Skocz do zawartości

Tribeca 2008 i 204cm wzrostu


Palacz69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mieszkam w Czechach i tu też będę kupował Tribekę. Mam pytanie czy jest ktoś o podobnym wzroście (204cm) kto jeździ/ł tym autem. Nie mam niestety pod ręką nikogo u kogo mógłbym przetestować jak się w niej siedzi, a jak pojadę po auto (cca. 200km) to chciałbym wiedzieć czy się zmieszczę :)

Drugie pytanie dotyczy vinu. Mogę poprosić by ktoś powiedział mi coś więcej o tym aucie 4S4WXFLU58S013478? Na miejscu - mała miejscowość, nie będę miał możliwości by podjechać i podpiąć go do kompa, więc mogę polegać tylko na sobie i informacjach z ogłoszenia i ewentualnie vinu.

Podstawowe dane z ogłoszenia: 2008, motor 3,6, 7 miejsc, ponoć ze Szwajcarii.

 

Mam nadzieję, że nie zburzyłem porządku forum i pytanie zadałem we właściwym dziale - jeśli nie to przepraszam. Za każdą pomoc będę wdzięczny. Chciałbym pojechać po auto w przeciągu najbliższego tygodnia, więc jeśli dalibyście radę do tego czasu pomóc byłoby super. Oczywiście wszystkie rady nie dotyczące vinu, a łączące się z zakupem również chętnie przyjmę.

 

Dziękuję i mam nadzieję, że niedługo dołączę do Was.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "europejskim" VINie trudno cos sensownego ustalic (przeszlosc wypadkowa, etc.)

Jakbys wiedzial, gdzie w Szwajcarii byla serwisowana, to mozna sprobowac skontaktowac sie z tamtym serwisem, moze cos odpowiedza

 

Ja ze swoimi 186cm miescilem sie bez problemu w Tribece, ale z Twoim wzrostem to moze byc "na styk"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eddie_gt4 dziękuję za reakcję i podpowiedź by sprawdzić w miejscowym serwisie - o tym nie pomyślałem. Podpytam sprzedawcę i poproszę o zdjęcia książki serwisowej. Co do wzrostu, to najbardziej obawiam się oczywiście o nogi, które mam długie. Przepiękny kokpit/panel Tribeki jest dosyć mocno nachylony w stronę kierownicy i stąd moje obawy. Przebieg 245tyś wydaje się realny.

 

Generalnie dziękuję za samą chęć pomocy :)

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 190cm nie ma zadnego problemu ale obawiam sie ze przy 204 moze byc problem z miejscem nad glowa (szyberdach mocno obniza podsufitke, a przy wersji 7od gdzie jest DVD i nawiewy na 3 rzad moze byc jeszcze niżej) ). O nogi bym sie nie bal

 

inna sparwa jak lubusz jedzic. ja jedze z prawie pionowym pochyleniem obarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslím, že nebudeš mít problém s výškou ;-) . Vezl jsem teď vzadu kámoše 208cm a jen si chrochtal, kolik tam je místa ;-) . 

Když spustíš sedadlo dolů, tak tam je dostatečně místa nad hlavou i pro tebe bych řekl. A nohy zcela bez problému, o ty se neboj.

 

Miłego dnia i zakochanie w tribece zycie ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@..:: Subarofanatoholik ::.. z wysokością nie miałem nigdy problemu. Jeżdżę mocno odchylony do tyłu. Problemy zawsze miałem z nogami, najwięcej miejsca miałem w Isuzu Trooper, ale to zamierzchłe czasy (lata 90) :)

Jak wygląda temat vin-u europejskiego - jest ktoś z Was w stanie coś mi powiedzieć o tym aucie po vinie? Do gościa w sprawie książki już napisałęm.

 

Po auto chciałbym we wtorek/środę pojechać.

 

Dziękuję

 

A.


@..:: Świeżynka ::.. Díky moc za zpětnou vazbu :)

 

Zdravím a přeji hezký den

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasné ;-)

Jen..má už celkem najeto holka..zkontroluj si hlavně převodovku. Nesmí vůbec cukat při řazení ani na nízké otáčky (do 1500ot/min). Dá se s tím jet i v klidu na 1200 otáček..točák je velký. 

