Skocz do zawartości

tomekw_76

Użytkownik
 • Zawartość

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O tomekw_76

 • Tytuł
  ..:: Swojak ::..
 • Urodziny 09.06.1976

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  ŁUGWAŁD
 • Auto
  Subaru Forester XT MY13
  Suzuki Jimny
 • Zainteresowania
  Kosmos, elektronika, informatyka, motoryzacja

Contact Methods

 • Skype
  tomasz.wisniewski
 1. Mam problem ze skrzynią w moim forku. Po dwóch miesiącach batalii z ASO problem nie zniknął i zdecydowałem się na "niezależnych" mechaników (rozwiązywanie problemu przez ASO polegało na statycznej wymianie oleju i resetowaniu błędów). Niestety dokumentacja do XT nie jest powszechnie dostępna i mamy problem z ostateczną diagnozą. Jednym z objawów jest szybko rosnąca temperatura oleju w skrzyni, która czasami przekracza 90°C (według komputera, nieco mniej zmierzona alternatywnie). Kontrolka AT OIL TEMP zapala się "jak chce". Nie zauważyłem korelacji z temperaturą - nie mniej chciał bym to wykluczyć. W praktyce w rejestrze błędów mam: P2762 Lock-Up Duty Solenoid Malfunction Jedna ze znanych przyczyn tego błędu (moduł elektrozaworów / moduł sterujący) wstępnie (ale nie ostatecznie) została wyeliminowana jako przyczyna. Równie prawdopodobny jest konwerter momentu (TC) ale zanim kupię nowy (bo na regenerację ciężko liczyć) chciał bym wyeliminować wszelkie możliwości. Dzięki :-) może aktywność w wątku spowoduje, że ktoś coś podpowie :-)
 2. Dziękuję za wyczerpujący brak odpowiedzi :-D Jako, że instrukcja nie podaje tej wartości, dalsza dyskusja nie ma większego sensu. Nie mniej jednak, co wydaje się oczywiste, moje pytanie należało rozumieć: Jaka jest dopuszczalna temperatura oleju w skrzyni CVT (rozumiana jako najwyższa, niższa od ustawionego przez producenta progu alarmowego) wyrażona wartością liczbową określającą temperaturę, najchętniej w °C ?
 3. Dzień dobry Pacjent: Forster XT MY13 Jaka jest dopuszczalna temperatura oleju w skrzyni CVT ?
 4. tomekw_76

  XV Zlot Plejad AD 2018

 5. tomekw_76

  Forester XT 2014 AT OIL TEMP

  Dzięki za odpowiedź @KaEnWu Niestety, u mnie po sprawdzeniu wtyczek (też mechanicy w ASO na to wpadli), wymianie oleju, itp: a w diagnostyce: Czyli lipa
 6. tomekw_76

  Forester XT 2014 AT OIL TEMP

  @KaEnWu wyjaśniło się coś z Twoją usterką ? Ja mam ten problem od ponad miesiąca w Forku XT MY13 i też ASO nie może postawić diagnozy ? (Chyba już po plejadach w tym roku )
 7. tomekw_76

  XIV Zlot Plejad 2017

 8. Cenna uwaga Szukałem ale nie znalazłem Się dopisałem do listy....
 9. Chyba od początku nie było miejsc w Bazie Zlotu... Chyba, że o 12:00:00.001 wszystkie "wyszły" PS. U mnie VIN "wszedł" bez problemu
 10. PS. Fajny bajer z tym BBCody [you]
 11. tomekw_76

  >>>PLEJADY 2015<<< HURRRAAAAA!!!!!!!!

  Do zobaczenia! Bakum'y też będziecie ? (wisniox)
 12. tomekw_76

  >>>PLEJADY 2015<<< HURRRAAAAA!!!!!!!!

  Cześć Można się jeszcze do Was podłączyć ?
 13. tomekw_76

  IV Forumowa Subariada - Armenia/Gruzja

  Takiego Forka na imprezkę z Miłoszem zabrać trzeba :-)
 14. tomekw_76

  Subariadowa majówka w Rumunii - jest ktoś chętny?

  W jakim dokładnie terminie przewidziana jest "Subariadowa majówka w Rumunii" (pewnie było już o tym pisane ale nie mogę znaleźć)
 15. tomekw_76

  V Forumowa Subariada - Bułgaria

  Ja też do Gruzji jechałem na Geolandar G012 i nie miałem powodów do narzekania. Wprawdzie jednego "kapcia" złapałem ale udało się naprawić.
×