Skocz do zawartości

Webasto instalacja


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od paru miesiecy Subaru Forestera 2.0D MY2010. Samochod jest kupiony i uzytkowany w Norwegii.

Poniewaz samochod jest parkowany pod chmurka mysle o zainstalowaniu systemu Webasto.

Uzyskalem juz informacje, ze w Polsce ta instalacja kosztuje 7200 zl. Wlasnie dowiedzialem sie od mojego norweskiego dealera, ze w Norwegii zainstalowanie tego urzadzneia to koszt ok 15,000 zl!. W Norwegii normalna praktyka jest zawyzanie roboczogodzin przy wszelkich pracach przy samochodzie.

Czy Subaru/FHI ma jakies normy roboczogodzin dotyczace instalacji Webasto w Foresterze? Bylbym wdzieczny za taka informacje, ulatwiloby mi to negocjajce z moim dealerem.

 

Rozwazam, rowniez instalacje Webasto w Polsce, ale to niestety dopiero w lecie przyszlego roku. Dlatego tez mnie interesuje ile trwa zainstalowanie Webasto. Czy da sie to zrobic w jeden dzien?

 

Czy mozna nabyc samo urzadzenie, a zainstalowac w Norwegii? Jesli tak to ile to kosztuje?

Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gorąco polecam montaż Webasto, szczególnie w „chłodniejszym” klimacie 8) .

Silnik Diesla ze względu na swoją konstrukcję potrzebuje o wiele dłuższego czasu do nagrzania niż silnik benzynowy.

Niedogrzanie silnika oprócz pogorszenia komfortu jazdy, wiąże się także z pracą silnika w nieoptymalnych warunkach, przez co np. prawidłowa praca DPFa (filtra cząstek stałych) może być utrudniona!

 

Jeśli chodzi o czas montażu Webasto, to jestem przekonany, że w przeciągu jednej zmiany (8rbh) jeden mechanik jest w stanie zamontować ogrzewanie postojowe.

 

Montaż Webasto przez ASO Subaru w Polsce, wiąże się z utrzymaniem gwarancji na ten asortyment do końca trwania gwarancji na samochód.

 

Zestawy Webasto w Polsce oferowane przez Subaru są sprzedawane z montażem, ponieważ ktoś musi brać odpowiedzialność za takową czynność. Nieprawidłowy sposób montażu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Problem jest taki, ze moj norweski dealer zyczy sobie fantastyczne pieniadze za ta usluge.

Chce ok 7500 zl za urzadzenie i wyliczyl mi, ze potrzeba na instalacje ok. 20 roboczogodzin!

Niestety przed zima do Polski sie nie wybieram. Myslalem o kupnie urzadzenia w Polsce i zainstalowaniu go w Norwegii w Subaru. Zawsze byloby troche taniej.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy instalacja Webasto w innym autoryzowanym garazu np. u autoryzowanego instalatora Webasto powoduje utrate gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim przypadku odpowiedzialność za montaż i samo urządzenie bierze Webasto.

Wydaje mi się, że w takim przypadku gwarancja na ogrzewanie będzie wynosić 2 lata!

 

pozdr

Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem, ze nie ma to wplywu na gwarancje reszty podzespolow samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA WEBASTO.

Zamówiłem do nowego OTB 2010 diesel webasto.

Jest super.

Zdecydowalem sie na webarsto po przeczytanie sczegolowych pomiarow ADAC gdzie opisane jest ze Legacy/Outback diesel nagrzeaa sie ponad 20 min do temp 20 st.

MONTAŻ

Odradzam zakup webasto w sklepie i montaz gdzie indziej. Pierwszy montaz się nie udał - jaks cześć była wadliwa. Webasto Polska przysłało cały nowy zestaw i się udało.

Montaż trwał 1 cały dzień.

WRAŻENIA z użytkowania

Nie wiem jak bedzie na mrozie -10 st. ale moge juz powiedziec jak jest przy temp. 5 stopni.

Czas nagrzewania zeby bylo w miare cieplo ok. 30 minut, a zeby bylo bardzo cieplo to ok. 40 min. Mysle ze zima to bedzie do 1 godziny - czyli ok. 0,5 lirtra diesla.

Webadto dogrzewa rowniez podczas jazdy. Zauwazylem ze jak sie wylaczy a nie jest jeszcze auto konkretnie rozgrzane to nagle spada temperatura nwaiewanego powietrza - wiec webasto na peweno duzo daje jesli chodzi o temp. nawiewu.