 

A VIN. Snad jedině tady..co je na google.. http://en.vindecoder.pl/4S4WXFLU58S013478

 

Kukni i na štítek s váhama..zda tam je celková váha jízdní soupravy. Měl jsem s tím trochu problém ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

byłem w odwiedzinach w PL i usiadłem w Tribece znajomego - miejsca jest faktycznie dużo, nawet jak na moje długie nogi :)

Gość zgodził podjechać się do autoryzowanego dealera Subaru v Plzni na diagnostykę, więc nie jest źle - jadę w czwartek.

Możecie coś podpowiedzieć/poradzić od siebie? Auto ma 250k przyjechanych - czego mogę się spodziewać do zrobienia, nawet jeśli się okaże, że teraz jest w dobrej formie?

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecim, do czego trzeba na pewno zajrzeć/zrobić (co u mnie było robione na przestrzeni 4 lat): amory, łączniki stab., gumy stab., kiedy wymieniał olej w skrzyni i napędach, świece, rolki (łożyska) od napinacza paska, chłodnica wody, stan akumulatora i inne luzy w zawiesiu, klocki/tarcze, odczyt kompa i ewentualnych błędów, w tym szczególny wgląd na prace sond lambda, o wypadkowości nie wspominam.

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vtec - dzięki! Auto do końca 2015 serwisowane regularnie w ASO Subaru w Szwajcarii. Mam nadzieje, że Aso w Plzni po dokładnej diagnostyce powie mi co go boli? Liczę się z dodatkowymi kosztami, porównam ceny na miejscu w CZ i na Śląsku.

Jeśli jednak zdecydowałbym się na zrobienie go w PL, polecacie coś (Katowice-Rybnik-okolice)?

 

Dzięki

A.


Jeszcze jedno pytanie :) Jaka jest różnica pomiędzy wersjami: 2008 3,6R Limited, a 2009 3,6 Executive?

 

Dziękuję

 

A.


No to "wpadłem"  :P Tej Tribecki, o którą pytałem nie kupiłem - po diagnostyce w Subaru AUTWEC w Plzne, wyszły problemy ze skrzynią, displejem itd. itp.. Na szczęście pojawiła się w ogłoszeniach jeszcze jedna Tribeca z Brna. Bez zdjęć z lakonicznym opisem, że kupiona u dealera czeskiego, rocznik 2009, przejechane 149k, stan dobry itd. Umówiłem się na wczoraj  - pojechałem, zobaczyłem, wsiadłem, przejechałem się do dealera Subaru MIJA w Brne na diagnostykę i w wieku 47 lat ponownie się zakochałem  :D "nie wysiadłem" już z tego auta - jest moje. Okazało się, że ten stan "dobry" to w rzeczywistości REWELACJA. Auto serwisowane do wczoraj tylko w Subaru, wszystkie dokumenty, faktury po prostu wszystko.. Załatwiłem formalności, wsiadłem w auto z takim "bananem" na ryju jakiego nie miałem od czasu pierwszego rozwodu. Ten pomruk przy przyśpieszeniu, ale wy to wiecie :) Dziękuję za pomoc.

14037823_510651759139749_269134080_o.jpg14087700_510651845806407_1156002883_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 149kkm, 7 lat, a skora na siedzeniach jak nowa, to samo u mnie. moje ma 10 lat, a w srodku jak nowe. widze ze wersja dosc bogata bo i ma pamiec foteli, szyber, ksenony ...

PS. Ledy zakladam iz dorabial wlasciciel?

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jak przeglądałem specyfikację w dokumentach, to jedyne czego nie ma to elementy będące w wersji 7 osobowej ( 3 siedzenia, dvd w suficie i wentylacji tylnych siedzeń) Ledy zamontował właściciel (by oszczędzać ksenony - jak powiedział :) ) Jedno co, to gość nie korzystał z nawigacji i są tam jakieś stare mapy z 2012r - da się kupić jakąś aktualną wersję PL?

