Jump to content

WRX04 - wolno buduje doładowanie i max 0,7bara


PrzemoST

Recommended Posts

Po przeczyszczeniu przepływki auto odżyło, ale dziś po sprawdzeniu doładowania załamka.Ciśnienie buduje się wolno i sięga max 0,7-0,8 bara (ale już wymęczone). WG, aktuator sprawdzone, przewody podciśnienia też. Coś jeszcze może bruździć? Prekat, intercooler? Pomocy!:)

Edited by PrzemoST
Link to comment
Share on other sites

Mialem taki przypadek jak mialem nieszczelny uppaipe ten co idzie z kolektora do turbo uciekaly spaliny na i wolno turbo wstawalo ale jak nie gzebales przy wydechu to raczej sterowanie turbo przeczysc selenoid mozesz profilatycznie przeplywomierz i dokladnie pospeawdzaj moze jeszcze pekla ci ta rura plastikowa co nachodzi na turbo ona czesto peka w miejscu polaczenia pod opaska

Link to comment
Share on other sites

uppipe szczelny, jest nowy fakt. Jest tendencja do spadku peaka wraz ze wzrostem temperatury. Rano, po resecie kompa zahaczało tak jak fabryka: 0,9,  po dystansie kilkukilometrowym, ciężko było wydobyć 0,8.

Edited by PrzemoST
Link to comment
Share on other sites

Problem teoretycznie rozwiązany: ubiegloroczna zmiana turbo z wrx 2006 wraz aktuatorem, który, z tego co wyczytałem, ma inną sprężynę niż -2004, sądząc po mniejszej średnicy fabrycznego restryktora, o bardziej miękkiej charaktrystyce. W teorii tłumaczy to wcześniejsze otwarcie WG i niedoładowanie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...