Skocz do zawartości

Forek SG - zielone złaczki pod kierownica


miroman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio  prowadziłem kabelki do skrzynki bezpiecznikowej i znalazłem w okolicach kolumny kierowniczej  2 kabelki z zielonym złączkami jak na zdjęciu, nie działają mi spryskiwacze lamp, więc pomyślałem, ze może to jest przyczyną. 

Złączki są tego samego koloru, pasują jedna w drugą, połączyłem je ze sobą i włączyłem stacyjkę - spryskiwacze nie działały nadal, a za to wiatraczek nawiewu zaczął "falować" obrotami i przytykał jakiś przekaźnik.

Natychmiast wyłączyłem stacyjkę i  rozłączyłem kabelek, wszystko wróciło do normy.

Czy ktoś wie do czego służą te kabelki ? (Forek ja w opisie mojego profilu)

Forek_wtyczki.jpg

Edytowane przez miroman
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz więcej takich "dziwnych" złączy blisko bo w okolicach włączników przeciwmgielnych jest "ślepa kostka" zamknięta zworkami, na lewym przednim słupku A pod maskownicami masz dwie kostki białe które po spięciu podobno umożliwiają sparowanie pilota centralnego zamka, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4444 napisał:

Masz więcej takich "dziwnych" złączy blisko bo w okolicach włączników przeciwmgielnych jest "ślepa kostka" zamknięta zworkami, na lewym przednim słupku A pod maskownicami masz dwie kostki białe które po spięciu podobno umożliwiają sparowanie pilota centralnego zamka, itd...

 

Dzięki za info,  ale te dwie zielone, "aż kusiły" żeby je połączyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te białe na słupku także będą prowokować bo są do pary = męska + żeńska i obie białe = i obie słynne. 

 

pod deską też znajdziesz jeszcze takie przypadki w wiązkach tylko są mniej widoczne dla kowalskiego.

 

masz linka będzie łatwiej gdy poczytasz i popatrzysz:

 

jest oczywiście jeszcze cz. I - wpisze w wyszukiwarkę "Co to jest i do czego może służyć ?" i się do edukujesz jaki potencjał drzemie w kabelkach i kostkach...

Edytowane przez 4444
xxx
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...