 

Spalanie - jak na razie jestem w lekkim szoku. Zrobiłem tym autem od wczoraj jakieś 500 km i pokazuje średnią cca. 12l, dla mnie rewelacja. Połowa po autostradzie połowa po małych miasteczkach na Śląsku. Na autostradzie było 160-200 km/h a tylko takie spalanie? To mnie zaskoczyło. 

 

Miałem w życiu kilkanaście samochodów, najfajniej do tej pory wspominam Isuzu Troopera, którym przejechałem cca. 200k, ale teraz wiem jedno, że z Subaru bardzo długo nie wysiądę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pow. 150 km/h to na pewno nie będzie to palić 12l/100. Bliżej 16. Jeśli chodzi o średnią to 12-13l to jak najbardziej normalny wynik. Chyba że robisz krótkie odcinki to wtedy 18 wzwyż. Mi średnio pali 16-17 gazu, a jak żona jeździ 14-15l, też gazu ;).

Mapy chyba są dostępne, ale wolę telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu cca. 1100km z czego (autostradą Brno - Śląsk 250km 160-200km/h), reszta po małych miasteczkach na Śląsku (krótkie odcinki 5 - 20 km) i po górach (dłuższe odcinki (20 - 150 km), ale z niskimi prędkosciami (dozwolene 50-70-90 czasami tylko nie wytrzymałe i nadepnąłem) nie chciałem się wychylać na czeskich blachach. Spalanie wyglądało tak:14114691_513481375523454_1958173969_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem zawsze do "strzału" pistoletu, a jak przeliczałem km przejechane versus zatankowane litry to faktycznie tak wychodziło. Jak na razie jestem lekko zdziwiony.

Nie jestem osobą w tej kwestii oszczędną, kupiłem to auto by się nim cieszyć, a nie patrzeć na to ile spala :)  Poprosiło mnie o to parę osób więc to opisałem.

Pokręcę się jeszcze trochę (tydzień) po górkach PL i SK, a w przyszłym tygodniu wracam do Pragi. Zdam wtedy relację z jazdy miejskiej, podejrzewam, że tak różowo już nie będzie i wskoczy spalanie na standardowe wartości w mieście cca. 16l. Jeśli by było inaczej to wtedy byłbym faktycznie bardzo zdziwiony.


BTW znalazłem takie mapy: Volvo RTI 2015 Europe (MMM P2001) odpalę to w Tribece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem zawsze do "strzału" pistoletu, a jak przeliczałem km przejechane versus zatankowane litry to faktycznie tak wychodziło. Jak na razie jestem lekko zdziwiony.

Nie jestem osobą w tej kwestii oszczędną, kupiłem to auto by się nim cieszyć, a nie patrzeć na to ile spala :)  Poprosiło mnie o to parę osób więc to opisałem.

Pokręcę się jeszcze trochę (tydzień) po górkach PL i SK, a w przyszłym tygodniu wracam do Pragi. Zdam wtedy relację z jazdy miejskiej, podejrzewam, że tak różowo już nie będzie i wskoczy spalanie na standardowe wartości w mieście cca. 16l. Jeśli by było inaczej to wtedy byłbym faktycznie bardzo zdziwiony.

BTW znalazłem takie mapy: Volvo RTI 2015 Europe (MMM P2001) odpalę to w Tribece?

 

Podobno mapy od Volvo i Land Rover dzialaja w starszych Subarakach (sam korzystalem z jakichs map z 2013 roku; nie pamietam dokladnie co to za mapy byly, sprzedalem razem z autem)

 

 

p.s. btw, calkiem zacny wynik spalania - przy podanych warunkach trudno osiagalny w B9 3.0 ;)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy Volvo RTI 2015 Europe (MMM P2001) nie działają u mnie. Możliwe, że nagrałem na złych nośnikach (Verbatim), ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak i na czym to nagrywać.

W środkowym schowku (tym gdzie rozsuwają się na boki, górne pokrywy) mam trzy kabelki zakończone: usb, jack i jeszcze jedne złącze, którego nie znam. Nie wiecie do czego to służy?

 

Pozdrawiam

A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...