Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyniach CVT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w związku z rozbieżnościami na temat konieczności wymiany oleju w skrzyniach CVT instalowanych w samochodach Subaru, jakie pojawiają się zarówno na tym forum oraz w poszczególnych ASO, bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

 

  1. Czy olej podlega wymianie w czasie przeglądów gwarancyjnych – jeśli tak, jaki jest zalecany interwał wymian?
  2. Czy są jakieś szczególne zalecenia co do wymiany w tzw ciężkich warunkach użytkowania?
  3. Jeśli się wymienia, to w jakiej ilości – czy jest to wymiana statyczna, czy dynamiczna?
  4. Czy poza wymianą samego oleju konieczne jest również czyszczenie filtra / innych elementów skrzyni biegów?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po 60 tys. w MTS Dzierżoniów, bo tak mi podpowiedział pan Marek Kluszczyński (chociaż w książce serwisowej nic na ten temat nie piszą ). I nie żałuję. Wymiana była dynamiczna z wymianą filtra itd. Cena ok.

Myślę, że trzeba.

Czy ewentualnie serwis partycypuje cokolwiek w kosztach, trzeba pytać serwis. Ja ściągałem auto z USA, także mnie to tak czy owak nie dotyczyło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2017 o 13:12, spawalniczy napisał:
  • Czy olej podlega wymianie w czasie przeglądów gwarancyjnych – jeśli tak, jaki jest zalecany interwał wymian?
  • Czy są jakieś szczególne zalecenia co do wymiany w tzw ciężkich warunkach użytkowania?

Producent nie przewidział okresowej wymiany płynu w skrzyni CVT, poza trudnymi warunkami jak np. częste holowanie przyczepy. Wówczas zaleca on wymianę płynu w skrzyni CVT co 45tys km.   

 

Dnia 13.09.2017 o 13:12, spawalniczy napisał:

Jeśli się wymienia, to w jakiej ilości – czy jest to wymiana statyczna, czy dynamiczna?

Producent nie określa jakim sposobem ma być wymieniony płyn.

W skrzyni CVT znajduje się kilkanaście litrów płynu. W przypadku wymiany statycznej, jednorazowo spuszcza się ok połowę tego stanu. 

 

Dnia 13.09.2017 o 13:12, spawalniczy napisał:

Czy poza wymianą samego oleju konieczne jest również czyszczenie filtra / innych elementów skrzyni biegów?

  W przypadku wymiany płynu nie ma konieczności wymiany filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Powyższe pytania pojawiły się w związku z rozbieżnościami pomiędzy zaleceniami dotyczącymi wymiany oleju w CVT pomiędzy poszczególnymi rynkami na świecie dla takich samych modeli Subaru. Czy Dział Techniczny ma wiedzę z czego wynikają tak duże rozbieżności na poszczególnych rynkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie jest naiwne, i zaczepne jak rozumiem. Bo wymiana w VW oleju w silniku co 30 tysięcy jest tak samo sensowna jak niewymienianie oleju w skrzyni automatycznej. OK, skrzynia na gwarancji się nie rozleci, ale po 3-5 to już nie wiadomo. Te tabelki są po to aby udowodnić jak tanio nasze samochody się serwisuje. Po drugie jak się popsuje to klient przyjdzie kupi nowe.

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,dziękuję za odpowiedz ale i tak nie otrzymałem konkretnej...jak najlepiej wymienić olej i czy ma być statyczna z filtrem jeżeli jest,czy dynamiczna-sam olej i czy jakiś serwis preferuje jakieś rozwiązanie...przecież kiedyś były tylko wymiany przez korek ze ściąganiem miski.Może ktoś coś doradzi.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronach internetowych za wielką wodą poświęconych Subaru.... zrobił ktoś analizy oleju cvt po przebiegu 51mil czyli lekko ponad 81 tys. km. efekt? .... wyniki analizy pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...