Skocz do zawartości

Webasto instalacja


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przedwczoraj zainstalowalem Webasto w ASO we Wloclawku.

Bardzo mila, profesjonalna i kompetentna obsluga.

 

Zalozyli gumowa podkladke pod pompke paliwa i mostek diodowy tak jak mi radziliscie.

Dziekuje?

 

Mam tylko pytanie, czy terkotanie pompki paliwa to normalne? Nie jest to jakis uciazliwy halas, ale go slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

webasto mozna uzywac nawet w lecie, jezeli nie jest bardzo goraco to mozna czasami zegar ustawic zeby 10-15 minut przed sobie zaczal grzac, do Legasia kosztowalo mnie 600zl plus pilot za 200zl okazjonalnie(osoba co sprzedawala chyba nie wiedziala co sprzedaje heheh tak pilot kosztowal 600zl), montowalem z pomoca szwagra ktory jest mechanikiem. Jak dla mnie jest to super sprawa bo zona jezdzi rano do pracy 3km i silnik zawsze zimny byl wczesniej, teraz 15 minut przed grzeje sie i nie jezdzi sie caly czas na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek powiedziec. Oczywiscie przetestowalem wszystkie tryby pracy i programowania, ale wiecej bede mogl powiedziec dopiero jesienia i zima. W tej chwili moge tylko powiedziez, ze dziala bez problemow. Napisze wiecej jak sie ochlodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zainstalowalem Webasto w ASO we Wloclawku.

Bardzo mila, profesjonalna i kompetentna obsluga.

 

Zalozyli gumowa podkladke pod pompke paliwa i mostek diodowy tak jak mi radziliscie.

Dziekuje?

 

Mam tylko pytanie, czy terkotanie pompki paliwa to normalne? Nie jest to jakis uciazliwy halas, ale go slychac.

 

W którym dokładnie miejscu instalacji należy zastosować w/w mostek diodowy? Chciałbym to dokładnie wytłumaczyć instalatorowi w NL lub DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie miejscu instalacji należy zastosować w/w mostek diodowy? Chciałbym to dokładnie wytłumaczyć instalatorowi w NL lub DE

Nie mam pojecia. Wiem, ze ten mostek diodowy(ok 6A) jest w ukladzie sterowania dmuchawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ma ktoś dojście do tańszych instalacji?

 

-- So paź 15, 2011 12:04 pm --

 

ma ktoś dojście do tańszych instalacji?

 

-- So paź 15, 2011 12:04 pm --

 

ma ktoś dojście do tańszych instalacji?

 

-- So paź 15, 2011 12:04 pm --

 

ma ktoś dojście do tańszych instalacji?

 

-- So paź 15, 2011 12:04 pm --

 

ma ktoś dojście do tańszych instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
@gregorius

 

Czy możesz podzielić się już szerszymi wrażeniami z użytkowania Webasto?

Wiem, że więcej będziesz mógł powiedzieć gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 5st C ale może jednak :?:

Dzisiaj mialem okazje przetestowac Webasto w warunkach niskiej temperatury. Po raz pierwszy temperatura spadal ponizej zera. W powietrzu byla duza wilgotnosc, wiec samochod wieczorem pokryl sie lodowa skorupa. Ustawilem wentylacje tak jak mnie poinstruowano: wentylator na 3 kresce, temperatura na maksimum, a nawiew skierowany na szybe przy wylaczonej klimatyzacji. Ustawilem Webasto na planowana godzine odjazdu i na maksymalny komfort C5.

Rano szyby samochodu byly mokre, wystarczylo je wytrzec scierka. Zaraz po uruchomieniu silnika zgasla niebieska lampka.

Swietna sprawa. Wydaje mi sie tylko, ze mozna ustawic komfort na nizszy poziom c3-c4. Nastepnym razem to zrobie.

 

Samochod sasiada byl caly pokryty skorupa lodowa i czekalo go skrobanie... :twisted: :shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia i mój Forester wyposażony jest w Webasto. Jak na razie przetestowałem je w temp. około 3 do 5 stC. Uruchomiłem zdalnie na 20min pracy. Na parkingu wieczorem po pracy był to jedyny suchy nie pokryty rosą pojazd. Kotrolka temperatury silnika wogóle sie nie zapaliła we wnętrzu także ciepło. Poranki w NL są poniżej zera ale fura jest w garażu więc niemiałem więcej sposobności. Czekam zatem na zimę w NL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem padal snieg-deszcz- grad -deszcz- snieg itd. W nocy to wysztko zamarzlo na samochodzie. Normalnie mialbym polgodziny seans skrobania. Wieczorem ustawilem Webasto na czas odjazdu i dzisiaj rano szyby samochodu bez sladu lodu, tylko lekko wilgotne. Silnik byl rozgrzany, zastartowal od razu bez zadnych dodatkowych atrakcji dzwiekowych.

Webasto naprawde sprawdza sie i nie zaluje tych pieniedzy, ktor na niego wydalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@gregorius

 

Czy możesz podzielić się już szerszymi wrażeniami z użytkowania Webasto?

Wiem, że więcej będziesz mógł powiedzieć gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 5st C ale może jednak :?:

Dzisiaj mialem okazje przetestowac Webasto w warunkach niskiej temperatury. Po raz pierwszy temperatura spadal ponizej zera. W powietrzu byla duza wilgotnosc, wiec samochod wieczorem pokryl sie lodowa skorupa. Ustawilem wentylacje tak jak mnie poinstruowano: wentylator na 3 kresce, temperatura na maksimum, a nawiew skierowany na szybe przy wylaczonej klimatyzacji. Ustawilem Webasto na planowana godzine odjazdu i na maksymalny komfort C5.

Rano szyby samochodu byly mokre, wystarczylo je wytrzec scierka. Zaraz po uruchomieniu silnika zgasla niebieska lampka.

Swietna sprawa. Wydaje mi sie tylko, ze mozna ustawic komfort na nizszy poziom c3-c4. Nastepnym razem to zrobie.

 

Samochod sasiada byl caly pokryty skorupa lodowa i czekalo go skrobanie... :twisted: :shock: :D

 

 

Czemu ustawiasz na 3 poziom wentylację ? chyba w instrukcji bylo na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...