Skocz do zawartości

Wolne obroty w wolnym ssaku raz jeszcze


Ardaturan

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Impreza 2.0R wolnossąca z 2006 r.
Po porannym odpaleniu, wyjechaniu przed bramę (dosłownie 4 metry) i wrzuceniu na luz mam raz ponad 2 tys. obrotów, raz 1,5 tys. obrotów, innym razem 1 tys. obrotów.
Mam wrażenie że to jest zupełnie losowe, niezależne od tego czy jest +5 czy -5 stopni.
Skąd ta losowość i czy jakiś czujnik wariuje?
Poza tym wszystko ok., żadnych inny niepokojących objawów nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Moja Impreza (2.5 RS) od razu po odpaleniu na zimnym silniku zimą też podbija obroty jak wduszę sprzęgło i wbije na luz tocząc się może 2 km/h. To co opisujesz to normalne znam swoje auto około 9 lat i zawsze tak było. Mogę dopisać, że czasem podbija nawet do 2.5 tys  obr/min. Dzieje się tylko tak gdy załączone jest automatyczne ssanie. 

 

Jeżeli nie świeci się check engine wszystko jest OK. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to "automatyczne ssanie".

Jak chcesz zmniejszyć te obroty gdy stoisz na luzie - delikatnie naciśnij gaz i go odpuść = wystarczy trącić aby tylko drgnęły obroty w górę, powinny same opaść do ok.1000-1200 a następnie z temp. będą opadać do normy. Jeżeli na ciepłym nie masz tego zjawiska nie kombinuj - ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mz56 napisał:

2000 rpm to trochę dużo. I obroty losowo ? Do kontroli przepustnica i krokowiec.

Michale to się dzieje tylko zimą po odpaleniu na zimnym silnku jak się toczysz i wbijesz luz trzymając sprzęgło gdy je puścisz obroty spadają. Warto tak jak pisałeś wyczyścić przepustinice i krokowy na pewno nie zaszkodzi do listy dołącze jeszcze przepływomierz.

 

U mnie to jest norma ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...