WYPOSAŻENIE dodatkowe

webasto kupilem z wypasionym pilotem T100HTM , ktory sam kosztuje ponad 1400 zl

i to jest super bajer - odradzam zakup bez wyspasionego pilota.

Ostatnio wyladowalem samolotem i wysiadajac odpalilem webasto. Zanim pokazalem paszport i odebralem walizke - autko bylo prawie cieple. Moze nie jakos szokujaco ale wracalme z Egiptu i wtedy wszedzie wydaje sie ze jest zimno.

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto kupilem z wypasionym pilotem T100HTM , ktory sam kosztuje ponad 1400 zl

i to jest super bajer - odradzam zakup bez wyspasionego pilota.

 

POLECAM

Z tego co wiem, to bez tego pilota to malo uzyteczne. To jaja byla cakowita cena Webasto? 7200+1200=8400 zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam,

 

Gorąco polecam montaż Webasto, szczególnie w „chłodniejszym” klimacie 8) .

Silnik Diesla ze względu na swoją konstrukcję potrzebuje o wiele dłuższego czasu do nagrzania niż silnik benzynowy.

Niedogrzanie silnika oprócz pogorszenia komfortu jazdy, wiąże się także z pracą silnika w nieoptymalnych warunkach, przez co np. prawidłowa praca DPFa (filtra cząstek stałych) może być utrudniona!

 

Jeśli chodzi o czas montażu Webasto, to jestem przekonany, że w przeciągu jednej zmiany (8rbh) jeden mechanik jest w stanie zamontować ogrzewanie postojowe.

 

Montaż Webasto przez ASO Subaru w Polsce, wiąże się z utrzymaniem gwarancji na ten asortyment do końca trwania gwarancji na samochód.

 

Zestawy Webasto w Polsce oferowane przez Subaru są sprzedawane z montażem, ponieważ ktoś musi brać odpowiedzialność za takową czynność. Nieprawidłowy sposób montażu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej.

 

pozdrawiam

 

Dzisiaj kontaktowalem sie telefonicznie z warsztatem Subaru Koper i powiedziano mi, ze zainstalowanie Webasto bedzie trwalo dwa dni. Bede w Poslce na przelomie lipca i sierpnia, ale nie specjalnie usmiecha mi sie dwudniowy wypad do stolicy. Czy rzeczywiscie potrzeba na to az 2 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gorąco polecam montaż Webasto, szczególnie w „chłodniejszym” klimacie 8) .

Silnik Diesla ze względu na swoją konstrukcję potrzebuje o wiele dłuższego czasu do nagrzania niż silnik benzynowy.

Niedogrzanie silnika oprócz pogorszenia komfortu jazdy, wiąże się także z pracą silnika w nieoptymalnych warunkach, przez co np. prawidłowa praca DPFa (filtra cząstek stałych) może być utrudniona!

 

Jeśli chodzi o czas montażu Webasto, to jestem przekonany, że w przeciągu jednej zmiany (8rbh) jeden mechanik jest w stanie zamontować ogrzewanie postojowe.

 

Montaż Webasto przez ASO Subaru w Polsce, wiąże się z utrzymaniem gwarancji na ten asortyment do końca trwania gwarancji na samochód.

 

Zestawy Webasto w Polsce oferowane przez Subaru są sprzedawane z montażem, ponieważ ktoś musi brać odpowiedzialność za takową czynność. Nieprawidłowy sposób montażu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej.

 

pozdrawiam

 

Dzisiaj kontaktowalem sie telefonicznie z warsztatem Subaru Koper i powiedziano mi, ze zainstalowanie Webasto bedzie trwalo dwa dni. Bede w Poslce na przelomie lipca i sierpnia, ale nie specjalnie usmiecha mi sie dwudniowy wypad do stolicy. Czy rzeczywiscie potrzeba na to az 2 dni?

 

 

u mnie 1 dzień i to nie cały - od 9.00 do ok. 17.00

ale waarto - są tutaj forumowicze którzy twierdzą że nie warto za tą kaskę i że lepiej grzałeczkę do prądu (podgrzewa olej) ale webasto to wypas szczególnie jak weźmiesz najlepszy pilot - ten ma zasieg 1km - w praktyce może nie aż tyle ale odpaliłem już webasto wysiadająć z samolotu a auto było na strzeżonym poza lotniskiem - ok. 800metrów. W budynku spokojnie daje radę prze kilka pięter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obdzwaniam serwisy Subaru w Warszawie i okolicy.

