Skocz do zawartości

Legacy Spec.b podniesiony poziom płynu chłodzącego


raci

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Trafiła mi się przykra sytuacja, na autostradzie w Niemczech, 20 km od Norymbergi, zobaczyłem, że podnosi się wskazówka od temperatury (nigdy nie drgnęła powyżej połowy skali). Od razu postój,  zbioroniczek wyrównawczy od płynu chłodzącego pełny. Po ostudzeniu okazało się, że ubyło litr płynu (tyle dolałem). Od razu pomyślałem o UPG, telefon do Pana Marka z MTSu mnie w tym utwierdził. Jako, że jestem w podróży do Włoch, to po dolaniu płynu i oliwy przejechałem z duszą na ramieniu te 20km do Norymbergi (nie przekraczając 2500 rpm). Płyn w zbiorniczku się nie podniósł, wszystko w normie.

 

I teraz moje pytanie, czy jest jakaś szansa, że Spec się po prostu przemęczył (auto dość mocno załadowane, pełny bagaż, 2 osoby dorosłe i dziecko), prędkości jak to w Niemczech, tak koło 170 w porywach do-200 bo akurat był mały ruch). Na zewnątrz bardzo gorąco. Nie to, żebym dyskutował z opinią Pana Marka, ale może ktoś przerabiał temat i dało się jakoś do Polski wrócić jadąc te 100km/h i z przerwami?

 

Pozdro i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację jak jeden wiatrak przestał działać. Ale temp rosła tylko w korku z włączoną klimatyzacja. Przy jeździe temp w normie. Więc raczej wynika to z niesprawności auta niż ze zmęczenia moje słabiutkie 2.0 się nie męczyło przy prędkości 170 tym bardziej spec b nie powinno.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, możemy uznać, że pytania nie było. Właśnie przed chwilą odpaliłem Speca i otworzyłem korek od zbiorniczka płynu chłodzącego. Piękne bąbelki się moim oczom ukazały, spec wróci do Polski na lawecie :(. Ponoć 250 kkm to i tak dobry wynik, ale jakoś mnie to nie pociesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, samo życie :). Szkoda, że się nie posypał w PL. A akurat w piątek dostał nowe Bilsteiny B6. Ale właśnie to jest takie małe pocieszenie, że jak się ogarnie UPG, to powinien być spokój na następne 150-200 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, też mam odłożone, już w sumie od dwóch lat się zbiera, także na UPG. No i w sumie uzbierało się tyle, że jeszcze zostanie, także dramatu nie ma :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...