Skocz do zawartości

Demontaż lewej strony


Pitz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, może jakiś mały manual, jak rozebrać lewą stronę Legacy MY08, a konkretnie jak dostać się do całego mechanizmu/mocowania pedałów?

Prawą stronę ze schowkiem i tunel środkowy z radiem mam opanowany, bo instalowałem zestaw głośnomówiący, ale za lewą jeszcze się nie brałem.

Powodem jest piszczący niemiłosiernie pedał sprzęgła. Przesmarowywanie nic nie dało (przez ASO), usłyszałem ostatnio teorię, że potrafi tam coś pęknąć i dlatego sprzęgło wydaje taki dźwięk przy wciskaniu/puszczaniu, trzeba się tam dostać wymontować i pospawać (nie uszkadzając przy okazji czujnika wciśnięcia sprzęgła).

W każdym bądź razie, bez demontażu tej strony kokpitu dostęp jest zerowy. Jak nie pękło, to chociaż porządnie wysmaruję.

Mechanik się nie pali, bo robota w niewygodnej pozycji, więc musi sobie policzyć, a że dwóch lewych rąk nie mam, to chcę spróbować sam.

 

A może ktoś przerabiał już to piszczenie i powód był inny?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hem... Nie przerabialem ale ... linka? Bo rozumiem że dwumase wykluczasz? Rozbieralem ta stronę w celach elektrycznych ale nie rzuciło mi sie w oczy żadne mocowania zespołu wajch. Patrzyles czy nie ma czegoś od spodu?

 

Tapataknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa wymieniona razem ze sprzęgłem jakieś 10 tys. temu, poza tym to nie tam skrzypi, tylko przy pedale, również na wyłączonym silniku.

Ewidentnie skrzyp idzie z okolic pedałów przy wciskaniu/wyciskaniu. Przy przeglądzie posmarowali, ale pomogło na chwilę - pewni prysnęli jakimś smarem w płynie i wypłynął.

Prosiłem potem mechanika, żeby przesmarował porządnie, ale powiedział, że już miał taki przypadek, rozebrał, a tam była pęknięta jakaś blaszka, podspawał i dopiero było dobrze, ale tego dnia się nie podjął, bo powiedział, że to się długo schodzi i nie zdąży.

To mocowanie pedału jest tak schowane, że bez zdjęcia osłon nic nie zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...