Jump to content

Skrzynia Biegów-Szarpanie

_dycha_

Recommended Posts

Witam, niestety ale chyba skończyła mi się skrzynia w Imprezie GG , mianowicie przy pełnym skręcie i powolnym ruszaniu ewidentnie samochód zachowuje się tak jakby jednej satelity w koszyczku przegubu nie było, zarówno w lewo jak i prawo. Dodam że dopiero kupiłem Impreze i robiłem w niej sprzęgło bo samochód nawet nie miał siły ruszyć. Od razu po zrobieniu odczuwałem jeszcze jedną rzecz przy ruszaniu z 1 lub przy redukcji z 2 na 3 ( zwłaszcza ) i puszczaniu sprzęgła szarpało skrzynią ( teoretycznie jakby poduszka była zerwana ) ale nic z tego. 

Stąd tylko podpowiedź, a chyba uświadomienie mnie że dyfer w skrzyni się skończył ? I dalej mam możliwość zakupu skrzyni od Forka również 2000 również 125km to będzie to samo ?

Edited by _dycha_

Chyba lepiej bedzie druga skrzynie zwlaszcza ze za mala kase wlasnie z forka moge miec to chyba to samo ? Na czym polega regeneracja tak naprawde tylko na wymianie oleju ? A co ze sprzeglem wyczytalem ze kilka osob z forum zalozylo exeda i mieli to samo z szarpaniem ?

W dniu 12/8/2017 o 23:20, _dycha_ napisał:

Chyba lepiej bedzie druga skrzynie zwlaszcza ze za mala kase wlasnie z forka moge miec to chyba to samo ?

Jeśli problem tkwi w wiskozie, to ta z tego Forka może być również zatarta, albo może się zatrzeć lada dzień. Sprzęgło wiskotyczne pada normalnie po 150-200kkm więc nawet jeśli to w Forku jest jeszcze OK to nie wiesz ile pociągnie. Na regenerację niektórzy dają 1-3 lata gwarancji. Z tym że trzeba wiskozę wymontować, wysłać do regeneracji, wmontować spowrotem, co oznacza przynajmniej parę dni w warsztacie.