Skocz do zawartości

Gasnące ksenony - zagadka


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Forek XT (ale z tego co kojarzę, ksenony były też w innych modelach dlatego wrzucam to do wątku ogólnego)

Objawy: Gasną ksenony na ułamek sekundy w czasie jazdy.

Kiedy: Przy jeździe po wertepach, przy czym raczej mam tu na myśli np. łączenia betonowych płyt, gęsto połatana droga, albo pojedyńcza dziura - chodzi o serię pojedynczych wstrząswów. W takich warunkach okazjonalnie gasł mi prawy ksenon. Trwało to ułamek sekundy. Zawsze było to w momencie wstrząsu auta. Dzisiaj zaliczyłem dłuższą trasę, gdzie miałem fragment mocno połatanej drogi (15 km) i bardzo mocno trzęsło - zauważyłem, że gasły już oba ksenony jednocześnie. Przy czym po jednym takim incydencie lampy się nie zapaliły samoczynnie - musiałem wyłączyć i włączyć światła drogowe jeszcze raz...

 

Co to może być? Jak to diagnozować? Na postoju trzęsę, uderzam, macam i nic. Problem dotyczy tylko ksenonów - światła pozycyjne są ok, długie też działają ok. Czy w ten sposób objawiają się padnięte przetwornice? (Auto ma 11 lat już...)

A może to przekaźnik albo bezpiecznik (do tej pory myślałem, że bezpiecznik może działać, lub być przepalony, ale kto to wie...) ? :)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczyściłem bezpieczniki i przekaźniki - bez zmian. Prawy ksesnon gaśnie. Znalazłem taki fajny kawałek drogi z korzeniem - 100% powtarzalności :) Przynajmniej mam miejsce gdzie weryfikować kolejne kroki. Następną rzeczą będzie rozkręcenie okolic prawego reflektora i zbadania czy nic tam luzem nie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...