Skocz do zawartości

czujnik zapięcia pasów - Legacy


edelwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Od wczoraj chyba padł mi czujnik zapięcia pasów na fotelu pasażera.

Jakieś propozycje jak to ugryźć? 

Czy pozostaje tylko wymiana? Czy można jakoś wyłączyć go?

 

Subaru Legacy 2004. sedan.

 

 

PS.

a tak przy okazji, czy olej do skrzyni automatycznej (2.5L silnik) tylko jakiś konkretny, coś polecacie? Czy firma specjalnie nie ma znaczenia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dużo dał żeby to cholerstwo wyłączyć...

Jak dużo? :)

Odepnij zwyczajnie kabelek od głośniczka pod fotelem pasażera i zapomnij o przeraźliwym dźwięku. Zostanie kontrolka na desce, do której można się przyzwyczaić lub wyciągnąć diodę. Osobiście zatrzymałem się na odłączeniu głośniczka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Od wczoraj chyba padł mi czujnik zapięcia pasów na fotelu pasażera.

Jakieś propozycje jak to ugryźć? 

Czy pozostaje tylko wymiana? Czy można jakoś wyłączyć go?

 

Subaru Legacy 2004. sedan.

 

 

PS.

a tak przy okazji, czy olej do skrzyni automatycznej (2.5L silnik) tylko jakiś konkretny, coś polecacie? Czy firma specjalnie nie ma znaczenia?

 

Pozdrawiam.

olej do skrzyni najlepiej wychodzi Ori z Subaru  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ten kabelek i głośniczek jest pod fotelem kierowcy? Gdzieś głęboko schowany?

 

PS: Jak dużo? Pewnie parę piw bym postawił ;D

Nie kierowcy, tylko pasażera. Przesuń fotel maksymalnie do przodu lub do tyłu. Pod dywanikiem, na przecięciu tapicerki namacasz głośniczek z wpiętą do niego wtyczką. Wypnij wtyczkę i po kłopocie. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dużo dał żeby to cholerstwo wyłączyć...

A po co? Ja sobie chwalę, nikt nie siądzie i nie będzie jechał bez pasów, bo "to tylko kawałek", bo ten dźwięk jest wk..cy na maksa i odpada mi proszenie.

Jedyne czemu to przeszkadza, to że nie można torby z zakupami położyć na siedzeniu.

Niestety w naszym pięknym kraju, dla niektórych to wstyd jakiś pasy zapinać. Nie wiem, czy to taki rodzaj bohaterstwa - pokazanie że ja się nie boję, czy jak...?

Ja żałuję że na tylnych siedzeniach nie mam takich czujników, bo tam to już praktycznie każdego trzeba prosić o zapięcie pasów (no może 90%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wstyd czy bohaterstwo

Po prostu wkurza mnie jak chce przejechać "rzut beretem" i za każdym razem muszę zapinać pas...

Zaraz się pewnie dowiem, że należy zapisać pasy nawet na parkingu

Pozdrawiam

Na parkingu to też nie zapinam, do 20 km/h nie będzie piszczało, a rzut beretem to mam czasem od sąsiada do siebie po szutrowej drodze i mam 3 wyjścia:

1. zapiąć

2. jechać poniżej 20 km/h

3. wytrzymać 30 sekund piszczenia

 

Często zaczynam punktem drugim, ale kończy się na punkcie 3 :-)

Lub po prostu zapinam bo mam już taki odruch. A na dalszy rzut beretem zapinam, bo zawsze się może jakiś "miszcz" trafić, a chciałbym żeby dzieci miały sprawnego ojca jeszcze przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym dużo dał żeby to cholerstwo wyłączyć...

A po co? Ja sobie chwalę, nikt nie siądzie i nie będzie jechał bez pasów, bo "to tylko kawałek", bo ten dźwięk jest wk..cy na maksa i odpada mi proszenie.

Jedyne czemu to przeszkadza, to że nie można torby z zakupami położyć na siedzeniu.

Niestety w naszym pięknym kraju, dla niektórych to wstyd jakiś pasy zapinać. Nie wiem, czy to taki rodzaj bohaterstwa - pokazanie że ja się nie boję, czy jak...?

Ja żałuję że na tylnych siedzeniach nie mam takich czujników, bo tam to już praktycznie każdego trzeba prosić o zapięcie pasów (no może 90%)

 

Zamontuj sobie z tyłu z wersji od kangurów. :)

I życzę Ci, żebyś kiedyś jechał ze śpiącym dzieckiem i Ci się to cholerstwo włączyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...