Skocz do zawartości

Roznice outback i legacy


wiertar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli rozgladam sie za nowym samochodem. Na poczatku bylem prawie zdecydowany na legacy 2004-2006 z silnikiem sohc najlepiej 2,5

 

Jednak od dluzszego czasu coraz bardziej ciagnie mnie w strone outback w takiej samej konfiguracji.

Na 100% bedzie z instalacja lpg.

 

Ciekawia mnie roznice w obu modelach. Czy outback bedzie duzo drozszy w utrzymaniu. Jak jest z zawieszenien w Obk i czy silnik 2,5 sohc to optymalnny wybor, dobry pod lpg? No i budzet 20-25 tys. Wystarczy na w miare zadbany model nie sklejony z 4 innych?

 

 

Jest na allegro jeden rok chyba 2007 i pewnie bym powaznie o nim myslal ale przebieg to 430000km... Ile taki silnik jest w stanie wytrzymac?

 

Dodam ze mieszkam w gorach wiec pewnie obk zdecydowanie lepiej sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie to oprócz kilku różnic wizualnych to takie same samochody. Natomiast mechanicznie już jest troszkę inaczej zawieszenie praktycznie całe inne, w wydechu też są jakieś różnice. Co do utrzymania to niema wyznacznika kosztów - po prostu jak będziesz dbał tak będziesz miał wiadomo oleje filtry w każdym aucie trzeba zmieniać, jeśli dochodzi LPG częściej zaglądamy do zaworów, 25 kpln za 2007 to okazyjna cena, ja za tyle bym raczej nie sprzedał swojego 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moze ktos bedzie chcial sprzedac swojego obk za jakies 2miesiace?

 

Ma ktos 2,5? Osiagi wystarczajace?skrzynke chcialbym chyba automat.

 

Jak z ruda?mocno atakuje

 

Ogolnie jesli drugie raz mieliscie kupic obk zrobilibyscie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jak jest u mnie. Mam akurat 2.5 2005 w automacie, jezdzi sie ekstra, co prawda mocy mi troche brakuje bo przesiadlem sie z Imprezy, ale nie ma zle :) teraz najchetniej jakbym mial kupic to Outbacka XT :) a co do rudej, to nie ma wogole :)

Edytowane przez Papug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm od czasu do czasu użytkuję legaca z outbackiem na zmianę. Jeśli chodzi o koszty utrzymania to niestety mało wiem lecz serwis dotyczy tylko rzeczy eksploatacyjnych.

Jeśli chodzi o komfort to zdecydowanie outback zaś legacy ładniej wygląda i trochę mniej pali ;) Wybór należy do Ciebie lecz w 20-25 tys. może być trudno znaleźć dobry egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...