Jump to content

Stożek K&N do Forka SG N/A 158KM?


Arcteryx
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Jestem od prawie roku w 'wyjechany' i jeżdżę to Outbackiem N/A z 2004 roku. Samochód kupiłem latem ubiegłego roku, a że wracam do Polski w wakacje, to OBK będę sprzedawał. Poprzedni właściciel zainstalował w nim stożek K&N z całą oprawą, a do tego dorzucił mi karton z całym oryginalnym dolotem. Samochód fajnie mruczy, mam wrażenie (może mylne i czysto "placebowe"), że lepiej się zbiera od serii; ma też wyraźnie niższe od porównywalnych Outbacków (których tu pełno) spalanie. 

 

Pytanie brzmi tak: czy jest sens przeszczepiać taki układ do Forka SG N/A (wersja 158KM)? Wiem, że sprzedając tu Outbacka nie odzyskam tego co w niego w ciągu roku wpakowałem, a dla przyszłego właściciela zainstalowany K&N może nie mieć żadnego znaczenia. Chcę więc zdemontować stożek z Outbacka, założyć serię, zabrać K&N do Polski i wsadzić do Forka.

 

Warto? Nie warto? 

 

Z góry dzięki za rady :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

w N/A to jedynym pozytywnym efektem może być chyba lepsze wkręcanie się na obroty silnika (choć to też raczej subiektywna ocena właściciela), poza tym nie ma co liczyć na +15KM czy 20 niutków.

Co najwyżej respekt pod Pewexem przy otwieraniu maski :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Na 15KM nie liczę, ale że jestem nieco przygłuchy, to lepszy dźwięk jest zawsze w cenie, hehe...

 

Serio mówiąc, to OBK którym tu jeżdżę ma 14 lat i ok. 210.000 mil przebiegu (jakieś 330-340.000 km), jeździ z tym K&N od minimum 2 lat (u mnie rok) i nic złego się nie dzieje (naczytałem się historii o rozwalonych przepływomierzach itd), a naprawdę mam wrażenie, że jest troszkę bardziej zrywny, a przede wszystkim jestem bardzo zaskoczony wyjątkowo niskim spalaniem. Zastanawiam się, czy wpływ na to ma np. wysokość npm (mieszkam na ok. 1800 m) - na pewno jakiś ma - ale być może "sportowy" dolot też jakoś pomaga?

 

W każdym razie zabrać ten zestaw mogę bez problemu - zastanawiałem się tylko, czy instalując go w Forku nie napytam sobie jakichś problemów, wartych więcej niż respekt pod Pewexem ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...