Skocz do zawartości

GT MY00 - nietypowe UPG?


Tutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Po krótce opiszę problem, który nie daje mi spać od dobrych dwóch godzin. Pacjent: GT MY00. Chronologia zdarzeń: 
- półtora miesiąca temu zacząłem słyszeć z okolic deski rozdzielczej odgłos przelewania się cieczy, po przejrzeniu forum sprawdziłem poziom cieczy chłodzącej- było mało, do uzupełnienia na ful zużyłem ponad 1,5 litra, układ odpowietrzony, płyn na zbiorniczku wyrównawczym w pozycji F,  
- cały czas kontrolowałem stan płynu (co dwa dni) i trzymał się on w połowie skali na zbiorniczku wyrównawczym,
- dziś przy tankowaniu zauważyłem, że płynu znowu ubyło, dolanie do F na zbiorniczku wyrównawczym pochłonęło ok 0,4 litra, 
- po troszkę ostrzejszej przejażdżce zauważyłem w zbiorniczku wyrównawczym 3 bąbelki. 

Wstępna diagnoza wskazuje jednoznacznie na UPG, ale jest parę ale: silnik trzyma temperaturę (poniżej połowy wskaźnika, nie grzeje się), nie kopci, w kabinie nie czuć spalin, a spaliny z rury nie pachną płynem chłodniczym, węże od chłodnicy (góra i dół) są miękkie, a test z allegro na CO2 w zbiorniczku wyrównawczym nie zabarwił płynu na zielono (nagrzany silnik, czas trwania testu 6 min). Czy jest jakakolwiek szansa, że moje objawy to jednak nie UPG, czy porzucić wszelką nadzieję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz panikę, zrób porządny przegląd układu chłodzenia, czyli:

 

- Upewnij się że nie ma nieszczelności w chłodnicy, nagrzewnicy, sprawdź stan przewodów, opasek

- Wypłukaj układ i zalej nowy płyn (uprzedzając pytanie: najbezpieczniej Prestone)

- Wymień korek chłodnicy / zbiorniczka wyrównawczego (niepotrzebne skreślić) na nowy OEM

- Odpowietrz porządnie - szukajka forum / manual do auta

- Obserwuj przez kilka dni poziom w wyrównawczym, przelewowym i chłodnicy (jeśli masz korek) na zimno i ciepło

 

Objawy mojej pozornie jednoznacznej UPG ustały jak ręką odjął po podjęciu w.w. kroków. Test CO2 też wyszedł negatywny.

 

IMO lepiej wydać parę groszy na płyn i korek / ewentualnie jakieś przewody i obejmy niż od razu wcioprać się w UPG.

 

Odświeżenie układu nigdy nie jest kasą w błoto, nawet jak finalnie wyjdzie z tego jednak UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...