Skocz do zawartości

Kierownica wielofunkcyjna Forester III


arecki74s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

 

Dzisiaj dołączyłem do społeczności Subaru. Kilka dni temu zakupiłem Forestera III z 2008 roku w wersji Active z silnikiem benzynowym. W związku z tym, że nie jest to super wyposażona wersja brakuje mi kilku rozwiązań z których korzystałem w poprzednich samochodach.

Na początek chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wymiany kierownicy na skórzaną -wielofunkcyjną? Czy mój samochód jest przystosowany do współpracy z radiem fabrycznym CD-MP3? Czy taka modyfikacja jest możliwa?

Pytanie drugie- Co zrobić aby swobodnie położyć rękę na środkowym podłokietniku? Pokrywa schowka środkowego osadzona jest bardzo nisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu kierownicy też jestem ciekaw, bo u siebie także planuje wymienić. Więc przy okazji pytanie - Czy wyglądające tak samo kierowncie z Imprezy i innych modeli z tych lat także bezproblemowo pasują do Forka SH?

 

A jeśli chodzi o podłokietnik - Masz 2.0 z reduktorem? To niestety lipa, to tylko schowek. Podłokietnik z prawdziwego zdarzenia był w wersjach bez reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, przerabiałem to samo. Mój SH również w wersji Active, czyli golas do tej pory otrzymał srebrne klamki zewnętrzne, gałkę dźwigni zmiany biegów z Imprezy oraz kierownicę wielofunkcyjną. Początkowo chodziło mi w niej o obszycie skórą ale trafiła się z SH z bogatej wersji z rocznika 2012 ze sterowaniem radia, tempomatu i telefonu. Po wymianie kierownicy radio i tempomat działają plug&play, tylko do tempomatu trzeba wymienić czujnik pedału hamulca na 4 piny. Teraz  przymierzam się do wymiany radia na oryginał z bluetoothem co będzie się wiązało z wymianą zwijaka pod kierownicą i dodatkową wiązką do radia. Wymiana kierownicy i czujnika pedału hamulca to proste czynności. A z podłokietnikiem faktycznie słabo, jest nieprzydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moja wersja to 2.0 benzynka z reduktorem. Chyba wycelowałem w trochę słabą wersję ale spróbuję trochę powalczyć o klimat wnętrza. Kierownice wielofunkcyjne jak widzę na allegro wszystkie po 150 zł. Podłokietnik a raczej poduszka podłokietnika do Forestera na ali za kilka zielonych więc warto zamówić. Zastanawiam się jeszcze na d halogenami do mojego golasa. Również nie mam pojęcia czy trzeba  będzie wymieniać włączniki i prowadzić kpl. instalację,  czy może coś już tam jest.

Samochód ma fabryczną instalację holenderską z butlą stako. Na gazie pracuje fajnie chociaż mam wrażenie, że na benzynie ociupinę lepiej. Niestety czeka mnie legalizacja lub wymiana zbiornika. Jak na razie nie namierzyłem takiego w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...