Jump to content

Forek SG - zielone złaczki pod kierownica

miroman

Recommended Posts

Cześć,

ostatnio  prowadziłem kabelki do skrzynki bezpiecznikowej i znalazłem w okolicach kolumny kierowniczej  2 kabelki z zielonym złączkami jak na zdjęciu, nie działają mi spryskiwacze lamp, więc pomyślałem, ze może to jest przyczyną. 

Złączki są tego samego koloru, pasują jedna w drugą, połączyłem je ze sobą i włączyłem stacyjkę - spryskiwacze nie działały nadal, a za to wiatraczek nawiewu zaczął "falować" obrotami i przytykał jakiś przekaźnik.

Natychmiast wyłączyłem stacyjkę i  rozłączyłem kabelek, wszystko wróciło do normy.

Czy ktoś wie do czego służą te kabelki ? (Forek ja w opisie mojego profilu)

Forek_wtyczki.jpg

Edited by miroman
blad

Masz więcej takich "dziwnych" złączy blisko bo w okolicach włączników przeciwmgielnych jest "ślepa kostka" zamknięta zworkami, na lewym przednim słupku A pod maskownicami masz dwie kostki białe które po spięciu podobno umożliwiają sparowanie pilota centralnego zamka, itd...

3 godziny temu, 4444 napisał:

Masz więcej takich "dziwnych" złączy blisko bo w okolicach włączników przeciwmgielnych jest "ślepa kostka" zamknięta zworkami, na lewym przednim słupku A pod maskownicami masz dwie kostki białe które po spięciu podobno umożliwiają sparowanie pilota centralnego zamka, itd...

Dzięki za info,  ale te dwie zielone, "aż kusiły" żeby je połączyć :) 

te białe na słupku także będą prowokować bo są do pary = męska + żeńska i obie białe = i obie słynne. 

pod deską też znajdziesz jeszcze takie przypadki w wiązkach tylko są mniej widoczne dla kowalskiego.

masz linka będzie łatwiej gdy poczytasz i popatrzysz:

jest oczywiście jeszcze cz. I - wpisze w wyszukiwarkę "Co to jest i do czego może służyć ?" i się do edukujesz jaki potencjał drzemie w kabelkach i kostkach...

Edited by 4444
xxx
  • Like 1