Skocz do zawartości

MY'04 - zmieniarka, BT, porządek w starych postach


jaktob77

Rekomendowane odpowiedzi

Panie/Panowie - pomocy - audio Legacy

 

Posiadam fabryczne audio Kenwood GX-201 LE (wersja z kaseta i zmieniarka 6CD w srodku)

 

Zmieniarka oczywiscie nie działa - dodatkowo! Jest jakis patent - wystaje kabel JACK i mikrofon..

Podłączając to do telefonu - moge sluchac muzyki z telefonu - dziala normalnie zestaw głośnomowiący ale!

MUSI BYĆ WŁĄCZONA KASETA :) Musi się kręcić - nie kumam tego, ale tak to dziala :)

 

MOJE PYTANIE BRZMI - co zrobić, aby mieć mp3 i zestaw głośnomówiący BT?

Wchodze do auta - telefon się laczy i wycisza źródlo dziewku, ale kazde (radio, dodatkowa zmieniarka mp3, cokolwiek) i tyle..

Podpowiem, że chyba zmieniarki - te emulatury nie obsluguja tego modelu radia - tego ze zmianiarka w srodku.

W sumie to logiczne bo mam przycisk CD i CDC ale chyba nie ma wejscia z zewnatrz tylko przelacza to napedy w srodku radia..

 

A moze ktoś ma podłączone to jakos w takiej konfiguracji?

 

PROSZE - PODZIELCIE SIĘ DOŚWIADCZENIEM - MOZE UDA SIE WYBRAC COS ZE WSZYSTKICH WATKOW PODOBNYCH

ps. takie mam radio

 

 

post-24748-0-88934700-1472332916_thumb.jpg

Edytowane przez jaktob77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm GX 201 że zmieniarka? Ja mam bez i na chłopski wersja ze zmieniarka powinna mieć inny numer.

To że audio in działa tylko z kaseta- druciarski patent ze zmostkowaniem wejścia z głowicą.

Zmieniarki wirtualne- ten najpopularniejszy n-vox ma w specyfikacji kompatybilność z gx201 bez słowa o zmieniarce także można chyba przyjac że z każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.. Ale czytam ze strony zmieniarki n-vox'a :

 

• kompatybilny z modelami radii:
• Kenwood GX-201 LH
• Kenwood GX-201 SH
• Kenwood GX-201 JH
• Kenwood GX-201 KH
• Kenwood GX-203 JE
• Kenwood GX-203 KH
• Kenwood GX-204 JH

 

Nie ma tam modelu z końcówka LE.. Stąd moje wątpliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio z lifta moze byc wersja angol? Będzie to działać? Ze sterowaniem z kierownicy?

Najchętniej jednak dopracowałbym tą zmieniarkę w tym modelu radia - ale dalej czekam na info, czy ktos ma ze zmieniarka w radiu i podłączonym N-VOX'em ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie próbuje włączyć zmieniarki w radiu? A sama zmieniarka ta radiowa, działa u Ciebie? Czy po włączeniu CHR od razu melduje sie nvox?

U mnie jest zacieta płyta - nie wiem na ile to moze coś mieszać w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniarka z płytami chodzi jako CD, nvox jako CHR (z obsługą 6ciu folderów z plikami + aux).

 

jedyny problem jaki zaobserwowałem to możliwa zwiecha zestawu przy gaszeniu/ponownym zapalaniu silnika gdy gra muzyka -- czasami nvox przy tym głupieje i trzeba ponownie wcisnąć CHR żeby zagrał.

 

blututa mam z nokiowego ustrojstwa (CK7W) wpiętego w radio, więc to z nvoxem nie ma nic wspólnego. nie wiem czy można puszczać przez to muzykę, wykorzystuję tylko do rozmów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - dorzucam swoje wnioski dla innych.

Do oficjalnej listy można dorzucić model Kenwood GX-201 LE

 

Zmieniarka podłączona - działa, ale....

 

1. W gniazdo zmieniarki mialem w oryginale wpiętą kostkę X - wyglądała na fabryczną.. Okazało się, iż jest to kostka ktora odpowiada na sterowanie odbiornika z kierownicy.

Stanąłem przed dylematem - albo zmieniarka albo sterowanie z kiery...

Wybrałem opcje nr 3... pociałem kable od jednej i drugiej kostki lutując je wspólnie na danych pin'ach

Efekt? Działa.. Nie jest to JAKOŚĆ, tylko działa jakoś.. Tzn z kiery działa przycisk MODE, działa MUTE i działa VOL.. nie moge wybrać utworu na następny (stacji radiowej na następną itd). Zmieniarka działa.. i znów..

 

2. JAKOŚ działa.. Czas uruchamiania na bank wkurzający.. Rzeczywiście chodzi z pamięcią katalogu, utworu i czasu odtwarzania.. Ale miedzy ON a czasem grania pierwszych nut jest już niezła chwila.. 30sec? Może i dłużej..

W momencie podłączania w końcu się zwiesiło wszystko tak, że nie działało w radiu nic poza FM.. Ale samo jakoś przeszło.. Ciekawe czy na zawsze, czy problem wróci..

 

Czy polecam montaż zmieniarki NcośtamX?

