Skocz do zawartości

Największy przebieg Forestera z nowym silnikiem benzynowym FB20 2.0


Lukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wracając do mojego przebiegu już 210 000. Po głębszej analizie wymieniłem uszczelki pod prawą i lewą pokrywą zaworów, a czeka mnie jeszcze uszczelnienie pokrywy/dekla łańcucha rozrządu (poprzez jego demontaż i nałożenie nowej masy uszczelniającej), uszczelnienie części do której jest przykręcona pokrywa zaworów ale pomiędzy blokiem silnika a "tą częścią" (z z prawej i lewej strony silnika). No i ew. zobaczymy co wyjdzie po zdjęciu dekla. Może ślizgi rozrządu będą wymagały przy okazji wymiany. Mam nadzieję że jak to zrobię to skończy się nieszczelność silnika która kapie na kata i wydziela niemiły smrodek i będę dłuuugo cieszył autkiem. Bo silniczek sam w sobie pracuje, odpala, jeździ jak nowy :)

-

Odświeżam tylko dlatego bo jestem ciekaw łańcucha i obecnego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dotychczas jest mało informacji o tym silniku dlatego spytam.

Jak wygląda regulacja luzów zaworowych?

Hydrauliczne, szklanki czy może "śrubki"?

Nie mam instalacji gazowej więc ta operacja mnie nie dotyczy.

 

 

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/88862-regulacja-zawor%C3%B3w-w-silnikach-fb20/?fromsearch=1

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, zapuściłem search na autoscout. Może się dobrze otworzy :) https://www.autoscout24.de/ergebnisse?mmvmk0=67&mmvco=1&pricefrom=500&fregfrom=1978&cy=D&fuel=B&kmfrom=200000&powertype=kw&ctf=9&ctf=7&ctf=8&ctf=4&atype=C&ustate=N%2CU&ctf=5&sort=mileage&desc=1

 

EDIT - surry - miał być silnik FB - to chyba gorzej z tym...

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capek

 

Jak posiedzisz i trochę poszperasz to znajdziesz ,na chwilę obecną nie ma fb 20 z takim przebiegiem,szybciej znajdziesz przebieg 30 tys,ale osobiście widziałem takie aukcje,kolega Alfik podesłał link,otwiera się strona,zobacz jakie sa przebiegi w tych starszych ,to wszystko jeździ.Fb 20 jest nowszy,podobno jeszcze lepszy,więc taki jak pisze,jak dbasz to będziesz jeździł,jak ktoś jest oszołomem i nie wymienia wogóle oleju a są tacy to nie ma co się dziwić ,ze rośnie z tego ulep,ale to mówię,typowe Sebiksy.


Druga sprawa jest taka,że czy to Niemcy czy to Szwajcaria to tam się jeździ,i to nie tylko dieslami,benzyniaki też śmigają.

Pracowałem trochę w Niemczech i sam robiłem codziennie ponad 200 km i nie bylem jedyny ,który tak jeździł.

Tam przebieg 60 tys rocznie to normalka.Tylko tam jest inna filozofia życia,inny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o VW T-5 to jest inna bajka bo jak ona ma 2 lata i 300 tys to lata we flocie i nie stygnie.

Może w niedziele tylko stoi i to nie wiem.

Poprzednie modele miały spore przebiegi i jak nie było gazu to raczej jeździły bez problemu.A te FB 20 zostały jeszcze ulepszone,więc jak nie masz gazu i dbasz to jeździsz,na gazie dochodzą inne tematy,ale też ogarniasz i śmigasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,sprzedał się i jeden i drugi.Ale stan salonowy więc nie ma się co dziwić...cena też znośna bo tam było cos w okolicach 60 tys.Salon Polska 1 właściciel i bogate opcje,oprócz skóry i navi było wszytko.


Właśnie tak sie zastanawialiśmy ,bo nie było info ,ze bezwypadkowy,dokładnie,czerwony...ale może nie był jakiś mocny dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...