Skocz do zawartości

jaki olej po 312000 km


HARNAŚ 76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam Subaru Impreza Outbac sport z silnikiem ej22 o mocy 141km,ktoś go sprowadził z USA i jestem trzecim jego właścicielem,w papierach jest z 2001r z przebiegiem 312000 tyś,skrzynia manualna

i szykuję się do wymiany oleju,teraz jest zalany valvoline 10/40 longlif i zastanawiam się nad pełnym syntetykiem 5W30 lub 5W40 przynajmniej tak poradzili mi w serwisie.

Czy ktoś mi podpowie czy warto zmieniać na pełny syntetyk a jeśli tak to jaki bo zastanawiam się nad Motulem lub Millersem tylko nie wiem za bardzo jakim bo wszystkie są do najnowocześniejszych silników a mój ma jednak 18 lat :)

Wycieków nie ma żadnych zrobiłem nim ponad 10000 tyś i tylko w mieście w większości w korkach i dolałem jakieś 200,300 ml oleju więc kondyche chyba jeszcze ma

Był bym wdzięczny za pomoc,za miesiąc wymieniam w nim sondę co płynie z USA więc od razu i olej do wymiany,dla tego porady by się przydały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do obu Subarakow 2.0 n/a leje 5W40 Motul 8100 x-cess i nic nie wybuchlo ;)

Impreza ma najechane ponad 320k km, a Forek ze 220k km (choc w to nie uwierze ;))

Nie wiem czy w Twoim przypadku jest sens przechodzic na syntetyk, ale pewnie nie zaszkodzi.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej śmialo syntetyk. Mam gf z 97 roku z ej 22 tez z usa, nalatane 340 kkm i caly czas leje 5w40 .To ile auto ma nalatane nie ma znaczenia. Jednak Janusze mechaniki twierdza ze jak duzy przebieg to cza olej genstszy lac i nie warto zmieniac na lepszy bo i tak juz ma duzy przebieg to po co inwestowac kase jak tanszy genstszy polsyntetyk  zalatwi sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...