Wszyscy mnie informuja, ze instalacja bedzie trwala 2-3 dni i nie ma szans na mniej. Cena z pilotem to juz 8300 zl.

Pytalem sie tez czy Webasto daje europejska gwarancje. Nikt wlacznie z Webasto w Polsce nie byl w stanie udzielic mi pewnej informacji na ten temat.

Generalnie nikt z moich rozmowcow nie wykazal specjalnego zainteresowania, a w paru nikt nie odbieral telefonu.

 

Jedyna pelna informacje dostalem po paru probach dodzwonienia sie z serwisu Styl Dukiewicza.

 

Zamowilem instalacje Webasto w serwisie we Wloclawku. Nie wiem, jak u nich z jakoscia, ale kontakt telefoniczny w porownaniu z Warszawa to pelen profesjonalizm i kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorius - znam to z autopsji - dlatego montowałem w Łodzi ... Zajęło to panom ok 4 godzin, a i atmosfera była miła i pośmiać się było można.

Co prawda wracałem do nich 2 razy, ale :

1 raz była to kwestia specyficznego samochodu (easy entry)

2 z tego co się zorientowaliśmy to jest jakiś błąd w specyfikacji opracowanej przez Webasto i Subaru.

Tak czy inaczej ogarnęli temat całkiem nieźle.

Jak chcesz to namiar na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to namiar na prv

Dziekuje, ale juz sie umowilem we Wloclawku. To chyba nowy autoryzowany serwis, bo jeszcze niedawno go nie bylo w spisie. Wloclawek mi najbardziej pasuje, mam najlatwiejszy dojazd.

Warszawka mnie kompletnie rozczarowala brakiem zainteresownia i wiedza . Najzabawniejsze byly odpowiedzi, gdy pytalem sie o europejska gwarancje na samo urzadzenie Webasto. Generalnie nikt nie mial pojecia. Najczesciej padala odpowiedz: "Ale my to instalujemy na Polske". Zapytalem czy niemiecka firma daje gwarancje tez tylko na Polske? Bo jako firma europejska powinna dawac gwarancje na cala Europe. Wywolywalo to raczej konsternacje. Ktos mi powiedzial, ze w pudelku, w ktorym dostaja urzadzenie sa dwa druczki: jeden z polska gwarancja, a drugi z czyms blizej nieokreslonym, prawdopodobnie gwarancja po nie miecku i mam prosic, zeby podbili ten dokument po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregorius

Jak będziesz już po instalacji to podziel się proszę spostrzeżeniami i na co należałoby zwrócić uwagę podczas instalowania by uniknąć problemów z klimatyzacją itp.

Jesienią zamierzam zaopatrzyć mojego Forka w ten system w serwisie w NL. Po rozmowie z szefem serwisu dowiedziałem się, że montaż będzie wykonywany w Subaru ale przez techników z Webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregorius

Jak będziesz już po instalacji to podziel się proszę spostrzeżeniami i na co należałoby zwrócić uwagę podczas instalowania by uniknąć problemów z klimatyzacją itp.

Jesienią zamierzam zaopatrzyć mojego Forka w ten system w serwisie w NL. Po rozmowie z szefem serwisu dowiedziałem się, że montaż będzie wykonywany w Subaru ale przez techników z Webasto.

 

Oczywiscie, ze sie podziele.

W Norwegii tez to instaluje serwis Webasto , a nie Subaru. Bylem tam u nich. Mechanicy wygladli tak, ze strach im dac mlotek do reki, bo to zbyt skomplikowane dla nich urzadzenie. :lol::idea::twisted: Za robocizne liczyli sobie 2 dni na dwoch pracownikow. :twisted::evil: Lacznie wychodzilo to dwa razy drozej niz instalacja w Polsce. Sam nie wiem, na co zwrocic uwage, mam nadzieje, ze mechanicy Subaru w Polsce beda wiedzieli co robia. Z warsztatami samochodowymi w Norwegii mam jak najgorsze doswiadczenia. Goscie sa kompletnie niekompetentni i leniwi, a za roboczogodzine licza sobie jak za zborze. Kiedys nabili w garazu Hondy w trakcie serwisu opony do 5 atmosfer. Dobrze, ze sie polapalem i sprawdzilem, bo prosto z serwisu mialem jechac do Polski. Na dunskich i niemieckich autostradach moglyby mi kola eksplodowac. Teraz za roczny przeglad zapalcilem w przeliczeniu 3 tys. zl, a praktycznie wymienili tylko olej i wywazyli na moja prosbe kola. Ciekawostka jest to, ze tu przy wymianie ogumienia z letniego na zimowe nikt nie wywaza kol, a w wiekszosci warsztatow oponiarskich niewiedza o co chodzi, jak im sie to karze zrobic. Kola wywazaja tylko przy kupnie nowych opon.

