Skocz do zawartości

Podgrzewane Fotele (obk 2001)


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jest proste. Czy ktoś z was, nie mając podgrzewanych foteli, dołożył samodzielnie,oryginalne takie siedziska (przód tylko) ? Jezeli tak, to jak przygoda wyglała i jakie elementy są potrzebne (oprócz foteli, włączników ).  Czy mając komplet oryginalnych elementów "zestawu" zrobię "plug in" do mojej obecnej wiązki  i zadziała "temat",a mój tyłek zostanie ocalony, przed niecnym działaniem dziadka mroza?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie powiem,bo i tak muszę je rozebrać (tapicersko gąbki trzeba ogarnąć)  ;)  Ok. mam kostki, podepnę fotele,regulator temp i zagra?  a co z bezpiecznikiem? jak to rozwiązałeś? ps. muszę się wgryźć w schemat el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w tablicy bezpieczników (chyba tej pod kolumną kierowniczą) czy do obwodu podgrzewania są podpięte przewody.

Regulator to chyba to ustrojstwo sygnowane logiem BOSCH. Ukryte pod podłokietnikiem. Po wyjęciu wkładu podłokietnika powinno być widać czy jest.

lmpljFk.jpg&key=ed7411db7495469ca2a25c0c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo. co raz cieplej,co raz cieplej... ;)  muszę to posprawdzać wszystko,ale każda sugestia na wagę złota... dzięki za podpowiedzi i cierpliwie czekam na kolejne (jak to ogarnę, to dla potomnych opiszę temat wstawiania od A-Z) Ps jak odkręcę wnętrze podłokietnika,to dam znać w niedzielę,czy coś mam.extra luźne kostki pod fotelem mam...

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 23:07, Qubu666-Baja napisał:

extra luźne kostki pod fotelem mam...

Pewnie niebieskie żeńskie? Po stronie ori fotela są takie męskie wtyki:

2146969841_KopiaP1440422.JPG.c42ba88e8330d11749edbeec88e973c9.JPG

 

A tak przy okazji - gdyby ktoś miał takie wtyki na zbyciu, np.  z uszkodzonych foteli - to chętnie nabędę drogą kupna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Temat jeszcze w powijakach,bo w swojej robocie mam młyn (wolałbym grzebać w samochodzie :P ) . Miałem w sobotę się pobawić ,ale cóż :/ .P gdzieś mam film jak pod fotelem grzebię (taki techniczny,żeby pod kołdrą ,przed snem sobie pooglądać i rozgryzać sprawę ;) )  Tam będę miał odpowiedź. Z tego co pamiętam to niebieskiej kostki nie miałem,a białą-perłową ,prześwitującą, taki standard koloru "kostkowy" .  Ps .Jak ten filmik znajdę to może wrzucę na YT i będzie co widać.  Ps 2 Dzięki ogólnie za odzew,zdjęcie i pomoc

 

Aktualizuję informacje. Poniżej jest link do YT . W 23 sekundzie widać dobrze czarną (nie białą) kostkę. Po kolorach przewodów obstawiam ,że to będzie instalacja pod fotele. Druga sprawa jest taka,że jutro (jak i się uda ) zrobię zdjęcie dokładne tej czarnej kochy i wtedy co więcej będzie można powiedzieć. Ps łapą tam grzebię,bo chciałem wypiąć kostkę airbag ;) (zjechaną śrubę mocowania fotela miałem i nie mogłem  go odkręcić)

 

 

Teraz wyjaśnienie dla potomnych. Ten moduł ze zdjęcia DETTa to moduł ESP na 100%. Szukałem i sprawdzone info.

Edytowane przez Qubu666-Baja
uaktualnienie informacji ,dla rozwiązania problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło i dopiero teraz ,na wiosnę dziubię przy ogrzewaniu foteli :P

 

Pytanie będzie konkretne,do kogoś kto po prostu zakładał ,odpinał,wie dokładnie . Najważniejsze pytanie jest : do czego służy ta czarna kostka(leżała pod fotelem luźno .Podłączona do fotela była tylko, ta żółto-biała ,airbagowa kostka)? do tej czarnej kostki dochodzą  dwa przewody. Ja obstawiam,że to jest zasilanie do silników elektrycznej regulacji, pozycji fotela . Czy tak to jest?  Rozumiem,że jeżeli miałaby być instalacja przygotowana pod grzane fotele,to powinny być niebieskie kostki obok tej mojej wiązki?  czy ktoś buszował kiedyś ostro pod dywanem i odnalazł głęboko schowane niebieskie kostki?

IMG_20190415_185143.jpg

IMG_20190415_185127.jpg

IMG_20190415_185122.jpg

Ok... (fajnie ze sobą pogawędzić :P ) Panowie i panie,więc teraz rozwiązanie zagadki:

od lewej patrząc

- Bramka nr 1 ,niebieski -mata grzewcza (dzięki panowie za naprowadzenie)

-Brama nr 2  żółty-do systemu airbag

-Bramka nr 3 czarny jak smoła- zasilanie silników pozycji fotela na 100% (na dole zdjęcie poglądowe, pod fotelem)

.

