Skocz do zawartości

Renowacja i lakierowanie felgi do STI '17


te_ka_be

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

 

Jakiś czas temu miałem małą przygodę, przydriftowałem na niski krawężnik i ucierpiał trochę rant felgi :rolleyes:

 

Czy ktoś może mi polecić miejsce w Warszawie lub okolicy, gdzie będą w stanie polakierować mi felgę do STI '17 na oryginalny kolor?

Chodzi o taką felgę jak w załączniku (aluminiowa 18" x 8.5" firmy Enkei). Kolor to Dark Gunmetal.

Przejrzałem oferty kilku punktów które zajmują się renowacją felg i mają one jedynie wybór kolorów z listy dostępnych.

 

Jeśli chodzi o spawanie rantu, to dostałem namiar na Radzymińską 210. Z tym że tam lakierują tylko na jeden z wybranych kolorów.

Ktoś mi poleci coś lepszego, najlepiej gdzie naprawię rant i polakieruję na oryginalny kolor?

 

Wielkie dzięki za pomoc.

T.

 

 

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powitań jest osobny wątek ale witamy :)

Po drugie nie ma potrzeby zakładać osobnych tematów sprawach które były omawiane:

Jeden z naszych kolegów posiadający takoweż felgi miał podobny przypadek i w serwisie renowacjafelg.pl dobrali kolor tak, że tylko bardzo wprawne oko odróżni która była malowana.

To czy felga wymaga spawania czy nie to oceni spec jak ją zobaczy, może wystarczyć toczenie. Napawania i regeneracja rantu to też nie to samo co spawania raczej.

Ja kiedyś przytarłem rant tej felgi o krawężnik w a drugiej znalazłem odpryski od kamieni i zdecydowałem się polakierować wszystkie w kolor czarny chrom.

Niestety nie mam żadnego dobre zdjęcia auta.

IMG_20170115_123403.jpg

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to w mam namiar na dobrych kolesi 100 km od Ciebie.

Ostatnio robiłem proszkowo 4 szt + renowacja ( bez spawania i większych ubytków, jedynie kilka wżerów) za 430PLN.

Cena z tego co mówili raczej stała bez względu na stan felgi.

Mają nawet w ofercie kolor o tajemniczo brzmiącej nazwie BBS Subaru Gold.

Maja też kilka odcieni grafitu

Tak się prezentuje moja felga po całym zabiegu:

 

Ps. zapomniałem dodać, że zdjęcie + założenie opon+ wyważenie kół i komplet wentyli wliczone w cenę.:D

felga.jpg

Edytowane przez _scooby_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi!

Nie znalazłem wcześniej tego wątku o malowaniu i regeneracji - przeczytam kiedyś w całości :)

 

Przy okazji: znalazłem w sieci namiar na firmę z Hong Kongu, z lakierami m.in do felg (12ml z pędzlem, do drobnych zarysowań). Może komuś się przyda (mają też Gunmetal):

http://quiktouch.com/eng/products?car-alloy-wheel&type=62

 

 

@Ayu, a w jakiej firmie malowałeś na ten czarny chrom? Spoko to wygląda.

Edytowane przez te_ka_be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...