Skocz do zawartości

Subaru Legacy III Lampy lift przekładka


Edlin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2022 o 16:32, artaa napisał:

Samoloty są alu, audi A8 itp są alu, i jakoś wszystko pomalowane lata... ;-)

i nie pęka. ;-))

Zgadza się, "Legaś" gen. Wyżej też ma Alu, maskę,ale bardziej pytanie idzie w kierunku jak to się trzyma kupy, po malowaniu poza fabryka i w technologiach "garażowych"

Ma ktoś z Was odświeżaną np po dzwonku, malowaną nie fabrycznie, maskę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego ponad 30 letniego doświadczenia garażowego i - ASO -wego wynika smutne - nikt nie potrafi (nie chce mu się) zrobić dobrze przygotowania, o lakierowaniu nawet nie wspominając...

 

najdalej po 3 latach wyłazi "coś"...

 

ale z 10m nie widać :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qubu666-Baja napisał:

Ma ktoś z Was odświeżaną np po dzwonku, malowaną nie fabrycznie, maskę?

Ja mam:D tylko w IV gen kupiłem auto już malowanie i to nie było malowanie w Polsce (dawca był z Czech) od 5 lat jeżdżę i na razie się trzyma, nic nie pęka, nie odpada więc nie ma się czego obawiać. Jak lakiernik nie nawali szpachli tylko rzuci drugą warstwę lakieru to będzie się trzymać.

 

14 minut temu, artaa napisał:

Z mojego ponad 30 letniego doświadczenia garażowego i - ASO -wego wynika smutne - nikt nie potrafi (nie chce mu się) zrobić dobrze przygotowania, o lakierowaniu nawet nie wspominając...

Zgodzę się w 100%, ciężko znaleźć dobrego lakiernika żeby mu  się "chciało" zrobić porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artaa napisał:

Z mojego ponad 30 letniego doświadczenia garażowego i - ASO -wego wynika smutne - nikt nie potrafi (nie chce mu się) zrobić dobrze przygotowania, o lakierowaniu nawet nie wspominając...

 

najdalej po 3 latach wyłazi "coś"...

 

ale z 10m nie widać :D

Konkret odp - o to mi chodziło ;) Tak czułem, że jakiś "smród" może być...

 

Godzinę temu, kozi-24 napisał:

Jak lakiernik nie nawali szpachli tylko rzuci drugą warstwę lakieru to będzie się trzymać.

 

Zgodzę się w 100%, ciężko znaleźć dobrego lakiernika żeby mu  się "chciało" zrobić porządnie.

..., ale mam kumpla, który siedzi w lakiernictwie, zna się, stara się itd będę z nim gadać o sprawie. Maskę do malowania będzie mieć używkę,ale "lalkę" pod drugie malowanie (taki jest plan, dlatego to tak idzie wolno, ale szukam jej...  Nie ma co się spieszyć, bez podpalania się )

Ps z ogłoszeń parafialnych, to wcześniej pytałem, czy maski ciężkie są więc:

- stalową przeniosłem wczoraj sam, bez kropli potu na czole.

- przeniesienie alu będzie fraszką w takim układzie.

 Można się bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aktualizacja tematu

(dlatego post pod postem, bo mam pytanie odnośnie ostatniej rzeczy do fizycznego przeprowadzenia face liftingu w mojej furmanie)

Sprawa wygląda tak.

- Maska alu liftowa-jest

- grill lift-jest

- lampy lift-jest 

- kostki oryginalne do lamp-są 

Zostało lutowanie itd.

W związku z tym, że po sprowadzeniu mojej fury do PL z USA, ktoś wstawił "chinole" HID. Kostki są pocięte. Balasty są na jakiejś wiazce-samoróbie. To wszystko muszę wypruć i zrobić jak oryginał(lub też po prostu oryginał). 

Pytanie: 

1. - czy kostki lamp przednich(te które defacto mam) były/ na całej wiązce samochodu? Czy to jest tak, że od kostek lamp idzie przewód dedykowany tylko do lampy/lamp np 1,5m przewód(tylko od np lampy lewej) zakończone jedna kostka, która podpinamy do wiązki głównej?

2. - opcja nr2 wiązka lampy jest zintegrowana z całym "pętem kabli" i  pozostanie mi przylutować kostki które mam i robić "rzeźbę"? (Na co mam alergię-zboczenie) 

Informacji będę jeszcze szukać , ale fajnie jakby ktoś, coś grzebał i wie coś o tej wiązce do lampy.

 

3. No i pytanie ostatnie. Skoro wiązka przedliftowa i poliftowa się różnią ze względu na lampy to co tu robić, kiedy chce zachować wiązkę bez rzeźby? Powiedzmy, że kupię wiazkę od polifta ,to resztę gratów podepnę P&P? Czy czeka mnie mała elektryczna "robótka"? Z rozpinowywaniem kostek nie ma problemu w razie czego.  jak już na swojej skórze doświadczyłem kostki w wersjach EU i US czasem się roznią, więc "tańce" mogą być z tym tematem i na pewno łatwiej by było dolutowac ładnie i fachowo te kostki, które mam dopięte do zakupionych liftowych lamp ;) ale ta "rzeźba" będzie mnie męczyć i wolałbym cała i oryginalna wiązkę... 

W co tu pójść... Hmmmm... ;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...