Jump to content

Tabliczka znamionowa w Subaru Tribeca

Recommended Posts

Mam nadzieję że to właściwe miejsce na moje pytanie: czy to możliwe że Subaru Tribeca sprowadzona w 2008 r. z USA (US spec) przez salon Subaru w Częstochowie i tam kupiona, nie miała wymaganej polskimi przepisami tabliczki znamionowej? Czy w takim przypadku diler nie powinien zadbać o jej montaż? Pozwalam sobie zadać to pytanie gdyż dzisiaj diagnosta nie chciał podbić przeglądu z powodu braku tej tabliczki i poradził żeby zwrócić się do ASO Subaru o rozwiązanie tego problemu. Czy ASO Subaru (w moim przypadku w Krakowie) może pomóc w zdobyciu brakującej tabliczki znamionowej? Dodam tylko, że auto posiada jedynie dwie naklejki (na drzwiach) z danymi, ale brak jest na nich informacji odnośnie wag Tribeki (i to zakwestionował diagnosta). Z góry dziękuje za podpowiedź co z tym fantem zrobić.

Subaru z USA (przeznaczone na rynek amerykański) nie posiada tabliczki znamionowej na której znajdują się 4 masy (dopuszczalna masa całkowita, masa zespołu pojazdów, nacisk na przednią oś, nacisk na tylną oś).

Taką tabliczkę posiadają tylko samochody z rynku europejskiego.

No to pozostaje pytanie do SIP czy można taką tabliczkę u Nich wyrobić :) Bo z tego co słyszałem z paru źródeł to w takim przypadku należy udać się do dilera danej marki.

remoo zapytam z ciekawości skoro auto jest od 2008r w PL czyli 9 lat jak napisałeś to w jaki sposób było rejestrowane wcześniej bo przecież musiało. ? Może warto zmienic stacje diagnostycza?

21 minut temu, remoo napisał:

Bo z tego co słyszałem z paru źródeł to w takim przypadku należy udać się do dilera danej marki.

to dlaczego zamiast udac się do dilera pytasz na forum internetowym?

• Downvote 1

6 godzin temu, Karas napisał:

remoo zapytam z ciekawości skoro auto jest od 2008r w PL czyli 9 lat jak napisałeś to w jaki sposób było rejestrowane wcześniej bo przecież musiało. ? Może warto zmienic stacje diagnostycza?

Nie mam pojęcia, auto mam od paru miesięcy. A dlaczego szroty jeżdżą po polskich drogach z podbitymi przeglądami? Pewnie jak się diagnosta przyczepi do czegoś niezgodnego z przepisami to szukajmy do skutku aż ktoś przymknie oko. Spoko podejście ;)

6 godzin temu, Karas napisał:

to dlaczego zamiast udac się do dilera pytasz na forum internetowym?

Jak się w aucie coś zepsuje to po co pisać na forum zamiast jechać do mechanika. A może po to żeby ktoś mający podobny problem mógł szybko znaleźć poradę?

Dzięki za komentarz niewnoszący nic do tematu ;)

Edited by remoo

Dnia 24.08.2017 o 13:20, remoo napisał:

Czy ASO Subaru (w moim przypadku w Krakowie) może pomóc w zdobyciu brakującej tabliczki znamionowej?

Niestety, ale nie mamy ,możliwości wydania tabliczki znamionowej do samochodu przeznaczonego na rynek USA. 

Samochody z rynku amerykańskiego nie mają europejskiej homologacji.