Skocz do zawartości

Parę pytań


Zbigniew Kowalczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, jestem nowy w świecie subaru i mam parę pytań z którymi nie mogłem sobie poradzić, z góry dziękuję za odpowiedź.

1. Czy wszystkie imprezy GD miały isofix czy to była opcja? I jeśli tak to czy jest możliwość montażu?

2. Jaka powinna być kompresja na cylindrach w 2.0T GD? Nie mogłem znaleźć w necie jednoznacznej odpowiedzi.

3. Czy jest mozliwosc sprawdzenia kompresji "w terenie", czy trzeba grzebac na warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam imprezę GD wagon (Bloba) i auto posiada ISOFIX. Wydaję mi się, że nikt Tobie nie pozwoli grzebać przy świecach przed blokiem. 

Sugeruję podjechać do serwisu ASO albo innego profesjonalnego warsztatu w celu sprawdzenia stanu technicznego np: skrzynie, sprzęgło, półosie ... elementy konstrukcyjne.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zbigniew Kowalczyk napisał:

2. Jaka powinna być kompresja na cylindrach w 2.0T GD? Nie mogłem znaleźć w necie jednoznacznej odpowiedzi.

3. Czy jest mozliwosc sprawdzenia kompresji "w terenie", czy trzeba grzebac na warsztacie?

 

Serwisówka podaję ciśnienie sprężania w przedziale 142 - 171 psi.

Jak umiesz zmienić świece to kompresję też sprawdzisz. Ale jak chcesz to zrobić sam to musisz mieć manometr z wężem wkręcanym w gniazdo świecy. 

 

Ja w GD sedan (bugeye) też mam ISOFIX.

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mulec napisał:

z tego co kiedys czytalem to ponoc od 2000r kazde auto musiało byc wyposażone w isofix

 

1) Nie każde. 2) Ba, chyba nawet nie każde Subaru (na ile się zorientowałem). 

 

Podpunktu 1) będę uparcie bronił. Co do ,,dwójki" - w swoim Gacku III z 2001 nie szukałem zbyt dociekliwie, bo nie mam iso-fotelików. Ale kremując kanapę woskiem do skór, nic tam nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą imprezą GD jaką się spotkałem (A nie było ich mało)wszystkie były wyposażone w isofix :huh: jeżeli chodzi o sprawdzenie kompresji to lepiej do serwisu i mieć święty spokój :) Auto zostanie mniej więcej sprawdzone, a lepiej położyć stówke czy dwie przed zakupem niż później płakać, chociaż nikt nie ma rentgena w oczach ;) A tak jak koledzy wspomnieli, mało kto da grzebać w silniku pod blokiem cholera wie komu ;) A dostęp do świec w bokserku każdy wie jaki jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 05/06/2018 o 12:26, Broda napisał:

Co do ,,dwójki" - w swoim Gacku III z 2001 nie szukałem zbyt dociekliwie, bo nie mam iso-fotelików. Ale kremując kanapę woskiem do skór, nic tam nie znalazłem.

 

A ja w kombi mam - tylko są schowane naprawdę głęboko. Trzeba podnieść kanapę żeby zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...