Skocz do zawartości

Bagażnik na relingi do XV


ezehiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

coś było tutaj już pisane:

Z tym że większość z nas ma XV bez relingów ( bagażnik mocowany w fabryczne punktu w dachu)  bo relingi nie były oferowane w modelu my 12/14 w Europie. Dopiero od my16 relingi pojawił się w XV a w USA były od samego początku. Przerobiłem 2 bagażniki (montowane w fabryczne otwory) cruz i montblanc - mam obecnie. Bagaznik jak bagażnik , w chwili  obecnej brałbym coś markowego typu thule, mont blanc bo szybko i przyjaźnie montuje sie to w pojedynkę na dachu. Niestety w XV pomiędzy podsufitką a dachem nie ma wygłuszenia i jazda z bagażnikiem potrafi być męcząca - w aucie jest głośno ... Dlatego polecam "ciche opływowe" belki. 2 górskie rowery po zdjęciu kół mieszczą się w bagażniku po złożeniu tylnego oparcia, kajak może też tam jakoś wciśniesz - najwyżej będziesz jechał z otwartym bagażnikiem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz, jeżeli dwa rowery się mieszczą do wnętrza to już jest super. Kajak niestety musi iść na dach. Właśnie zastanawiałem się czy płacić 1380zł za oryginał w salonie czy kilka złotych mniej bez loga Subaru ale również Mont Blanc czy Thule. W tej sytuacji przeanalizuję bagażnik typu silence również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Cruz Airo,aluminiowy.Montaż po ciulu,ale dałem połowę tego,co za Thule.Użyję baga 2x w roku,więc pomęczę się.Belki leciutko gwiżdżą na pusto.Jak założyłem box,jadąc 130,więcej,naprawdę nie było tragedii.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim czymś byłem w Chorwacji w 2016r , nie mam relingów bo do nich też trzeba dokupić belki, więc za tą cenę mam box dachowy. U mnie jest jeden problem, który niestety zauważyłem później ale Was mogę poinformować. Jeśli będziecie kupować box dachowy to taki z większą regulacją aby mógł bardziej wystawać z tyłu. Zbyt wielki wysów z przodu zasłania czujnik światła i nawet w słońcu (jeśli jest z tyłu lub z boku) zaświecają się normalne światła. Spróbuję jak będę teraz w maju na serwisie gwarancyjnym zmniejszyć czułość czujnika i sprawdzę efekty

03000f98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, shadi napisał:

Jeśli będziecie kupować box dachowy to taki z większą regulacją aby mógł bardziej wystawać z tyłu

 

do tyłu ograniczeniem jest antena oraz otwarcie klapy bagażnika

 

faktycznie długi box zasłania czujnik swiatła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja belki kupiłem w salonie razem z autem (MY14). Alu - mają logo Subaru ale jak mi powiedziano to Thule. Bardzo łatwo się je montuje/demontuje. Są tylko trochę "słyszalne" przy szybszej jeździe. Do tego mam box Thule Atlantis 600 (stary jeszcze używany w Civic-u) - faktycznie zasłania czujnik :) Ale raz w roku można wytrzymać. Znacznie częściej niż ten box wożę uchwyty rowerowe - mam Thule FreeRide i jakby co to polecam. Jedyne co mnie męczy w tym całym zestawie to wysokość.... :wacko: Przy moich 178 cm wzrostu to czelendż. Najwygodniej byłoby zawsze wozić w komplecie z boxem takie plastikowe. "schodki prezesa" ale przy wyjeździe w 4 osoby to słabo wykonalne bo bagażnik mały. Próbowałem gdzieś znaleźć jakieś składane schodki które by nie zajmowały miejsca - ale bez sukcesu. Ktoś może coś polecić sprytnego ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niższy od Ciebie,wożę mały podeścik z Ikei,w bagażniku odwracam go,ładuje do wnętrza jego jakieś pierdoły.Trzeba pakować z umiarem.Jak ja się cieszę,że już wózka nie wożę.Narzekałem na 460 litrów w bagu Legaca

 

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...