Dzięki panowie za pomoc. czas wyniuchać pod dywanem niebieskie kostki,a jak nie będzie ich ,to mam już wiązkę kupioną i trzeba będzie dziubać w tych kablach. Temat można uznać za zamknięty. Ps jakby kogoś korciło wrzucić podgrzewane,oryginalne fotele,to na zagranicznym forum Subaru, jakiś koleżka wrzucił wszystkie zdjęcia "krok,po kroku" , "jak dołożyć elektrycznie regulowane,grzane fotele na OEM kablach"

wiring_01.jpg

wiring_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej,
a miales u siebie dodatkowy bezpiecznik "obok" tych przed nogami kierowcy? w okolicach schowka u pasazera tez powinien byc dodatkowy przekaznik.
u mnie ich brakuje, choc wiazke pod dywanem mialem i same fotele i przelaczniki podpialem bez problemu...
dzieki za info!

Dominik

Sent from my TA-1004 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dominikd.  Kurcze... nie pomogę Tobie,bo u mnie, oryginalnie jest ta sytuacja ze zdjęcia,gdzie trzymam wiązkę ręką ,czyli... mam "kostkę Airbag " i "kostkę do elektrycznego ustawiania pozycji fotela" . Kostki do grzania nie mam oryginalnie. Mam oryginalną (nie założone jeszcze) ,ale z rozbiórki, więc czeka mnie rozplątywanie "szrotowej wiązki grzania" i scalanie z moją oryginalną. Póki co ,to jestem zielony co tam jest ;) około lipca/sierpnia/września ,w zależności jak się uda ,będę wstawiał wiąchę od grzanych stołków i wtedy coś powiem więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok . Fotele już grzeją w tyłek... i samochód się nie spalił przy okazji. Instalację rozgryzłem,ale skończyło się u nie na tym,że ze względu na brak dostępności części pod mój model skończyło się na tym,że maty mam nie od oryginalnych foteli bo:

Cokolwiek znajeźć do "Baja"  to... nie jest problem (tak tak :) )  . Problemem są gabaryty w paczkach z US. Orginalne fotele można kupić (i to w świetnym stanie, bardzo tanio),ale przesyłka gabarytów się nie kalkuluje.

Więc trzeba było kombinować...

Oryginalne fotele są niby w Outbacku takie same,ale... są inne. O ile oparcie podchodzi, to dół powoduje,że tyłek jest wyżej i opcja dokupienia foteli z Outback, legła w gruzach. (muszę kiedys sie wpakowac, do jakiegoś Outbacka tyłkiem i sprawdzić to na 100%)

Opcja nr2 . Jeżeli miało być zabawnie,tanio i w oryginale, to musiały być  kostki  +  maty wyciągnięte z foteli z... Outback,ale US.  I Tu gadaliśmy z "ZIOM" z Zakopanego na temat foteli i wiązki (chciałem się dowiedzieć,czy będzie opcja typu plug & play ,bez rzeźby- dzięki za pomoc,mimo braku czasu) . Najlepsze by było w tej sytuacji podjechać do Zakopanego, dogadać cenę wiązki, mat ,zapytać czy można to samemu wyciągnąć. fotele rozpruć i maty powyciągać (myślałem,że są jakieś magiczne te OEM). Komplikacji więc dużo i zawracania gitary...

Sprawdziłem jak wyglądają oryginalne maty i to, czy muszą być koniecznie spasowane itd. Okazało się ,że są najzwyklejsze w świecie i nie mają domieszek srebra,żeby bakterie utylizować ,czy coś tam innego... ;)  Padło na inne maty "porównywalne z jakością fabryczną" :D .  Oczywiście sprawdzałem cenę mat oryginalnych i pieniążek był zbyt grubawy za,w sumie zwykły "koc elektryczny". Poległem... (bo... silnik trzeba zrobić ;P )

Oczywiście na pokładzie są oryginalne włączniki 2 stopniowe, z podświetleniem na zielono,ikon-"krzesełek" i informacyjną- pomarańczową "Oooo... teraz grzeje".

Ps oczywiście dalej mnie interesuje ,czy wiązka grzania jest plug and play, bo lubię mielić te tematy.

Od razu powiem,że mogą być z tym cuda,bo dokładałem ostatnio lusterka grzane (tu wiązki oryginały,bez lutowania. Jest proff ;) ) .

Miałem trzy rodzaje wiązek i  "1 do 1,  Plug & Play " się nie udał ,więc co do wiązek EU vs US, to też trzeba mieć oko i ucho na pulsie spraw...

Ps lustra już działają... na oryginalnej instalacji.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...