Skocz do zawartości

Forki SG na 18"


ada///m

Rekomendowane odpowiedzi

To małe masz te oponki. A 235/40R18 dużo większe nie będzie... Minimum to 225/45R18... a i tak licznik będzie jeszcze sporo przekłamywał.

U mnie na 235/45R18 przy licznikowych 140 km/h na GPSie mam 132km/h...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę inaczej. Mam seryjnie niższe zawieszenie i opony 215/50/17. 235/40/18 mają 0,5% mniejszą średnicę czyli tyle co nic. Wskazania prędkościomierza i gps się pokrywają.

Edytowane przez Cinar
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma dylemat jaki rozmiar opon 18" wybrać to mogę podpowiedzieć, że u mnie w SG polift na lekkim lifcie zawieszenia (+1 cal) wchodzi opona 235/60/16. Lewa strona przód z agresywną oponą AT i grubym bieżnikiem (11mm) minimalnie ociera o plastikowy tył nadkola przy max kompresji zawieszenia ale nie powoduje to żadnego problemu, otarcie jest ledwie widoczne i nieodczuwalne/niesłyszalne. W związku z tym myślę, że max rozmiar szosowy co wejdzie w SG przy fabrycznym zawiasie w 18" to 235/50/18 i tu już komfort powinien być niezły bo trochę gumy na feldze jest. W najgorszym wypadku można nieco podgrzać i dogiąć plastik w nadkolu. W SF będzie problem z niskim tylnym "kielichem" amortyzatora więc taki duży balon nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, pytanie jaki maksymalny profil wejdzie bez obcierania dla szerokości 225 przy R18? obecnie mam 225/40 R18 ale chce coś wyższego bo jest twardo i zastanawiam się nad profilem 50 w tym rozmiarze, tylko nie wiem czy podejdzie bez obcierki, jeśli ktoś ma doświadczenia albo zdjęcia z tym rozmiarem to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podbijam temat!

 

Mam u siebie w forku sf 225/45/18 i jest trochę twardo. Zastanawiam się czy do SF'a wejdzie opona 215/55/18? Ma ktoś założone?

Wiem, że będzie bardziej balon, ale komfort większy będzie też :)

IMG_0569.JPG

Edytowane przez kretal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...