Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa w Subaru Tribeca


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że to właściwe miejsce na moje pytanie: czy to możliwe że Subaru Tribeca sprowadzona w 2008 r. z USA (US spec) przez salon Subaru w Częstochowie i tam kupiona, nie miała wymaganej polskimi przepisami tabliczki znamionowej? Czy w takim przypadku diler nie powinien zadbać o jej montaż? Pozwalam sobie zadać to pytanie gdyż dzisiaj diagnosta nie chciał podbić przeglądu z powodu braku tej tabliczki i poradził żeby zwrócić się do ASO Subaru o rozwiązanie tego problemu. Czy ASO Subaru (w moim przypadku w Krakowie) może pomóc w zdobyciu brakującej tabliczki znamionowej? Dodam tylko, że auto posiada jedynie dwie naklejki (na drzwiach) z danymi, ale brak jest na nich informacji odnośnie wag Tribeki (i to zakwestionował diagnosta). Z góry dziękuje za podpowiedź co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru z USA (przeznaczone na rynek amerykański) nie posiada tabliczki znamionowej na której znajdują się 4 masy (dopuszczalna masa całkowita, masa zespołu pojazdów, nacisk na przednią oś, nacisk na tylną oś).

Taką tabliczkę posiadają tylko samochody z rynku europejskiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remoo zapytam z ciekawości skoro auto jest od 2008r w PL czyli 9 lat jak napisałeś to w jaki sposób było rejestrowane wcześniej bo przecież musiało. ? Może warto zmienic stacje diagnostycza?

21 minut temu, remoo napisał:

Bo z tego co słyszałem z paru źródeł to w takim przypadku należy udać się do dilera danej marki.

to dlaczego zamiast udac się do dilera pytasz na forum internetowym?

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

remoo zapytam z ciekawości skoro auto jest od 2008r w PL czyli 9 lat jak napisałeś to w jaki sposób było rejestrowane wcześniej bo przecież musiało. ? Może warto zmienic stacje diagnostycza?

 

 Nie mam pojęcia, auto mam od paru miesięcy. A dlaczego szroty jeżdżą po polskich drogach z podbitymi przeglądami? Pewnie jak się diagnosta przyczepi do czegoś niezgodnego z przepisami to szukajmy do skutku aż ktoś przymknie oko. Spoko podejście ;)

 

6 godzin temu, Karas napisał:

to dlaczego zamiast udac się do dilera pytasz na forum internetowym?

Jak się w aucie coś zepsuje to po co pisać na forum zamiast jechać do mechanika. A może po to żeby ktoś mający podobny problem mógł szybko znaleźć poradę?

 

Dzięki za komentarz niewnoszący nic do tematu ;)

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 13:20, remoo napisał:

Czy ASO Subaru (w moim przypadku w Krakowie) może pomóc w zdobyciu brakującej tabliczki znamionowej?

 

Niestety, ale nie mamy ,możliwości wydania tabliczki znamionowej do samochodu przeznaczonego na rynek USA. 

Samochody z rynku amerykańskiego nie mają europejskiej homologacji.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...