Jump to content

zakres gwarancji na amortyzator typu SLS


vonda

Recommended Posts

Pytanie do Dyrekcji:

- jaki jest zakres gwarancji tylnych amortyzatorów samopoziomujących (SLS) do Forestera SG - zakupionych jako oryginalna część zamienna w ASO.

 

Pytanie w nawiązaniu do wątku:

strona 35 i 36.

Zgodnie z opisanymi i pokazanymi na załączonym skanie z instrukcji (jak zakładam - znalezione w sieci) danymi, poziom tylnego zaieszenia jest ściśle określony i przy sprawnych amortyzatorach powinien się utrzymywać w podanym zakresie.

Czy ten parametr jest objęty w/w gwarancją ? Czy w razie "opadnięcia" amortyzatora w trakcie trwania gwarancji (bez innych objawów typu "wylanie") zostanie wymieniony na nowy ?
 

Forester_SG_wysokosc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Ojciec Założyciel
Dnia 26.06.2017 o 13:34, vonda napisał:

poziom tylnego zaieszenia jest ściśle określony i przy sprawnych amortyzatorach powinien się utrzymywać w podanym zakresie

Cytowana instrukcja dotyczy ustawiania geometrii zawieszenia. W przypadku rozbieżności może być problem z ustawieniem wynikający z różnych przyczyn (np. uszkodzenie wahacza itp.). Amortyzator jako element pasywny ( = działa tłumiąc drgania podczas jazdy ) nie ma generalnie wpływu na cytowany pomiar.  

W przypadku amortyzatora z samopoziomowaniem będzie miał wpływ tylko w przypadku załadowanego samochodu ( oczywiście po przejechaniu pewnego dystansu ).

 

W związku z powyższym temat gwarancji na amortyzator ( uznawane są wycieki ) nie ma tu związku.

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź.

żebym prawidłowo zrozumiał: niezależnie od amortyzatora (stanu amortyzatora) samochód ("pusty") powinien zachowywać pokazany w w/w instrukcji parametr wysokościowy ? "Amortyzator jako element pasywny (...) nie ma generalnie wpływu na cytowany pomiar" ?

 

Z tego rozumiem, jeśli wysokość wyżej opisana nie jest zachowana jest coś uszkodzone w zawieszeniu ?

 

- jakiś miesiąc temu sprawdzałem zbieżność - prosiłem o dokładną weryfikację bo mimo wyważenia kół czuję drgania (okazały się winne nowe felgi) - nie znaleziono żadnych uszkodzeń

- w dniu dzisiejszym robiłem przegląd "rejestracyjny" w innej, kiedyś polecanej na forum stacji diagnostycznej - ponownie prośba o sprawdzenie "ponad standardowe"  zawieszenia - nic nie znaleziono.

A tył 4 cm niżej ;-( To może sprężyny już nie trzymają ? Ale jak mi kiedyś tłumaczono w ASO sprężyny pełnią tu tylko rolę pomocniczą - "poziom" trzymają amortyzatory...
 

Link to comment
Share on other sites

  • Ojciec Założyciel

Obawiam się, że tłumaczenie ASO było błędne. To amortyzatory mają funkcję "pomocniczą" przy załadowaniu samochodu. 

Jeżeli jest Panz okolic KRK to zapraszam do naszej stacji - posprawdzają wszystko :)

Kiedyś mieliśmy na Subariadzie na Krymie pewien problem ze sprężynami w jednym Foresterze. Pow wymianie był "nie do poznania " ku radości właściciela.

 

Pozdrowienia

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ojciec Założyciel
44 minuty temu, vonda napisał:

"Wasza stacja" = Emil Frey ?

Naturalnie :)

Tu, jakby co, w bezpośrednim kontakcie z DT.

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Urabus locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...