Skocz do zawartości

krzywa płaszczyzna kierownicy


mariusz77b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forek 2003. Gość uderzył samochód w lewą strona, zarzuciło i prawą oponą czołowa zaryłem z prędkością ok. 30-40 km/h w barierkę energochłonną. Do wymiany opona, felga, prawe zawieszenie - tj. wahacz, końcówki i reszta.

Podczas robienia zbieżności wskazali mi że kierownica patrząc na nią z boku od drzwi jest zakrzywiona do środka z lewej strony. Początkowo myślałem że się zaparłem i sama kierownicę zakrzywiłem. Ale po sprawdzeniu kierownica okazała się prosta. Zmierzyłem , że od deski do kierownicy z lewej strony jest 13 cm, z prawej 18cm. Geometria po wymianie zawieszenia wyszła ok, kolumna kierownicy pomimo prób regulacji nie udała się ustawić, tak aby jej płaszczyzna patrząc z boku , była prosta.

Pojechałem więc do serwisu Subaru, tam po godzinie oglądania, stwierdzili że nie da się jej wyregulować gdyż typ ten tak ma. dodatkowo stwierdzili wyciek płynu od wspomagania w maglu.

 

Więc pytanie do kolegów ; czy Wasz typ też tak ma, że patrząc z boku przez drzwi widać że kierownica nie trzyma równej płaszczyzny i że z lewej strony jest bliżej deski i jest w tyk kierunku załamana w porównaniu z prawą częścią.

 

Dziękuje za odpowiedź i podpowiedź.

MB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo w tym aso zmierzyc nowego. wez rzeczoznawce niech sam to oceni i wyda ci opinie. a od aso zarzadaj na pismie ze ten model tak ma. zapytaj rowniez jak dziala wtedy poduszka powietrzna? otwierajac sie na bok? ja nigdy nie naprawiam aut po dzwonie bo szkoda czasu i nerwow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w nowym tak jest , można taka konstrukcja, więc nie chcę porównywać z nowym modelem. Może ktoś z kolegów , który nie miał żadnej szkody związanej z zawieszeniem , może sprawdzić w swoim forku II generacji , tą nieszczęsną kierownicę, bo może faktycznie, ten typ tak ma.

Dziękuje za info.

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży w tym, że tuleja uszczelniająca na kolumnie kierowniczej wypadła z uszczelki w ścianie grodziowej? Nie jest w trakcie jazdy jakby głośniej w aucie? :)

Raczej nie to, cały dół demontowali w warsztacie i sprawdzali to. Kolumnę można delikatnie regulować, ale tylko w niewielkim zakresie. Najciekawsze to to , że w serwisie subaru powiedzieli mi że oni nie wiedzą jaka może być dopuszczalne " przegięcie" kolumny w lewo, stwierdzając że tak ma być. Jak ich poprosiłem aby napisali mi , zlecił pomiar  i za to zapłaciłem, że kierownica jest przekrzywiona, nie da się tego wyregulować na wprost, i że tak ma być , to odmówili tego. Ciekawe dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w serwisie Subaru zrobili, naprostowali ile się dało, ale dalej widać różnicę, mniejszą jak przed regulacja ale jest. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że serwis subaru Kocar, stwierdził że tak ma być, a na moją prośbę, żeby napisali mi że płaszczyzna jest przekrzywiona i nie da się jej poprzez regulację naprostować oraz że tak ma być, odmówili wydanie takiego pisma, twierdząc że nie są rzeczoznawcami. Na drugie moje pytanie , jakie parametry odchylenia powinna mieć lub może mieć ta kierownica, stwierdzili że nie wiedzą, bo to wie tylko producent i generalny importer. I tu moje duże zdenerwowanie, nie wiedzą jakie odchylenie może mieć kierownica, ale tak ma być i koniec.

 

Przytoczyłem też pytanie Kolegi odnośnie zachowania poduszki w przypadku strzału. Odpowiedź: oni nie wiedzą. No i się kończy moja relacja z serwisem Kocar, nie nie wiedzą, ale tak ma być. Tak jak przez 3 lata nie wiedzieli że mój samochód ma filtr kabinowy i twierdzili że go nie ma, i go nie wymieniali, a ja jeździłem jak debil do serwisu autoryzowanego i płacił krocie , za nic niewiedzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...