Skocz do zawartości

Osłony termiczne GT my99


Trociniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Na serwisie przed zakupowym w ASO jako usterki do wymiany podano mi osłony termiczne, który są skorodowane i prawie nie istnieją.

W ASO to łaczny koszt ok 1200zł za te od kolektora i ok 600 za pozostałe, istnieją jakieś zamienniki ..... czy zamawiać ?

osłony.jpg

osłony2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile Ty masz przebiegu? Mój Gacek ma 190 kkm i są legutko jak nie nowe ale jakbym je odmyl to prawie nówki! Ja bym szukał uzywek- toż to kawałek blachy!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba jakaś nierdzewka/ mocny ocynk? Nie sprawdzałem aż tak dokładnie u siebie ale z wyglądu to moje po 12 latach mają dosłownie kilka wzerkow średnicy 2-3 mm, przynajmniej od góry. A jak nie namierzysz używek to ja bym pomyślał nad dobrym bandażem i impregnatem. Opinie są na ten temat rozne, tak czy inaczej markowy bandaż wyjdzie 20, może 30% ceny osłon a przynajmniej nie będzie próbował rezonować

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolektory musisz mieć osłonięte bez dwóch zdań. Jeżeli osłony na kolektorach nie nadają się już do podratowania spawarką to możesz kupić nowe/używane albo owinąć kolektor bandażem termicznym. Warto zainwestować w dobry bandaż choć i to nie gwarantuje, że po roku czy dwóch nie będą konieczne poprawki. U mnie jest newralgiczne miejsce, gdzie raz do roku bandaż się kruszy i muszę poprawiać. Z bandażem też jest większe ryzyko przy ew. wycieku oleju, ale to bardzo czarny scenariusz. 

Pozostałe osłony z katalizatora ja osobiście w moich poprzednich Subarakach po prostu wyciąłem. W STI z kolei... nie mam od turbo już nic poza rurą kanalizacyjną :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...