 

Jak instalacja Webasto wyglada cenowo w Holandii? W Szwecji z tego co wiem kosztuje podobnie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena Webasto w Holandii to dokładnie nie wiem ale myślę, że nie drożej niż w Polsce a ja dodatkowo jestem zwolniony tu z VAT więc liczę na niższą cenę od tej w naszym kraju. Pierwszy przegląd (15tyś) kosztował 230 EUR. Należy dodać, że samochód zastępczy na czas pozostawienia własnego w warsztacie jest zapewniony (po wcześniejszej rezerwacji) bez dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o mechaników w moim serwisie to nie można niczego im zarzucić... To nie są przypadkowi ludzie ale pasjonaci marki :wink:

Co do wyważania kół po każdej sezonowej zmianie to podobnie jak w Norwegii... Zaskoczyłem ich gdy poprosiłem o wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena Webasto w Holandii to dokładnie nie wiem ale myślę, że nie drożej niż w Polsce a ja dodatkowo jestem zwolniony tu z VAT więc liczę na niższą cenę od tej w naszym kraju. Pierwszy przegląd (15tyś) kosztował 230 EUR. Należy dodać, że samochód zastępczy na czas pozostawienia własnego w warsztacie jest zapewniony (po wcześniejszej rezerwacji) bez dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o mechaników w moim serwisie to nie można niczego im zarzucić... To nie są przypadkowi ludzie ale pasjonaci marki :wink:

Co do wyważania kół po każdej sezonowej zmianie to podobnie jak w Norwegii... Zaskoczyłem ich gdy poprosiłem o wyważenie.

No to masz dobrze w Holandii. Tu za samochod zastepczy skasowali 200zl. A za Webasto chca 16 tys. zl. :shock: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o przypilnowaniu aby załozyli podkładki pod mocowanie pompki podającej paliwo - to wg. info z forum najczęstsy problem przy montażu webasto

na forach to się przewijało i mi się tez przytrafiło - brak podkładki objawia się głośnym stukiem podczas pracy pompki. Podkładka najlepiej gumowa - podobno jest oryginalna ale niewiadomo czemu jest jakis problem przy montażu (gubi się w kartonie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pamiętajcie o przypilnowaniu aby załozyli podkładki pod mocowanie pompki podającej paliwo - to wg. info z forum najczęstsy problem przy montażu webasto

na forach to się przewijało i mi się tez przytrafiło - brak podkładki objawia się głośnym stukiem podczas pracy pompki. Podkładka najlepiej gumowa - podobno jest oryginalna ale niewiadomo czemu jest jakis problem przy montażu (gubi się w kartonie ? )

Dziekuje bede pamietal.

 

-- Cz cze 09, 2011 1:42 pm --

 

Mam jeszcze pare pytan dotyczacych Webasto, ktory wariant sterowania wybrac?

Myslalem o pilocie Telestart T91, ale czy zegar tez jest dostarczany w standardzie i bede mogl tez programowac grzanie na konkretna godzine? Czy tez lepiej kupic tego zawansowanego pilota T100 HTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o przypilnowaniu aby załozyli podkładki pod mocowanie pompki podającej paliwo - to wg. info z forum najczęstsy problem przy montażu webasto

na forach to się przewijało i mi się tez przytrafiło - brak podkładki objawia się głośnym stukiem podczas pracy pompki. Podkładka najlepiej gumowa - podobno jest oryginalna ale niewiadomo czemu jest jakis problem przy montażu (gubi się w kartonie ? )

Dziekuje bede pamietal.

 

-- Cz cze 09, 2011 1:42 pm --

 

Mam jeszcze pare pytan dotyczacych Webasto, ktory wariant sterowania wybrac?

