Skocz do zawartości

Legacy III klekot przy odpalaniu zimnego silnika.


jurpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy odpalaniu zimnego silnika ej25 słychać klekot przez kilka sekund. Bardziej wskazuje to na zawory czy panewkę? Poniżej filmik z odpalania. Samochód stał całą noc.

 

 

Później w ciągu dnia jest już lepiej, ale jeśli samochód postoi dłużej to znów słuchać to po odpaleniu.

 

Dodam jeszcze, że przy normalnej jeździe na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach też delikatnie słychać taki klekot. Przy 5k rpm również....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z mojego doswiadczenia to nie panewki. Panewki walilyby non-stop.

 To rzecywiscie moze byc zwiazane z zaworami a scislej z popychaczami. Mialem podobnie w moim Foresterku. Bezposredio po zapaleniu dzwiek byl podobny do walenia mlotkiem po stalowej plycie. I tez trwalo to kilka second.

 Nie wykluczam tloka. Ale nie, tlok tez by tlukl sie non-stop.

Edytowane przez Mariusz Wolpiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dalsze odpowiedzi. Może ktoś ma jakiś pomysł. Mogą być kanały olejowe przytkane? Jak to sprawdzić w tym silniku?

 

A może delikatnie pęknięty smok w misce olejowej? Tyle że wtedy nie byłoby pewnie dobrego ciśnienia oleju i kontrolka pewnie by mrugała/świeciła. Smok pękał też w 2.5 SOHC czy tylko w 2.5T?

Edytowane przez jurpaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piston slap.

To samo jest u mnie. Regulacja zaworów na pewno nie pomoże. Ja kupiłem z tym (świadomie), zrobiłem do tej pory 30kkm i jest dalej tak samo, oleju nie wciąga jakichś masakrycznych ilości (jak na 2.5 to nawet spoko :) ). Po podniesieniu auta i słuchaniu od strony miski, oraz z góry na środku jest cicho, więc to nie panewka. Lać dobry olej, w czas zmieniać, rozgrzewać (a już na pewno nie pałować na zimnym) i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...