Skocz do zawartości

Impreza 2002 wrx 218 koni


dawid2002

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki na odp. fkatycznie ich nie ma . a mam pytanie czy to ze zdjecia spasuje pod moj korektor wydechowy gdzie pisalo ze trzeba modyfikowac miske olejowa i nawet filtr oleju.?

czy to prawda czy poprostu zamieniam?

silnik to 218 koni wrx

Kolektor_wydechowy_SUBARU_IMPREZ_[6582]_1200.jpg

Edytowane przez dawid2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest kolektor jakiś no name "po pieniądzach" to wysoce prawdopodobne że łącze elastyczne ulegnie rozszczelnieniu, a resztki wpadną w turbo uszkadzając łopatki turbiny od strony gorącej. Czytałem o takich przypadkach więc mam nadzieje że wiesz co robisz. Druga kwestia to zrobienie korekty mapy pracy silnika po wymianie i jeśli było coś jeszcze modzone to taki remap jest wręcz konieczny.

Dlaczego chcesz zmieniać kolektor wydechowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawid2002 napisał:

a jak miales to zamontowane to czules jakas roznice niz na oem?

Przy doładowaniu 0.8 bara ,bo takie miałem kiedy był założony silnik miał inny przebieg momentu ,takie moje odczucie nie poparte żadnym wykresem. Na oryginalny ,bo taki mam teraz  silnik działa bardziej zero jedynkowo, tzn najpierw nic a potem kop, na tym ze zdjęcia ciągnęło równo aż do odcinki . Pomimo 0.8 bara doładowania przyjemniej się jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cala przelotowke 3cale , wiekszy intercooler w sumie jest 248 koni potwierdzone wykresem , czytalem gdzies ze po zamontowaniu kolektora wyd. Firmy perrin jest wzrost micy o 10% I lepiej idzie z dolu. Moc nie tak wazna dla mnie ale czasem denerwuje mnie czekanie az turbo zaskoczy. 

11 minut temu, dawid2002 napisał:

Mam cala przelotowke 3cale , wiekszy intercooler w sumie jest 248 koni potwierdzone wykresem , czytalem gdzies ze po zamontowaniu kolektora wyd. Firmy perrin jest wzrost micy o 10% I lepiej idzie z dolu. Moc nie tak wazna dla mnie ale czasem denerwuje mnie czekanie az turbo zaskoczy. 

Aktualnie auto stoji u mechanika , cos mnie tknelo zeby miske otworzyc , I okazalo sie ze smok pekniety, I opilki zlota w misce. Decyduje sie na remont dla sw spokoju I tak przy okazji juz porobie cos wiecej. Przebieg 296 tys org. Mam nadzieje ze po remoncie zrobie drugie tyle buda zdrowa wiec warto inwestowac w lepsza jazde.

IMG_20171207_090851.jpg

Edytowane przez dawid2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...