Skocz do zawartości

Wibracje na kierownicy przy 80 i 140km/h Forek 2.0 XT 2015


XT 1979

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, biedron napisał:

W nowym samochodzie 2018 z przebiegiem 166km, na seryjnych oponach jest to samo,

 

okazuję się, że chyba "ten typ tak ma"

 

Na pewno ten typ tak nie ma. Używałem od nowości kilku modeli Subaru i w żadnym nie doświadczyłem wibracji. 

 

Wraz z przebiegiem zdarzały się kakieś incydenty ale ogarnięty gumiarz radził sobie z tym bez problemu.

Nieogarnięty poradzi sobie tylko przypadkiem przy pomocy 5x za dużej ilości ciężarków. Tych nieogarniętych jest niestety wielokrotnie więcej niż ogarniętych.

 

Oczywiście zdarzają się przypadki wadliwych fabrycznie opon lub innych elementów napędu, ale można je łatwo zweryfikować.

 

Jeździłem dwukrotnie testowym XV na zimówkach, w którym ewidentnie były źle wyważone koła. Telepało kierownicą przy większych prędkościach.

Na miejscu dealera wstydziłbym się dać ludziom samochód w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2018 o 17:52, spawalniczy napisał:

 

Na pewno ten typ tak nie ma. Używałem od nowości kilku modeli Subaru i w żadnym nie doświadczyłem wibracji. 

 

Wraz z przebiegiem zdarzały się kakieś incydenty ale ogarnięty gumiarz radził sobie z tym bez problemu.

Nieogarnięty poradzi sobie tylko przypadkiem przy pomocy 5x za dużej ilości ciężarków. Tych nieogarniętych jest niestety wielokrotnie więcej niż ogarniętych.

 

Oczywiście zdarzają się przypadki wadliwych fabrycznie opon lub innych elementów napędu, ale można je łatwo zweryfikować.

 

Jeździłem dwukrotnie testowym XV na zimówkach, w którym ewidentnie były źle wyważone koła. Telepało kierownicą przy większych prędkościach.

Na miejscu dealera wstydziłbym się dać ludziom samochód w takim stanie.

 

uważasz, że samochód przyjechał na źle wyważonych oponach? i każdy kolejny który przyjeżdża z fabryki ma źle wyważone opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, biedron napisał:

uważasz, że samochód przyjechał na źle wyważonych oponach?

 

Nie wiem, czy przyjechał, czy coś się wydarzyło "po drodze" i czy to wina opony, czy innej części - np felgi, piasty, tarczy, półosi itd.

Jeśli wibruje - coś jest ewidentnie nie tak i serwis powinien to zweryfikować i usunąć.

 

13 minut temu, biedron napisał:

i każdy kolejny który przyjeżdża z fabryki ma źle wyważone opony?

 

Dlaczego tak uważasz? Tego nie wiem - tak jak pisałem wszystkie moje fabrycznie nowe subaru miały idealnie wyważone koła.

Pamiętam nawet, że moje nowe Legacy z 2008 miało tak fabrycznie zoptymalizowane koła, że na dwóch albo trzech w ogóle nie były zamontowane ciężarki - widocznie nie było takiej konieczności - bo koła nie biły.

Testówka którą jeździłem miała zimówki, więc nie były to na pewno opony na któych wyjechał z fabryki - ktoś je nieudolnie wyważył przy przekładce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

Pamiętam nawet, że moje nowe Legacy z 2008 miało tak fabrycznie zoptymalizowane koła, że na dwóch albo trzech w ogóle nie były zamontowane ciężarki

w XV też nie miałem ciężarków na 2 felgach nic nie biło każda felga miała naniesioną niebieską kropkę a opona żółta. Imo Subaraki fabrycznie przychodzą z idealnie wyważonymi kolami. A że ASO działają jak działają i usterek nie potrafią zdiagnozować i usunąć sugerując  że TTTM to już musicie z nimi rozmawiać. To nie jest normalne żeby w nowym aucie odebranym z salonu biła kierownica i nie dajcie sobie wmówić że to przez napęd itp itd

Edytowane przez Karas
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...