Skocz do zawartości

Nie dzialaja tylne swiatla w Legacy 2004


Gość yourbrothertheb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yourbrothertheb

Mam Legacy 2004 aut. 2.0 Wagon

Od pewnego czasu nie dzialaja mi tylne swiatla (mijania). Czy moglby mi ktos poradzic, ktory bezpiecznik jkest za to odpowiedzialny. Do serwisu mam daleko i choc jest na gwarancji, chcialbym to sprawdzic bez koniecznosci jazdy do serwisu. Wydawalo mi sie, ze sprawdzilem wszystkie bezp. odpowiedzialne za swiatla, ale...

 

Moze ktos mi podac numer bezpiecznika.

 

Jeszcze dodam, ze stop (ta sama zarowka) swieci, a mijania nie. Oczywiscie wymienilem zarowki, ale nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Legacy 2004 aut. 2.0 Wagon

Od pewnego czasu nie dzialaja mi tylne swiatla (mijania). Czy moglby mi ktos poradzic, ktory bezpiecznik jkest za to odpowiedzialny. Do serwisu mam daleko i choc jest na gwarancji, chcialbym to sprawdzic bez koniecznosci jazdy do serwisu. Wydawalo mi sie, ze sprawdzilem wszystkie bezp. odpowiedzialne za swiatla, ale...

 

Moze ktos mi podac numer bezpiecznika.

 

Jeszcze dodam, ze stop (ta sama zarowka) swieci, a mijania nie. Oczywiscie wymienilem zarowki, ale nie pomoglo.

 

Wymieniłeś żarówki na takie z dwoma żarnikami? Sorry jeśli to oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wszystkie? Jak mnie zęby bolą to nie idę na kolonoskopię :)

 

Sprawdź bezpiecznik od świateł. Jak nie pomoże to miernik uniwersalny w dłoń i szukaj gdzie się zaczyna brak napięcia. Nie wydaje mi się, żeby zbyt wiele łączeń po drodze było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomoże to miernik uniwersalny w dłoń i szukaj gdzie się zaczyna brak napięcia. Nie wydaje mi się, żeby zbyt wiele łączeń po drodze było.

 

No to powodzenia, zapewne w nowym ( a przynajmniej w nowoczesnym aucie) nie ma już wiązek kabli, a po za tym gdzie może sprawdzić :o przy akumulatorze, a potem dopiero przy żarówce...

Ew. przy włączniku, ale to też się nie opłaca rozbierać, bo może więcej zepsuć... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimof, można jeszcze wiązkę sprawdzić w bagażniku, można się dostać ściągając zaślepki w tapicerce albo od schowków. Ale fakt, że póki auto jest na gwarancji to bym też podjechał, dla serwisu nie powinno to być jakieś wielkie wyzwanie. Jeśli mnie pamięć nie myli to wiązki w Subaru trzymają się dobrze, może za 10 lat coś zmienią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimof, to może inaczej :) Jak ściągniesz zaślepkę, to gdzieś tam pod nią jest wiązka i na niej kostka łącząca z wiązką idącą do tyłu. Swego czasu w niektórych autach (nie wiem czy akurat nie była to przypadłość imprez kombi) styki w tej kostce lubiły zaśniedzieć. Wystarczy rozpiąć przeczyścić i spiąć, być może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, Niewiem jak jest w Legasiach - ale nie spotkałem się aby kostki były w kabinie auta

Kostka jest pod tapicerką (dlatego trzeba zaślepkę ściągnąć), po lewej stronie jak się z tyłu auta stoi, znając konserwatywność Subaru, to nie zdziwiłbym się jakby rozwiązanie w nowym Legacy było takie samo jak u mnie :) W każdym razie kilkuletnie imprezy też tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...