Myslalem o pilocie Telestart T91, ale czy zegar tez jest dostarczany w standardzie i bede mogl tez programowac grzanie na konkretna godzine? Czy tez lepiej kupic tego zawansowanego pilota T100 HTM?

 

 

Mam T100 HTM - jest super - największy bajer to to że odpalasz webasto z duzej odległosci - fajna sprawa zimą. Ten pilot to polowa sukcesui frajdy z webasto

 

Natomiast co do 1 opcji to sam zegar i programowanie w praktyce jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam T100 HTM - jest super - największy bajer to to że odpalasz webasto z duzej odległosci - fajna sprawa zimą. Ten pilot to polowa sukcesui frajdy z webasto

 

Natomiast co do 1 opcji to sam zegar i programowanie w praktyce jest bez sensu.

Ale z T91 tez mozna odpalac z daleka nie ma tylko programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam T100 HTM - jest super - największy bajer to to że odpalasz webasto z duzej odległosci - fajna sprawa zimą. Ten pilot to polowa sukcesui frajdy z webasto

 

Natomiast co do 1 opcji to sam zegar i programowanie w praktyce jest bez sensu.

Ale z T91 tez mozna odpalac z daleka nie ma tylko programowania.

 

 

sorki nie wiedziałem, te co mi pokazali do wyboru to tylko T100HTM można było odpalić z daleka. T91 nie proponowali mi wogóle.

Jeśli mogę pomóc to przemyśl następujące kwestie

Obejrzałem T91 w necie i wygląda na to że:

-w T91 nie sprawdzisz jaka jest temp. w środku - niby nic ale jak było -20 st. na zewnątrz to 2 razy grzałem webasto po 30 min. aż było +10 w środku

- nie wiem jak wygląda w T91 komunikacja - u mnie w T100HTM na wyświetlaczu wiadomo czy webasto zadziałało i ile jeszcze będzie działać w minutach no i jak wspomniałem jaka temp. jest w środku

 

te 2 punkty to wielki plus

poza tym

jest funkcja (T1000HTM) polegająca na włączeniu o określonej godzinie grzania - w praktyce średnio przydatna jeśli nie jedziesz zawsze o tej samej godzinie - poza tym miałem wrażenie że pilot źle obliczał czas potrzebny do nagrzania i zdarzyło się że przy -15 włączył się tylko 15 min przed zaplanowanym wyjazdem. No i było zimno...

 

Reasumując jeśli różnica w cenie jest 1000 pln to bierz T91 jeśli tylko 200 pln to bierz T100HTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie wiedziałem, te co mi pokazali do wyboru to tylko T100HTM można było odpalić z daleka. T91 nie proponowali mi wogóle.

Jeśli mogę pomóc to przemyśl następujące kwestie

Obejrzałem T91 w necie i wygląda na to że:

-w T91 nie sprawdzisz jaka jest temp. w środku - niby nic ale jak było -20 st. na zewnątrz to 2 razy grzałem webasto po 30 min. aż było +10 w środku

- nie wiem jak wygląda w T91 komunikacja - u mnie w T100HTM na wyświetlaczu wiadomo czy webasto zadziałało i ile jeszcze będzie działać w minutach no i jak wspomniałem jaka temp. jest w środku

 

te 2 punkty to wielki plus

poza tym

jest funkcja (T1000HTM) polegająca na włączeniu o określonej godzinie grzania - w praktyce średnio przydatna jeśli nie jedziesz zawsze o tej samej godzinie - poza tym miałem wrażenie że pilot źle obliczał czas potrzebny do nagrzania i zdarzyło się że przy -15 włączył się tylko 15 min przed zaplanowanym wyjazdem. No i było zimno...

 

Reasumując jeśli różnica w cenie jest 1000 pln to bierz T91 jeśli tylko 200 pln to bierz T100HTM

 

Roznica w cenie miedzy oboma pilotami jest 400 zl.

Z jednej strony podoba mi sie ta funkcja inteligentnego nagrzewania na godzine odjazdu.

Z tego co slyszalem to zegar dostaje tak czy siak i moge programowac wlaczanie Webasto na okreslona godzine. Tylko tak slyszalem, ale nie wiem czy to prawda, ze z pilotem T91 dostane tez zegar. Glownie bede uzywal Webasto na ranne dojazdy do pracy o tej samej porze, wiec programowanie godziny bedzie mi potrzebne.

 

Jeszcze pytanie dodatkowe. Gdzie sa odprowadzqane spaliny z Webasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...