Skocz do zawartości

Sekwencja startowa zegarów w STi


eMTi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie wiem, czy ten wątek nie powinien wylądować w dziale technicznym, ale pytanie jest dosyć ogólne, więc spróbuję tutaj.

Na internecie widziałem, że amerykańskie STi posiadają sekwencję startową odpalania zegarów, podobnie jak np. dodatkowe zegary Defi. Wygląda to tak:

 

 

Pytanie moje brzmi - czy coś takiego w modelach Bug Eye i Drop Eye było montowane tylko w wersjach amerykańskich, czy też w wersjach europejskich również i można to jakoś włączyć? Ew. czy może to być w jakiś sposób powiązane z centralką sterującą zegarów Defi i ona może być za to odpowiedzialna?

 

dzięki za odpowiedź, bo jakiś czas nurtuje mnie ten temat i nigdzie nie mogę się dokopać odpowiedzi.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie ma założone? Przekładał sobie cały panel zegarów z JDMa i ma mile zamiast km, czy też tylko jakiś moduł elektroniczny za to odpowiedzialny?

 

JDMy sa w KMH nie MPH - przelozyl caly zegar

 

a Japonii nie uzywa sie MPH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Lanosie" też jest. :mrgreen:

W instrukcji jest opisany sposób aktywacji/dezaktywacji tej funkcji. Może w innych modelach robi sie to podobnie?

- przekrecić kluczyk w pozycję LOCK lub ACC

- nacisnąć przycisk licznika kilometrów, co powinno spowodować wyświetlenie komunikatu "S-on" lub "S-oFF" na wskaźniku kilometrów

- aby zmienić ustawienie, należy wcisnąć przycisk licznika kilometrów/przebiegu dziennego i przytrzymać co najmniej 2 sekundy

S-on aktywacja

S-oFF dezaktywacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam w OBKu.

:roll: :mrgreen:

No nie no jak się okaże, że w OBK jest, a w STi nie, to..... to nic :mrgreen: Ale nie ukrywam, że ucieszyłbym się, gdyby udało się to włączyć. Ot mała rzecz a cieszy. Apal, a który to jest rocznik?

 

PRIMAR, dzięki za radę, dzisiaj spróbuję potestować.

 

A może przeczyta ten topic ktoś, kto ma STi EU wcześniejszy niż hawk eye i ma ten efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, a który to jest rocznik?

 

2003/MY04.

 

W instrukcji jest opisany sposób aktywacji/dezaktywacji tej funkcji. Może w innych modelach robi sie to podobnie?

 

Owszem, mój mąż chciał mi to wyłączyć. Całe szczęście tylko sie zapytał :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, a który to jest rocznik?

 

2003/MY04.

 

No to kompletnie nie rozumiem, czemu w STi 2005/MY04 EU tego chyba nie ma... Czy w Australii sprzedają Subaru w specyfikacji amerykańskiej? A może ktoś wie, czy w UK mają ten system? Bo jeśli nie mają, a mają licznik w milach, to może to dotyczyło jakichś ówczesnych europejskich przepisów prawnych?? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem, zgodnie z instrukcjami PRIMARA, ale niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się kluczyk, wciśnięcie przycisku licznika dziennego powoduje tylko zmianę wyświetlanego licznika z A na B... Dodatkowo dokopałem się w niemieckim user manualu do czegoś, co chyba jest opisem sekwencji startowej i znajdują się w nim wzmianki o pozycji kluczyka i liczniku kilometrów, ale w tytule rozdziału, w nawiasie jest wymieniona Australia.... Chyba nic z tego... Tylko czemu w takim razie taka absurdalna polityka firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi, u mnie jest tylko jeden przycisk określany w instrukcji jako "licznik kilometrów/przebiegu dziennego". Działa następująco:

- W pozycji kluczyka ON przełącza "w kółko" między: TRIP A --> TRIP B --> ODO

- W pozycji kluczyka LOCK lub ACC przełącza "w kółko" między: TRIP A --> TRIP B --> ODO --> S-on (ew. S-oFF, jeżeli takie było włączone). Jeżeli w pozycji S-on (ew. S-oFF) nacisnę przycisk i przytrzymam chwilę, to stan zmieni się na przeciwny. Rzeczywiście to działa - sprawdzałem.

Przepraszam, że tak "łopatologicznie" to piszę, ale czasem "diabeł śpi w szczegółach". :evil: Piszesz, że Ci przełącza tylko między pozycjami A i B, a powinno być jeszcze ODO (całkowity przebieg). Może masz drugi przycisk i na nim jest jeszcze ta funkcja?

 

Mała dygresja - kiedyś, w dość wczesnym okresie komputeryzacji, w polskich pismach pojawiały się opisy programów, z wykazami funkcji dostępnych po naciśnięciu określonej kombinacji klawiszy. Rozbawiła mnie kiedyś notatka na końcu takiego artykułu "Dziękuję mojej czteroletniej Córeczce za wydatną pomoc w przygotowanie tego artykułu - za naciskanie najbardziej nieprawdopodobnych kombinacji klawiszy." Może Ciebie czeka to samo? Powodzenia w próbach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kompletnie nie rozumiem, czemu w STi 2005/MY04 EU tego chyba nie ma...

 

Generalnie odpowiedź jest taka: opening ceremony było we wszystkich tych STI, których kolor zegarów był wyłącznie czerwony. Czyli w STI od modelu chyba 2004; w Europie - od MY'06.

 

Na youtube jest filmik z STi 2004 ale hamerykański... no i ma dodatkowe zegary, więc nie wiem, czy to jest coś customowego, czy nie....

 

Patrz wyżej :arrow: nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMAR, próbowałem w różnych pozycjach, ale zawsze przełącza tylko A <-> B. Całkowitej ilości nie podaje, bo ja mam ją jako oddzielną pozycję pod licznikiem dziennym, która zawsze jest widoczna i nie ulega zmianie.

 

A co do naciskania nieprawdopodobnych kombinacji, to sam to przerabiałem próbując kiedyś ustawić godzinę w jakimś biurkowym zegarku-reklamówce... poległem :D

 

Przemeq, Twoja odpowiedź wiele wyjaśnia... Dzięki! Pytanie tylko co ma do tego kolor... Czy w Australii było też czerwone podświetlenie przed Hawk Eye? Bo to już ustaliłem, że w Australijskich wersjach 2004/2005 ta procedura już była... Tylko coś mi się wydaje, że tam mogą być sprzedawane wersje US spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...