nie dzieje

niespodzianki - padniecie przeplywomierza jest chyba jedna z czestszych usterek (koszt od 500 zl w gore - zalezy gdzie kupujesz)

w zaleznosci od eksploatacji - sprzeglo (jesli nie wymienial do tej pory - to przy 107kkm masz spore szanse na ten wydatek), turbina - zalezy jak traktowana (chlodzenie po szybszej jezdzie)

 

jesli masz jakis konkretny egzemplarz na oku - to rzuc linka do ogloszenia - moze ktos bedzie znal ten konkretny przypadek i bedzie w stanie powiedziec cos wiecej

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kochaniuśki zwrócić szczególno uwage na dodatkowe źródełko z forsom. Proponywuje zakupić se łopate i załatwić se zlecenie na kopanie rowów, lu coś równie popłatnego. No cheba że masz źrudełko z benzyną.

To ja sie chentnie zaprzyjaźnie.

 

Matka chrzesna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

107tys km to duzo szukal bym czegos do 50tys km max

 

czlowieku - to jest 6-cio letni samochod - 18kkm rocznie nie jest wielkim przebiegiem (w Twojej wersji wychodzi 8kkm rocznie - to chyba tylko raz w tygodniu do kosciola + na stacje benzynowa :-) )

 

50kkm to jest realne jesli ktos mial SI jako drugi samochod - nie przecze, ze mozna takiego rodzynka znalezc (sam kupilem rok temu rocznik '99 z przebiegiem 48kkm) ale badzmy szczerzy, ze trafienie na taki egzemplarz (szczegolnie w PL) graniczy w cudem albo z przekretem

 

pozdrawiam,

RP

 

PS: bardziej bym sie kierowal w tym przypadku stanem technicznym niz przebiegiem - turbine/sprzeglo/zawias mozna i po 50kkm zajezdzic totalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

107tys km to duzo szukal bym czegos do 50tys km max

 

Specjaliści od Imprezy Turbo mówią że auto jeżdżone w trasach i po mieście, a nie używane jako treningówka silnikowo powinno dojechać do 200kkm. remont silnika w tym aucie nie podwoi wartości auta, a da nam zupełnie nowe "serce" autka. Więc nie rozumiem Twojego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest ów link:

http://www.trader.pl/details,131,981694 ... 231752.asp

 

szkoda troche że to komis, zawsze któryś tys. w plecy :(

a może znajdzie się właściciel ;)

 

 

w każdym razie - co niektórzy twierdzą- nie wierzą że ceny aut spadną nagle po wejściu do UE, wystarczy wejść na mobile.de żeby zobaczyć...

 

(..) ' przepraszam jeszcze się testować nie naumiałem ;)

hmmm, tzn. ile taki ewentualny remont silnika może kosztować ?

 

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos uzywek sprowadzanych przez SIP po maju, to dowiedzialem sie od Dyrekcji, ze bedzie to jednak zdecydowanie tansze od kupowania samemu w kraju (o szczegoly pytac Dyrekcje :wink: ) no i ma sie gwarancje, ze wszystko jest OK i ze jest bez przekretow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...