 

POLECAM - ZWŁASZCZA TYM, CO IM NIE DZIAŁA COMPACT DISC bo zrypana jest zmieniarka :)

 

PS. w tak zwanym miedzy czasie zakupiłem radio z angola - temp. pokazuje w C, compact działa akurat super.. tylko coś chce mi powiedzieć bo murga nieustannie pierwszą literą na wyświetlaczu.. np. FM to mruga F.. CD.. to mruga C.. VOL mruga V.. wkurzające.. Zostałem ze starym radiem bez mrugania i bez działającego CD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - dorzucam swoje wnioski dla innych.

Do oficjalnej listy można dorzucić model Kenwood GX-201 LE

 

Zmieniarka podłączona - działa, ale....

 

1. W gniazdo zmieniarki mialem w oryginale wpiętą kostkę X - wyglądała na fabryczną.. Okazało się, iż jest to kostka ktora odpowiada na sterowanie odbiornika z kierownicy.

Stanąłem przed dylematem - albo zmieniarka albo sterowanie z kiery...

Wybrałem opcje nr 3... pociałem kable od jednej i drugiej kostki lutując je wspólnie na danych pin'ach

Efekt? Działa.. Nie jest to JAKOŚĆ, tylko działa jakoś.. Tzn z kiery działa przycisk MODE, działa MUTE i działa VOL.. nie moge wybrać utworu na następny (stacji radiowej na następną itd). Zmieniarka działa.. i znów..

 

2. JAKOŚ działa.. Czas uruchamiania na bank wkurzający.. Rzeczywiście chodzi z pamięcią katalogu, utworu i czasu odtwarzania.. Ale miedzy ON a czasem grania pierwszych nut jest już niezła chwila.. 30sec? Może i dłużej..

W momencie podłączania w końcu się zwiesiło wszystko tak, że nie działało w radiu nic poza FM.. Ale samo jakoś przeszło.. Ciekawe czy na zawsze, czy problem wróci..

 

Czy polecam montaż zmieniarki NcośtamX?

 

POLECAM - ZWŁASZCZA TYM, CO IM NIE DZIAŁA COMPACT DISC bo zrypana jest zmieniarka :)

 

PS. w tak zwanym miedzy czasie zakupiłem radio z angola - temp. pokazuje w C, compact działa akurat super.. tylko coś chce mi powiedzieć bo murga nieustannie pierwszą literą na wyświetlaczu.. np. FM to mruga F.. CD.. to mruga C.. VOL mruga V.. wkurzające.. Zostałem ze starym radiem bez mrugania i bez działającego CD ;)

Nie da się z dwóch zrobić jednego sprawnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra - dorzucam swoje wnioski dla innych.

Do oficjalnej listy można dorzucić model Kenwood GX-201 LE

 

Zmieniarka podłączona - działa, ale....

 

1. W gniazdo zmieniarki mialem w oryginale wpiętą kostkę X - wyglądała na fabryczną.. Okazało się, iż jest to kostka ktora odpowiada na sterowanie odbiornika z kierownicy.

Stanąłem przed dylematem - albo zmieniarka albo sterowanie z kiery...

Wybrałem opcje nr 3... pociałem kable od jednej i drugiej kostki lutując je wspólnie na danych pin'ach

Efekt? Działa.. Nie jest to JAKOŚĆ, tylko działa jakoś.. Tzn z kiery działa przycisk MODE, działa MUTE i działa VOL.. nie moge wybrać utworu na następny (stacji radiowej na następną itd). Zmieniarka działa.. i znów..

 

2. JAKOŚ działa.. Czas uruchamiania na bank wkurzający.. Rzeczywiście chodzi z pamięcią katalogu, utworu i czasu odtwarzania.. Ale miedzy ON a czasem grania pierwszych nut jest już niezła chwila.. 30sec? Może i dłużej..

W momencie podłączania w końcu się zwiesiło wszystko tak, że nie działało w radiu nic poza FM.. Ale samo jakoś przeszło.. Ciekawe czy na zawsze, czy problem wróci..

 

Czy polecam montaż zmieniarki NcośtamX?

 

POLECAM - ZWŁASZCZA TYM, CO IM NIE DZIAŁA COMPACT DISC bo zrypana jest zmieniarka :)

 

PS. w tak zwanym miedzy czasie zakupiłem radio z angola - temp. pokazuje w C, compact działa akurat super.. tylko coś chce mi powiedzieć bo murga nieustannie pierwszą literą na wyświetlaczu.. np. FM to mruga F.. CD.. to mruga C.. VOL mruga V.. wkurzające.. Zostałem ze starym radiem bez mrugania i bez działającego CD ;)

Nie da się z dwóch zrobić jednego sprawnego? :)

 

No nie bardzo... W moim fabrycznym - zdjęcie na górze, nie działa CD...

Kupiłem model niższy - taki bez kasety co byl w specyfikacji nvox'a jako obsługiwany..

Ten moj ze zmieniarka nie był wyszczególniony..

 

Nie wiem jak ludzie podłączają sterownie z kiery i zmieniarke, jak to jest to samo wejscie w radiu niezaleznie od modelu radia..

 

Nie chce mi sie juz w to chyba wnikać... Cudów nie osiągnę..

Generalnie z muzyki jestem zadowolony.. Wygłuszone drzwi, lepsze głośniki, dodatkowo wzmacniacz (osobne lutowane wyjście) + sub pod półką..

Serio gra bardzo poprawnie.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...