Skocz do zawartości

Jestem DEBILEM ! kabel systemowy do navibox KNA-G520


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Grono,

 

jestem Debilem i proszę o pomoc - dzisiaj ku mojej uciesze zamontowałem do Forka naviboxa SD Garmin Kenwood KNA-G520 zamiast napędu DVD. Wszytko poszło w miarę gładko, lutowanie, dobieranie i podłączenie - pach działa ! Robię porządek przykręcam schowek i co się okazuje, że jedną ze śrub od schowka przewiercam na wylot kabel systemowy od naviboxa !

 

Mowa o tym naviboxie:

http://www.kenwood.eu/car/navigation_multimedia/navigation/KNA-G520/?view=related

 

i o tym kablu na jednej kostce z lewej mamy Power (zasilanie rzecz jasna) na prawej kabel SYSTEM i to ten kabel w dalszej części jest nawiercony:

Nie pozostało mi nic innego jak skomleć o pomoc w jego znalezieniu.

navi.jpg.d66a67ad6d529ef32bdb9d03d4bca179.jpg

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, recki napisał:

Zalutuj dziada. Po co ci nowy? Tym bardziej że są kolorki na kablach!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Ta kabelki są mini mini, później zbiegają się w grupy po 3 szt i to już w ogóle dramat.

WP_20170612_22_34_15_Pro.thumb.jpg.087e1695786cb244d9d971d625fde503.jpgWP_20170612_22_36_20_Pro(1).thumb.jpg.7d53ce8535020e3a411074a840406c1f.jpgWP_20170612_22_37_03_Pro.thumb.jpg.6e0d7c12f2c37b0bf304226d7a2f5e08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, arnoldpe napisał:

Ta kabelki są mini mini, później zbiegają się w grupy po 3 szt i to już w ogóle dramat.

WP_20170612_22_34_15_Pro.thumb.jpg.087e1695786cb244d9d971d625fde503.jpgWP_20170612_22_36_20_Pro(1).thumb.jpg.7d53ce8535020e3a411074a840406c1f.jpgWP_20170612_22_37_03_Pro.thumb.jpg.6e0d7c12f2c37b0bf304226d7a2f5e08.jpg

Nie pierdziel głupot.

Miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty.

Kupiłem kompletną nawigację z tym kablem przeciętym na dwie części, bo jakiemuś mądremu inaczej "rozbierakowi" łatwiej było w ten sposób wymontować z rozbitka zestaw.

Tam jest 13 kabelków + ekran.

Dla ułatwienia załączam schemat wewnętrznych ekranów i kolorów kabelków.

Kabelek jest symetryczny - wtyczki maja piny połączone 1:1.

Dasz radę!

wtyczka.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WOJO napisał:

Nie pierdziel głupot.

Miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty.

Kupiłem kompletną nawigację z tym kablem przeciętym na dwie części, bo jakiemuś mądremu inaczej "rozbierakowi" łatwiej było w ten sposób wymontować z rozbitka zestaw.

Tam jest 13 kabelków + ekran.

Dla ułatwienia załączam schemat wewnętrznych ekranów i kolorów kabelków.

Kabelek jest symetryczny - wtyczki maja piny połączone 1:1.

Dasz radę!

wtyczka.jpg

Dobra namówiłeś mnie dzięki za pomoc ;)

30 minut temu, WOJO napisał:

Nie pierdziel głupot.

Miałem dokładnie taką samą sytuację jak Ty.

Kupiłem kompletną nawigację z tym kablem przeciętym na dwie części, bo jakiemuś mądremu inaczej "rozbierakowi" łatwiej było w ten sposób wymontować z rozbitka zestaw.

Tam jest 13 kabelków + ekran.

Dla ułatwienia załączam schemat wewnętrznych ekranów i kolorów kabelków.

Kabelek jest symetryczny - wtyczki maja piny połączone 1:1.

Dasz radę!

wtyczka.jpg

Co powiecie na przeciety kabel antenowy (taki dostałem w zestawie). Łączyć go końcówkami jak koncentryk czy szukać nowego jak tak to gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gorion napisał:

Ten do anteny gps? Jak nie chcesz się bawić to w tym przypadku możesz kupić nową antenę z kablem za ok. 30zł . Zdaje się że HRS-GT5 powinien pasować, ale lepiej się upewnij (gniazdo i napięcie).

Tak kabel od anteny jest przecięty ;/ ok poszukam tylko nigdzie w specyfikacji ani manualu GPS nie ma podanego modelu anteny. 

Skąd masz info nt HRS-GT5 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gorion napisał:

Dokładnie już nie pamietam, szukałem anteny rok temu gdyz myślałem że moja się popsuła: po upgradzie przestał łapać fixa. Po kilka dniach wszystko nagle ozylo, problemem była tylko zmiana oprogramowania po której musiał na nowo wszystko sobie ściągnąć z satelit.

Ok dzięki wygląda na to, że model będzie odpowiedni. Dzięki za odzew

Polutowane działa :D Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...