Skocz do zawartości

Lampa outback MY 2004


CYRULIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, dziś przy wymianie żarówki w lampie ułamał się kawałek na którym trzyma się sprężynka. Co teraz, da się wymienić samą tą cześć, czy trzeba cała lampę ?. Dostrzegłem ze jest to jakiś newralgiczna cześć lampy bo z drugiej strony kawałek też jest już ukruszony. Czy aby wymienić lampę trzeba zdjąć zderzak ??

I gdzie kupie części ewentualnie lampę za rozsądne pieniądze i dobrej jakości??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dosyć typowy. Od temperatury i starości skruszało tworzywo, z którego wykonany jest odbłyśnik. Z mojego doświadczenia wynika, że lampy "w chińskiej podróbie" świecą fatalnie nawet nowe, a stare oryginalne mogą być mocno zużyte. Jak chcesz mieć spokój na lata, kup nowe. OE Subaru nie są takie drogie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, kilka tygodni temu wymieniłem całe lampy. Niestety oprócz spekanego mocowania sprężynki odbłyśnik też był w stanie tragicznym i u Ciebie pewnie jest podobnie. Dzięki pomocy kolegi z forum kupiłem lampy w naprawde uczciwym stanie za bardzo fajna cenę. Na all jest sprzedawca który ma cały czas kilka kompletów po 7-8 stów sztuka, moje od niego pochodzą i jest ok (jedna deko paruje ale to ryzyko z jakim się liczyłem kupując używkę). Kombinowałem z lampami prawie 2 lata, od zakupu. Pod sam koniec była już taka lipa że byłem skłonny nawet kupisz OEM za taczke kasiory.
Z info praktycznych- lampy legacy/ outback są wymienne w obrębie roczników, do wymiany trzeba ściągać zderzak ale nie jest to dramatycznie dużo roboty. Przekładka w całości zajęła mi 6 godzin a rozkminialem wszystko pierwszy raz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ogólnie poza tym defektem lampy mam w bardzo dobrej kondycji świecą bardzo dobrze. Jeszcze taka kwestia, jaką cenę mają  nowe ori lampy?? I czy te poliftowe pasują do 2004r ????
Polift jest inny- inny zderzak (takie info dostałem tutaj na forum) i w środku też chyba inne- ktoś pisał że był w stanie wyjąć odbłyśnik w polifcie bez rozklejania lampy. W przed lifcie- sprawdzalem- niemożliwe. A cena ... nie pamiętam dokładnie ale nowy zamiennik Koito najtaniej znalazłem 1,5 k za sztukę (zdaje się 1490?) także do ori musisz parę stówek dołożyć. Oczywiście sztuka. Ja myślałem nad kupnem GB i potem rzeźba (już po 2-3 stówki można namierzyć używki), są firmy które przerabiają na eu. Generalnie droga impreza. Szukaj tutaj i na all... bo czasami trafia się okazja. Ostatnio ktoś pisał w wątku o regeneracji xenonow w legacy że ma jakieś uczciwe używki do prelifta.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



świecą bardzo dobrze


Hej
W moim przypadku świecą słabo, jeden reflektor mam nowy, drugi ma prawdopodobnie 200kkm świecenia za sobą i całkowity dystans przed autem nocą na światłach mijania to jakieś 60-80m? Maskara jednym słowem w porównaniu do innych aut, wymiana żarówek czy próba regulacji lamp góra/dół nic nie dają.
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie chyba jakąś używkę kupie, bo obecnie mam żarówkę na klej wklejoną  bo ułamało się całe mocowanie sprężynki  
Możesz podpytać w firmach które regenerują lampy- może coś wymyśla? Napewno wyjdzie taniej niż używki a przynajmniej będzie świeży odblysk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem umówiony do firmy regenerującej lapy koszt 250 zł sztuka. Napisze ja się sprawdzili, bo oferta lamp z allegro i olx to jakąś porażka ( super stan tylko kilka pęknięć i brak mocowań  )
Weź od nich gwarancję na piśmie bo cena wygląda całkiem fajnie. Za samo napylenie wyjętego już odbysnika biorą 50-100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po wizycie w warsztacie, myślałem ze mam dobre światła :) teraz to dopiero świecą wymienili odbłyśniki i soczewki wyczyścili i spolerowali lampę Choć tylko kosmetycznie bo były ładne. Całość trwała godzinę. Gwarancji na piśmie nie brałem nawet o tym nie pomyślałem, gościu działa w domu więc chyba nie zależało by mu żeby ktoś go nachodził jak by było coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zdawało mi się właśnie że pierwsze to klęknie powloka refleksyjna. A nie wiesz skąd wytrzasnal gość odbłyśniki? Lampy rozklejał napewno? Wrzuć jakieś namiary- napewno się komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do części zamiennych ciężko mi powiedzieć, cześć maja regenerowanych cześć nowych, te u mnie pasują tez do jakiegoś modelu Leksusa  wiedzą kto produkuje dane modele lamp ja osobiście polecam.

http://www.regeneracjalamp.waw.pl/

Edytowane przez CYRULIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 14.01.2018 o 21:07, recki napisał:
W dniu 14.01.2018 o 19:41, CYRULIK napisał:
Dzięki. Ogólnie poza tym defektem lampy mam w bardzo dobrej kondycji świecą bardzo dobrze. Jeszcze taka kwestia, jaką cenę mają  nowe ori lampy?? I czy te poliftowe pasują do 2004r ????

Polift jest inny- inny zderzak (takie info dostałem tutaj na forum) i w środku też chyba inne- ktoś pisał że był w stanie wyjąć odbłyśnik w polifcie bez rozklejania lampy. W przed lifcie- sprawdzalem- niemożliwe. A cena ... nie pamiętam dokładnie ale nowy zamiennik Koito najtaniej znalazłem 1,5 k za sztukę (zdaje się 1490?) także do ori musisz parę stówek dołożyć. Oczywiście sztuka. Ja myślałem nad kupnem GB i potem rzeźba (już po 2-3 stówki można namierzyć używki), są firmy które przerabiają na eu. Generalnie droga impreza. Szukaj tutaj i na all... bo czasami trafia się okazja. Ostatnio ktoś pisał w wątku o regeneracji xenonow w legacy że ma jakieś uczciwe używki do prelifta.

Hej, na czym polaga przeróbka z GB na EU? Masz jakiś namiar na firmę przerabiającą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...