Skocz do zawartości

Oklejanie deski i panelu radia w OBK, Nvox - pytania


Ps_jam4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dwa pytania mam. Pierwsze:

Jako że plastiki na konsoli środkowej w moim OBK'04 są nieco porysowane przyszła mi do głowy myśl o odświeżeniu ich poprzez oklejenie folią np. szczotkowanym aluminium. Efekt na fotkach w sieci mi się podoba, ale jeśli ktoś ma wiedzę i argumenty przeciw (albo za, albo porady praktyczne) to będę dźwięczny ;)

Ale do meritum - zdjęcie dolnej części konsoli to nie problem, zakładam że oklejenie też nie (o ile oznaczenia przełożeń skrzyni AT są łatwo wyjmowalne od spodu) Natomiast jest jeszcze panel radia i klimy - chciałbym żeby całość konsoli była w jednym kolorze, więc jego też bym chciał obkleić. I tu pytanie - czy frontowy plastik standardowego Kenwooda GX-201 jest demontowalny do stanu "samego plastiku" bez przycisków i wyświetlaczy bez jakiegoś cudowania? (tj. rozklejania, urywania złączek czy zgrzewek, itp)? Widziałem na jutubie ten model radia oklejony jakimś karbonem, więc chyba się da, ale wolę zapytać wcześniej.

 

I drugie:

Irytuje nie brak możliwości odtwarzania mp3 w radiu, z tego co widzę jedynym rozsądnym kosztowo rozwiązaniem jest emulator zmieniarki NVOX - bo wymiana na radio z nowszego modelu to sporo większe pieniądze, na dodatek kolorystycznie nie pasuje. A transmiterów FM nie biorę pod uwagę.

Pytanie więc do użytkowników nvoxa - jak to działa?

Chodzi mi o płynność i ogólną wygodę. Czy jest ok, czy też np. urządzenie myśli kilka sekund po naciśnięciu jakiegokolwiek guzika, albo wiesza się co czas jakiś bo mu się nie spodobała np. nazwa pliku albo cokolwiek innego. Jednym słowem - czy gadżet bardziej działa, czy bardziej irytuje? :)

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Ps_jam4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gx201 da się rozmontować do oklejki, zostaje Ci szybka wyświetlacza która jest wgrzewana. Wada oklejania- folia jest podatna na zarysowania.
Nvox daje radę ale jesteś ograniczony do 6 folderów po 99 kawałków.
Transmiterów nie bierzesz pod uwagę i slusznie- testowałem w zaprzyjaźnionym sklepie Ca 17 modeli. 1 był na tyle ok że nie chciało się go wyrzucić przez okno, ale do grania było mu bardzo daleko.
Przechodziłem cała modyfikacje Ca w gacku- kawał przygody ale się zawzialem. Teraz gra miodnie ale stosunkowo dużo kasy (5-6 k) i kupa zabawy (wszystko we własnym zakresie)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recki napisał:

Gx201 da się rozmontować do oklejki, zostaje Ci szybka wyświetlacza która jest wgrzewana. Wada oklejania- folia jest podatna na zarysowania.
Nvox daje radę ale jesteś ograniczony do 6 folderów po 99 kawałków.
Transmiterów nie bierzesz pod uwagę i slusznie- testowałem w zaprzyjaźnionym sklepie Ca 17 modeli. 1 był na tyle ok że nie chciało się go wyrzucić przez okno, ale do grania było mu bardzo daleko.
Przechodziłem cała modyfikacje Ca w gacku- kawał przygody ale się zawzialem. Teraz gra miodnie ale stosunkowo dużo kasy (5-6 k) i kupa zabawy (wszystko we własnym zakresie)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Co konkretnie wymieniłeś?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dla być może zainteresowanych - okleiłem.

 

Kupiłem folię 3M w kolorze "szczotkowany tytan" - jak się okazuje kolor jest prawie taki sam jak ten który jest oryginalnie na konsoli (tyle że szczotkowany ;) )

Folia 60x50 wystarcza na radio, panele poniżej i jeden błąd ;)

Tak jak pisał Recki, szybki w radiu są wgrzewane, trzeba rozwiercać piny, poza tym rozwiercanie czeka przy jednym pokrętle oraz przy panelu z oznaczeniami skrzyni AT, podświetlenie tegoż też jest zgrzewane.

Samo oklejanie jest raczej bezproblemowe, acz czasochłonne. Oklejałem cokolwiek pierwszy raz, i wyszło całkiem ok. Najlepiej chyba w dwie osoby, bo rąk nie starcza na trzymanie plastiku, folii i suszarki jednocześnie ;)

Jako że folię łatwo zarysować, trzeba być ostrożnym przy montażu oklejonych paneli -mnie niestety kikut drążka zmiany biegów zrobił małe kuku radiu - ale na szczęście nie widać tego aż tak.

Podsumowując - efekt jest fajny, konsola wygląda jak nowa, zobaczymy jak będzie z trwałością - na elementy "robocze" (schowki czy coś) bym tego nie polecał, ale wydaje mi się że tutaj powinno być ok. Zawsze zresztą można okleić ponownie albo zerwać folię i wrócić do tego co było ;)

Jakby ktoś chciał fotki to zrobię ;)

 

Jeszcze odnośnie NVOX-a. Póki co jest niedostępny, znalazłem natomiast podobny sprzęt firmowany marką Peiying. Tańszy nawet nieco. Wiadomo coś o nim?
https://www.altech24.pl/emulator-zmieniarki-peiying-model-01-audi-suzuki-mazda-subaru-fiat-blaupunkt-p-19779.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę ;)

 

Z inne beczki - co jest wpięte w gniazdo 20pin w Kenwoodzie GX-201? Nawigacja? Czyli jakbym wsadził tam emulator zmieniarki to nawi nie będzie działać? Nie żebym korzystał, ale wolę wiedzieć zawczasu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvoxa miał do sprzedania Mateusz Mirek_27131 (albo bardzo podobny numerek w nicku). Emulatora peying nie znam ale widziałem kilka innych rzeczy tej firmy- cienko.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszukam zaraz tego forumowicza i zapytam.

 

Obiecane fotki:

obk1.jpg

obk2.jpgobk3.jpg

 

babol pod przyciskami regulacji nawiewów - zawadziłem radiem o drążek podczas montażu. Drążek był bez gałki, i zdarł kawałek folii. Nie mam już zapasu na zrobienie radia od nowa, poza tym oklejanie radia jest najbardziej pracochłonne - nie chce mi się ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...