Skocz do zawartości

Forester 2.0 czy 2.5 ? Który silnik jest lepszy?


JanSnake

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Do ASO to ja z pewnością pojadę jak już po oględzinach będę zdecydowany, ale na takie moje pierwsze oględziny czy jest coś na co mam zwrócić uwagę ?

Stan tylnego zawieszenia (SLSy - czy tył nie opadł), jeśli manual, to czy przy powolnych manewrach na parkingu z max skręconymi kołami nic nie stuka, nie przeskakuje (może to być oznaka zużytej wiskozy/przegubu). Warto powtórzyć próbę po przejechaniu paru km jak się już olej w skrzyni i wiskozie rozgrzeje. W automecie też sie tak można pokręcić, bo nic nie powinno stawiać oporu. Przyśpieszenie na 3 i 4 biegu, czy nie falują obroty i czy auto przyśpiesza równomiernie... reszta jak w każdym innym aucie. Rdza lubi brać tylne ranty nadkoli i okolice nad szybą przednią.

Marhof mam pytanie jeśli mogę...

Kupiłem niedawno 2,5 z automatem i na parkingu z skrajnie skręconymi kołami coś chrobocze no i zdarza się że bujnie się wskazówka obrotomierza na jałowym biegu...

Podpowiedz mi proszę co powinienem sprawdzić i czy mam się martwić.

Marhof mam pytanie jeśli mogę...

Kupiłem niedawno 2,5 z automatem i na parkingu z skrajnie skręconymi kołami coś chrobocze no i zdarza się że bujnie się wskazówka obrotomierza na jałowym biegu...

Podpowiedz mi proszę co powinienem sprawdzić i czy mam się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję ?

 

Ogólnie to po 5 latach bezawaryjnej jazdy dieslem chciałem wrócić do benzyny. A że jeszcze wiek nie starawy to zachciało się szybkiej benzyny ;) z opcją 4x4 ze względu na hobby. Lubię wyskoczyć na ryby gdzie czasami trzeba się przebić przez trudniejszy teren :)

 

Z tym olejem to mnie zaskoczyłeś, że nie ma czujnika. Toć to podstawa jak dla mnie !

 

Te SLSy to ... ?? amortyzatory/zawieszenie ?

SLSy to samopoziomujące amortyzatory które lubią sie rozciec. Jak wyleją to jest kłopot. Ba szczęście jest trochę zamienników ale standardowych bez samopoziomu i pamietać trzeba tez przy ewentualnej zmianie o sprężynach nowych. Te z sls ów sa trochę miękkie i minimalnie krótsze co powoduje ze tył auta siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...