Skocz do zawartości

Skrzynia Impreza GT 96 rok


k615

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,na początku zaznaczę,że to moje pierwsze Subaru i jestem zielony w tym temacie.Padła mi skrzynia w moim gtku i udało mi się zdobyć za 200 zł skrzynię, tylko że nie działał w niej wsteczny i była nadzieja na złożenie z 2 jednej ale się nie udało i teraz mam bez wstecznego. To tyle jeśli chodzi o wstęp a teraz konkretne pytania.Wyczytałem na forum,że można włożyć jakąś krótsza skrzynię i są one podobno bardziej wytrzymałe.Poprzedni właściciel wspominał,że moc w tym GT jest grubo ponad 300 koni,ale na hamownie nie zdążyłem dojechać, jednak po porównaniu z innymi autami stawiam ,że koło 270-300 może mieć rzeczywiście. No i teraz pytanie jaką skrzynie polecacie, żeby jej trwałość była w miarę ok do jazdy po mieście? Nie zależy mi na v max większej niż 200 bo po mieście i tak rzadko tyle latam.Szukałem w dziale sprzedam,ale nie było nic pasującego z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria w jakim sensie?

Kazda z tych skrzyn to seria - tylko w innym modelu :)

 

Szukaj czegos z japonskich wrx albo sti, ew. forek chyba mial tez krotsze przelozenia.

Zdecydowanie dobrym pomyslem bedzie szukanie zestawu z dyfrem tylnym - zeby uniknac przykrych niespodzianek.

 

A jak troche wiecej kasy sie znajdzie, to z wrx gh - tylko trzeba bedzie tez chyba sprzeglo zmienic, z tego co pamietam, bo sie zmienilo z pull na push.

Moze nie bedzie tak "krotko", ale sa stosunkowo mocne podobno.

No i przede wszystkim swiezsze - co tez na ich wytrzymalosc sie zapewne przelozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że ma być krótsza to wyczytałem na tym forum bo podobno daje więcej frajdy z jazdy. Czyli skrzynie od wrx, sti pasują też do gt ? Przepraszam Panowie  głupie pytania zadaję,ale zawsze miałem Audi i tutaj mam blade pojęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wymiennosc czesci jest dosc duza. Czasem diabel tkwi w szczegolach, ale ogolnie skrzynie miedzy wrx/gt/sti sa wymienne. Roznice tkwia glownie w "bebechach", chociaz z biegiem czasu zmieniala sie tez obudowa - ale dzwon mocujacy jest z grubsza taki sam (w my99, o ile mnie pamiec nie myli, zmienila sie ilosc srub mocujacych miedzy skrzynia a silnikiem)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze uwazac w niektorych przypadkach na polosie przy tylnym dyfrze, gdzie tez sie sposob osadzania zmienial a czasami i dlugosc polosi - niestety nie pamietam/nie znam szczegolow, co konkretnie, gdzie i kiedy. W jakims ekstremalnym przypadku moze zajsc potrzeba dokupienia polosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/subaru-impreza-gc8-sti-jap-spec-skrzynia-biegow-sprawna-wroclaw-CID5-IDc8Xd9.html#0bfe14491b to będzie pasować koledzy?

i mam drugie pytanie, czy wiecie gdzie mogę dopytać o wałek sprzęgłowy/choinkę skrzyni biegów? Bo podobno to jest u mnie uszkodzone i jakbym zdobył tą część to nie muszę kupić całej skrzyni,ale ciężko idą moja poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/subaru-impreza-gc8-sti-jap-spec-skrzynia-biegow-sprawna-wroclaw-CID5-IDc8Xd9.html#0bfe14491b to będzie pasować koledzy?

 

i mam drugie pytanie, czy wiecie gdzie mogę dopytać o wałek sprzęgłowy/choinkę skrzyni biegów? Bo podobno to jest u mnie uszkodzone i jakbym zdobył tą część to nie muszę kupić całej skrzyni,ale ciężko idą moja poszukiwania.

 

Podaj mi na PW przełożenia poszczególnych biegów tzn liczę zębów twoich kół zębatych - parami. Mam wałki sprzęgłowy i atakujący od N/A więc zobaczę czy podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja skrzynia to TY752VN6AA, a nie znalazłem takiej na całym necie.Tak na logikę to z gt 2.0 218 musi psaować czy też się może czymś różnić? Bo już mi ręce opadają,jak coś znajdę to zawsze czymś się różni...


http://olx.pl/oferta/subaru-impreza-gt-skrzynia-biegow-most-polosie-itd-CID5-ID7vx07.html#b34ae5fe5c znalazłęm coś takiego,ale tu skrzynia to ty757xrbab-6j,więc nie ma szans , ze podejdzie nawet z tym zestawem prawda?
http://olx.pl/oferta/skrzynia-biegow-subaru-impreza-2-0t-CID5-IDgdByL.html#b34ae5fe5c tu z kolei z dyfrem to już ,musi podejśc czy też coś może być ni tak ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyjść na głąba,ale szukałem w tych tabelkach w necie i moja skrzynia to jakaś czarna dziura bo brak danych do niej,więc nawet nei mam jak porównac do innych skrzyń...

 

http://www.gearhack.com/docs/Subaru%20Transmission%20Chart.html.files.hidden/Subaru%20Tranny%20Chart.pdf

 czy tu

http://home.gci.net/~cowdookey/818/TransmissionIDChart_Public.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podkreślając moim zdaniem musi być to odpowiednik skrzyni 752VN6AB czyli tej występującej w GT MY98 tylko AA to pewnie wersja na rynek UK czyli Turbo 2000. Tak samo w MY99 i 754 nasze miały końcówkę AB, a Turbo 2000 z tego roku AA. Przełożenia były te same.

Jeśli ma racje to powinno być:

3.9 z wyjściem na tył 1.1 i tylnym dyfrem 3.54

Czyli powinna pasować skrzynia z GTMY 98 taka co z tysiąc złotych kosztuje. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzynia pochodzi z anglika,więc twoje przypuszczenia mogą być wielce prawdopodobne.Skrzynia pochodzi z anglika gt 99 rok, tyle się dowiedziałem ;) Echhhhhhhhhh dobra szukam dalej w takim razie czegoś pasującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papiery były od 99,a modelowo może i 98.Przepraszam czy masz może gdzieś jakąś sprawdzoną tabelę z rozpisanymi przełożeniami? co znajdę skrzynie to brak jej w rozpisce.TY752VN5BA Mam teraz taką na tapecie i nie wiem czy jest szansa ,żeby pasowała bo nie mam jak sprawdzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...