Skocz do zawartości

2.0D - jak się nagrzeje to przy wolnych obrotach slychac jakby jakies blachy/oslony sie tlukly


rafal73

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od dłuższego czasu zauważyłem ze po przejechaniu kilku km (najlepiej po dojechali do bramek na autostradzie) słychać odglos jakby tlukly się jakieś blachy przy tłumiku... zaczyna mnie to martwic/wnerwiac i postanowilem posluchac silnika, ale nie widac jakoś luźnych blach, co by mogły tak sie tluc... a do tego silnik musi być na prawde rozgrzany... tylko wtedy lekkie ruszanie gazem wywoluje ten efekt... zimny, czy nawet cieply (jak pochodzi na luzie) raczej nie daje tego efektu... ma ktos pomysł co to może być?

 

Moze coś w tlumiku/dpf... a może cos innego- wszak to subaru diesel :(

 

Pozdr

 

PS schortblok wymieniony ok 40kkm temu,

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego ... diagnoza i naprawa trwała godzinkę ... Jakaś blacha przy osłonie czy turbinie wymagała  przyspawania. ASO w Gdańsku mi to naprawiło w jakiś zimny styczniowy dzień. Metaliczny dźwięk i pomyślałem że to mój następny silnik odchodzi, 

Doskonalę Cię rozumiem ... miałem SBD MY10 

Wychodząc z serwisu czujesz się jak pacjent z onkologii ...  proszę pana ... jedynym ratunkiem jest przeszczep lecz sporo pacjentów  (aut) jszcze sobie z tym radzi. Głowa do góry  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady - musze te oslone turbo sprawdzic ;)

 

Jeszcze mam trop z dpf... podobno poprzedni właściciel go przewiercil kilka razy. Moze cos w nim sie oderwało i jak jest goracy to klekocze... ale pójdę najpierw tropem mocowania turbiny;)

 

PS. Dobre porownanie z tym onkologiem... tak z tym autem niestety jest:( a miało być tak pięknie...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...