Skocz do zawartości

Subaru Forester S Turbo + by Raflo


Raflo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko pany mam problem dziś chciałem sprawdzić ile pompuje moja turbina (niby seryjna),wziąłem podkręciłem trochu śrubę przy tak zwanej gruszeczce zawór turbiny .boost wzrósł mi z seryjnego 0,5 do ,0,7bara przez 2 sek nawet łapał ponad 0,8 . Blow off zaczął głośniej syczeć potem syczenie nagle jak by ustało ale to nic najdziwniejsze jest ze auto w takim ustawieniu potem zaczęło pompować tylko max 0,4 bara i to nie całkiem .Jak to możliwe ?  Czy komp wszedł w jakiś tryb awaryjny ? żaden check mi nie świeci silnik chodzi prawidłowo itp.skręciłem ta śrubę  z powrotem jak była i nadal pompuje nie więcej niż 0,4 bara ?i nie chce więcej co jest przyczyną ? nieszczelności niby nie ma w układzie dolotowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

W końcu udało mi się dorwać przednie spryskiwacze reflektorów  nie  obyło się też bez wymiany silniczka a w zasadzie pompki spryskiwaczy reflektorów .Uszczelniłem wydech oraz wymieniłem rozrusznik bo stary odmówił posłuszeństwa .W planach jest wymiana downpipe oraz modernizacja układu wydechowego związku z tym jaką średnice wydechu zrobić od flaszy turbiny po końcowy ? chce mniej więcej by starczyło do + - 260koni

post-24635-0-15396100-1470343162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mały  :up:  przez jakiś czas borykałem się z problem nierównej pracy silnika i szarpania wina była w układzie zapłonowym . Zakupione zostały nowe świece NGK o raz przewody zapłonowe tej samej firmy.Po wizycie u znajomego ogarnęliśmy temat choć było ciężko mało miejsca na wszytko wiec wymiana świec nie należy do najłatwiejszych rzeczy w tym aucie. Poniżej mała foto relacja :).Ps.. syn wie co dobre :D

post-24635-0-93855700-1473434402.jpg

post-24635-0-79485600-1473434415.jpg

post-24635-0-15335000-1473434432.jpg

post-24635-0-61870500-1473434443.jpg

post-24635-0-75891200-1473434543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić przewody to ja jeszcze sie podjołem ale świece już nie.. wolałem oddać auto do znajomego gdzie jak patrzyłem jak sie wygina to już mnie ręce bolały :) Za to przewody wymieniłem sam "bez problemu"

Ps. fajna różnica w nowej/starej świecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek8830 o niebo lepiej gania teraz forek  zresztą tak jak widać na powyższym foto porównanie świec starej i nowej różnica jest diametralna . na dniach wrzucę filmik jak teraz autko gania:). Teraz pozstało mi jeszcze wymianić down pipe na większy  oraz IC na lepszym stanie i zapodać wkładkę K&N i będzie git strojonko też by się zdało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie mam ic z wrx i jak mam być szczery to różnicy nie widzę a świece i przewody muszę już wymienić (30k temu to robiłem) do tego jestem w trakcie szukania turbo z wrx, wydech już czeka a potem poskładać do kupy i też wystroić. tak żeby upolować jakieś 260 koni to wydaje mi sie że 1,15b wystarczy mu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe turbo TD-04L większy IC z WRX myślę nad wtryskami tak samo z WRX , pompa paliwa wydech down pipe 3 " środkowa część odetkać czyli wywalić drugiego kata reszta wydechu 2,5 " powinna starczyć końcowy FKAutomotive zostaje ładnie gada :D Założyć wkładkę K&N i do tego strojenie chciał bym uzyskać około 260 km .Trochę siana pójdzie ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D . Wojtek830 wymieniaj świece i przewody na tym nie oszczędzaj to podstawa zobaczysz różnica będzie :)

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w piwnicy mam cały wydech od turbiny do końca przelotowy na jednym tłumiku który nie ma oznaczeń więc wymyśliłem sobie że to jakiś wm sport mugen czy coś w ten deseń. Wtrysków nie zamierzam ruszać bo nie widzę takiej potrzeby jak i pompy paliwa tak samo jak ic powinien na tą moc wystarczyć ale ja wymieniłem bo w sumie nie wiem jaki to miało sens hehe

Na chwilę obecną jestem w trakcie poszukiwania td-04l i prawdopodobnie wezmę tą co jest w dziale sprzedam po regeneracji co prawda można kupić pewnie gdzieś taniej czy coś ale jak mam się potem  nią bujać i mieć z niepewnego źródła to czy zabawa się opłaca...?

Jak narazie oryginalną turbinę mam ustawioną na 0,7 poprzez mbc i chce szybko ogarnąć temat strojenia i wymiany tego wszystkiego bo nie jara mnie taka improwizorka którą zamontowałem na chwilę żeby zobaczyć jak to jest... odrazu odpowiem srak nie widać różnicy jakiejś mega a sie zastanawiam kiedy coś strzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta turbinka z Świdnika  jest na ładzie śmiało bierz jak ja bym miał w tym momencie większe siano na luzie od razu bym zawiną . jak możesz prześlij mi foto na PW jak masz podłączony MBC też właśnie chcę zamontować :D A cenę negocjuj możne się uda coś taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rześlij mi foto na PW jak masz podłączony MBC też właśnie chcę zamontować :D

 

Będziemy wybuchać silnik? :D mam MBC w szafie jak chcesz hehe nówka

 

do tej pory u mnie boost jest na poziomie 1bar czasami 1,2 bara i silnik bangla  nic nie stuka  nie kopci itp B) sam sie dziwię nawet spalania skutkowego nie słychać. Jak wybuchnie to będzie stał forek koło twojej wanny u Masicza .. we dwoje razem raźniej :biglol: ile cenisz panie MBC ?

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierem :mrgreen:


Jak już wcześniej wspominałem wrzucam film jak w tym momencie forek się odpycha oczywiście na gazie :D ruszanie pozostawia sporo do życzenia ale nie ćwiczyłem tego wiec jest takie jak jest :P

https://www.youtube.com/watch?v=vkRYBZ77uJU

 

a tak chodzi zawór blow off  firmy TuboWorks

https://www.youtube.com/watch?v=syGqTFGwBxY

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety doładowanie mam oryginalnie 0,5 a podniosłem do 0,7 i jakoś rewelacji nie ma więc chce wrzucić większe turbo wydech i mbc skorygować to żeby do strojenia dojeździło. 

Ogólnie nie mam ciśnienia co do kupienia turbiny bo wydech leży już pół roku, napewno przed zimą będę chciał to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety doładowanie mam oryginalnie 0,5 a podniosłem do 0,7 i jakoś rewelacji nie ma więc chce wrzucić większe turbo wydech i mbc skorygować to żeby do strojenia dojeździło. 

Ogólnie nie mam ciśnienia co do kupienia turbiny bo wydech leży już pół roku, napewno przed zimą będę chciał to ogarnąć...

Czekam zatem na postępy prac nad twoim forkiem i jej rezultaty oby wszytko poszło zgodnie z planem :). Tak na marginesie jakie jest twoja ocena osiągów mojego forka  chodzi w miarę czy jest  lipa ?

Edytowane przez Raflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...