Skocz do zawartości

Impreza GJ CVT 2,0 150KM


Nitro MCZ...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 Chciałbym sie podzielić wrażeniami z jazdy/ oględzin Subkiem jak w temacie.

Planowałem zakup auta . Jako fan marki , znalazłem Subka z 12r z b.małym przebiegiem ver. USA z Lineartronic .

Wyposażenie golas , nie ma wielofunkcyjnej kiery , nie ma łopatek do biegów , klima manual. 

Ogólnie kasta mi się podobała . Pierwsze co mnie uderzyło , to plastikowatość wnętrza , ale dobra jedziemy na "test drive" .

 Silnik ładnie chodzi , ruszamy , jedziemy. W mieście niby ok. Potem wrażenia z jazdy przypominały mi jazdę chińskim skuterem. Ja mu w gaz a on BUUuuuuuuuuu i coś tam niby , ale nie bardzo , jakby chciał ale nie mógł  , no i ten hałas (wyciszenie komory silnika). Ja rozumiem , że to wolnossak itd... 

 W porównaniu do mojego WRX 05' (co prawda wnętrza skóra , klima automat itd, "miękka" deska .) to jest niebo a ziemia. Automat też , jak zredukuje , jak porwie , to Ojoj!!!! a tu BUUUuuuuu , skuter CVT. Kiedyś koniecznie muszę sprawdzić jak to jezdzi w manualu.

 Na plus , to nowa technologia , silnik na łańcuchu, niska emisja spalin, niskie spalanie.

 Ogólnie jestem rozczarowany. Mam nadzieję ,że bogatsze wersje i mocniejsze silniki to inna bajka. 

 Poprzednio miałem Dodga Caliber w CRD i nie wiem czy zmiana akurat na taką wersję było by jakimś postępem. 

 Finalnie kupiłem Mazdę 6 GH 2,0 benzynka i jestem puki co wniebowzięty. Oczywiście i tak chętniej będę jezdził Blobem ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Ketiv....

XV to podniesiona Impreza ktora jezdziles i bebechy ma takie same. Opinie uzytkownikow masz w dziale XV. Podsumuje tak :szalu nie ma.

IMO wyrób nie dostosowany do potrzeb rynku EU( a na pewno nie cenowo), jezdziles najmocniejszą dostepna wersja silnikowa. Mocniejszej Imprezy/XV nie ma i nie bedzie.  W porownaniu z Mazda 6 przepasc jakosc/osiagi jest spora

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyło mnie to ,że będę mógł użytkować drugie Subaru jako auto na co dzień , ale rozczarowanie było wilekie... 

http://www.auto-swiat.pl/testy/subaru-xv-2-0-lineartronic-zaskoczy-cie-w-terenie-test-opinie-dane-techniczne/dq4w13#fp=as

Tutaj same zachwyty , ja tego nie odczułem. Pewnie , jeżeli trafiłbym wersję w skórze z navi takim jak w artykule, łopatkami i czymś tam jeszcze co zamaskowałoby tą tandetowatość , może bym się skusił. XV jest troszkę chyba "fajniejsze" bogatsze od "zwykłej" Imprezy. Może przesadzam, muszę popróbować jakiegoś Outbacka , Sti , nowszego i wtedy wróci wiara ;) 

 Dziś rano i tak stwierdziłem , że moja laleczka jest The Best ! Subaru Rządzi !!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , jeżeli trafiłbym wersję w skórze z navi takim jak w artykule, łopatkami i czymś tam jeszcze co zamaskowałoby tą tandetowatość

XV z artykulu to wersja z 2016 roku z "ulepszonym" wnetrzem, lepsza skrzynia cvt ktora juz nie wyje tylko symuluje zmiane biegow. Niestety silnik jest ten sam(osiagi starego i nowego sa takie same). Moze i bys trafil tylko model na naszym rynku jest od 2016r dlatego ceny  sa jeszcze wysokie

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...