Skocz do zawartości

Forester 2,5XT - automat - szarpniecie przy wstecznym biegu


publist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Niedawno odebralem z salonu Forestera 2,5XT z automatem (sportshift). Zauwazylem, ze przy wlaczaniu wstecznego biegu ®, wyraznie czuc szarpniecie calego samochodu, czy tak powinno byc, czy tez lepiej podjechac do serwisu do sprawdzenia? Oczywiscie w czasie zmiany biegu hamulec jest wcisniety do oporu.

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie choć zależy to też od ustawienia kół.Jeśli auto stoi np. pod niewielką górkę to wrzucam neutral (N) i pozwalam aby się potoczył ok. pół metra.Wtedy ® rusza bez żadnego szarpnięcia.Wypróbuj.W serwisie też nie zawadzi zapytać... Nie do końca rozumiem czemu ten hamulec wciśnięty przy cofaniu...Na wszelki wypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mocne jest to szarpniecie, ale jesli jest mocno wyczuwalne, to cos jest nie tak. Moze wolne obroty zbyt wysokie (powinny byc w granicach 750) lub za malo plynu w skrzyni... lepiej wybierz sie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w forester z 99 roku tez jes szarpniecie po wlaczeniu R ,szarpniecie bylo rowniez po wlaczeniu D lecz dzisiaj sie przestraszylem bo po wlaczeniu D skrzynia sie nie załączyla sama ,dopiero po podniesieniu obrotow do ok 2000 obr/min,wczesniej adoptowala sie po 3 sek.Pytanie,czy moglo byc to spowodowane wylaczeniem silnika kiedy kola byly skręcone a nie wyprostowane i komputer zapamietal pozycje kol tak aby przy odpaleniu nie stracic panowania nad pojazdem, czy moze czas na wymiane oleju???Napiszcie prosze jakies sugestie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...