Skocz do zawartości

Brak napędu


Tuninger

Rekomendowane odpowiedzi

Moja impreza 93' ciągnie tylko na przednią oś. Skrzynia eat4. Po odcięciu zasilania solenoidu ciągnie 4x4 na sztywno. Założyłem w tym miejscu przełącznik i w razie potrzeby spinam nim napęd na sztywno. Przejeździłem tak zimę ale wypadało by problem rozwiązać tak aby wszystko wróciło do normy i dało się normalnie używać ręcznego na śniegu, błocie itp :) wygląda to tak jakby solenoid nie był sterowany przez sterownik (uwalony?). Co o tym myślicie? Zawsze można przełożyć skrzynię na ręczną ale chciałbym tego uniknąć bo to jakieś 500-600zł na zakup całej graciarni (lewarek, linka i pedał sprzęgła, hamulca itp. bo skrzynię dostałem przy zakupie samochodu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ten solenoid ?  jak to rozwiązałeś ? zarzuć jakieś szczegóły na priv
też mam impreze fwd przez skrzynie :facepalm:  - brak przekazu mocy na tył


ja kupiłem używana skrzynie 4eat- leży w garażu i czeka na lepsze czasy w budżecie :)

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedzi. Prawdopodobnie założę potencjometr. A jeszcze mam pytanie co do dyfra. Do zabawy lepiej szukać od gt z ograniczonym poślizgiem czy np. Kupić drugi i zaspawać go i przekładać na zimę? Pobawił bym sie czasami ale mimo spiętego mechanizmu miedzy osiowego samochód średnio chce lecieć bokiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

http://www.rs25.com/forums/f8/t99075-4eat-diff-lock-switch-handbrake-mod-torquemada-lite.html

 

Jest taki mod bezpieczny ? Spadlo troche śniegu i chciałbym troche pojeździć 4x4 :)

 

Jesli tak to jak to najlepiej ogarnac ? Przełącznik czy potencjometr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mod jest bezpieczny to nie wiem :D Ja uciąłem kabel, wstawiłem przełącznik i spinałem sobie 4x4 na sztywno w razie potrzeby i kiedy tylko chciałem. Minusem takiego rozwiązania jest to że napęd jest spinany na sztywno, a potencjometrem możesz sobie płynnie regulować dopinanie tylnego napędu. Mój parch to impreza 93' dla potomnych zdjęcie przeciętego kabla (jednak były różne wersje sterowników i nie dam sobie głowy uciąć że w twoim aucie to będzie akurat ten)

bikepics-2795895-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mod jest bezpieczny to nie wiem :D Ja uciąłem kabel, wstawiłem przełącznik i spinałem sobie 4x4 na sztywno w razie potrzeby i kiedy tylko chciałem. Minusem takiego rozwiązania jest to że napęd jest spinany na sztywno, a potencjometrem możesz sobie płynnie regulować dopinanie tylnego napędu. Mój parch to impreza 93' dla potomnych zdjęcie przeciętego kabla (jednak były różne wersje sterowników i nie dam sobie głowy uciąć że w twoim aucie to będzie akurat ten)

bikepics-2795895-full.jpg

Kusi ale obawiam sie cos popsuć :( a auto musi jeździć caly czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...